Reklam
DüğünDüğünGüncel HayatSaç

2023 Yılının Gözde Açık Gelin Saçı Modelleri

Reklam

Gelin saçı modelini seçerken dikkat edilmesi gereken bir takım kurallar var. Açık gelin saçı modelleri arasından seçim yapılacaksa eğer gelinin yüz tipi, gelinliğin yakası, gelinin kullanacağı takıların önemi büyüktür. Bu özellikler ışığında saç modeli seçilmelidir. Gelinlerin ilk düşündüğü konu düğünde açık saç kullanmak zorluğudur.

Saçın sabit tutulması, düğün boyunca bozulmasını engellemek zor olduğu için açık gelin saçı modelleri kullanımı en zor olan modellerden biridir. Bu sebeple açık hava da yapılacak düğünler örneğin kır düğünü, havuz başı partisi gibi açık alanlarda saçın dağılması rüzgar sebebiyle çok daha çabuk olacaktır.

aksesuarlı gelin başı saçı
aksesuarlı gelin başı saçı

Dağınık Gelin Saçı Modelleri adlı yazı dizimize bakabilirsiniz.

İşin içinde eğlence varsa bu saçın sabit tutulması işini olduğunca zorlaştıracaktır. Elbette her şey kuaförün yeteneğine kalmış bir şeydir. Eğer açık gelin saçı modeli yapılacaksa dış çekim veya kısa süreli nikah gibi olaylarda kullanmak gelini daha mutlu edecektir.

örgülü salık saç modelleri
örgülü salık saç modelleri

Açık Gelin Saçı Modeli Hangi Tip Yüze Yakışır?

Bu soru bu konu da en önemli olaydır. Düğün zamanı herkes tarafından tercih edilse de gelinin bu konuda daha mükemmel seçim yapması önem arz ediyor. Eğer oval bir yüz tipine sahipse gelin bu onun için kusursuz bir seçim olurdu. İster yarım dalgalı açık bırakılmış, ister yarım toplanmış, ister düz kullanmak gelinin tercihine kalmış. Oval bir yüz kusursuz şekilde bu modelleri taşıyacaktır.

bahar düğünü saç modelleri
bahar düğünü saç modelleri

Hangi Yüze Hangi Saç Modeli Gider? adlı yazı dizimizi de okuyabilirsiniz.

Fakat yüzünüz kalp şeklindeyse saçınızı komple bir tarafa atarak açık kullanmak çok daha hoş görünecektir. Bu durumda biraz görsellerden yararlanmak çok daha akıllıca bir adım. Yüz tipinizin sahip olduğu kişilere bakmak size daha iyice bir fikir verecektir. Yine de yüz tipiniz daha küçükse eğer saçınızı açık bırakmak yüzünüzü çok daha küçültecektir.

sade saç modelleri 2021
sade saç modelleri 2021

Surat minyonsa özellikle omuzlarda darsa bu durumda açık gelin saçı modelleri arasından seçim yerine hafif dağınık bir topuz kullanmak görsel görünüşün şıklığını çok daha artıracaktır.

Açık Gelin Saçı Modelleri
Açık Gelin Saçı Modelleri

En Tarz Kısa Gelin Saçı Modelleri adlı yazı dizisine göz atmayı unutmayın.

örgülü açık gelin başı saç modelleri
örgülü açık gelin başı saç modelleri

Açık Gelin Saçı Modeli İle Hangi Gelinlik Yaka Tipleri Gider?

Saç modeli seçilirken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri de gelinliğin yaka tipidir. Eğer gelinliğiniz halter yaka, hakim yaka, kayık yaka veya kayık yaka gibi yaka modellerine sahipse açık gelin saç modelinden aşırı derecede uzak durmak gerekir. Eğer u yaka, straplez veya kare yaka veya v yaka gibi boynu açık gelinlik modellerinden biriyse eğer açık gelin saç modeli seçmek çok daha akıllıca bir seçim gibi olacaktır bu durumda.

duvaklı açık gelin saçı modelleri
duvaklı açık gelin saçı modelleri

Fakat saçınızın giydiğiniz gelinlikle boğucu bir görünüş göstermemesi de çok önemli. Herkesin düşünmesi gereken şu: Gelin o gece tek yıldız bunu gölgeleyecek bir şey yapmamalı. Yani gelinliğin kolları çok uzunsa veya truvakar kola sahipse bu durumda yine de açık gelin saçı modeli kullanmak doğru bir seçim olmazdı.

Salaş Gelin Saçı Modelleri ve Örgülü Gelin Saçı Modelleri adlı yazı dizimize de bakabilirsiniz.

gelin başı saç aksesuarları
gelin başı saç aksesuarları

Açık gelin saçı modelleri illa tamamen bırakılmış saçlar modeline girmiyor. Arkadan yarım toplanmış saçlarda gelinlik üzerinde hoş bir görünüme sahip olacaktır. Genelde çok uzun saçlara sahipse gelin dalgalı saç modeli son zamanlarda revaçta. Fakat kişinin tercihine kalmış bir durum yine de.

ince maşa gelin başı modelleri
ince maşa gelin başı modelleri

Uzun saça kaba veya ince dalgalar vermekte saça hareket katan noktalardan biri. Dağınık yandan gelen açık gelin saçı modeli de çok kullanılan modellerden biri. Kalp veya dikdörtgen yüz tipine sahipse gelin bu durumda bu modeli tercih edebilir. Açık örgülü saç modelleri ise helenistik saç modelleri olarak anılıyor. Genelde kır düğünleri ile tercih edilmekle birlikte oldukça romantik ve bohem bir hava katan bir model.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu