Reklam
Düğün

Kır Düğünleri İçin Birbirinden Güzel Konsept Önerileri

Reklam

Son dönemlerin en popüler düğün konsepti olarak kır düğünlerini söyleyebiliriz. Bir çok kişinin hayali olan kır düğününü en muhteşem hale getirmek için ise uzun bir araştırma yapmak, kır düğünleri için vazgeçilmez konseptler kategorilerine göz atmak gerekiyor.

Hayatınızı birleştirmek istediği kişi ile heyecanlı bir döneme girerek evlenmeye karar verdiniz ve düğün tarihini kararlaştırdınız. Evlenme süreci uzun ve meşakkatli bir süreçtir. Birçok detay için çok fazla düşünmeniz özenle karar vermeniz gerekir. Düğününüzü kır düğünü olarak yapmaya karar verdiniz ancak iş bununla bitmiyor. Sırada kır düğününüzü nasıl bir konseptte yapacağınıza karar vermek olacak.

kır düğünü konsepti örnekleri
kır düğünü konsepti örnekleri

 

İçindekiler

Kır Düğününde Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

Kır düğününe karar verdikten sonra sıra nelere dikkat edip neler seçmeniz gerektiğine. Kır düğününün en sorunsal yaratan yönü tabi ki hava durumu oluyor. Düğün tarihiniz yaz ayında olmasına rağmen hava yağmurlu olabilir ve aniden yaz yağmuru yağabilir.

kır düğünü yemek masaları
kır düğünü yemek masaları

İlk yapmanız gereken şey bu gibi hava durumu olaylarına karşı tedbirli olmanız gerekir. Bir diğer dikkat etmeniz ama ufak detay gibi duran gelinliğin altına giyeceğiniz ayakkabınızdır. Kır düğünü olması sebebi ile ayakkabınızı buna göre seçmeniz gerekir. Diğer durumda düğün boyunca oldukça zorlanabilirsiniz.

kır düğünü konsept
kır düğünü konsept

Kır Düğününde En Çok Tercih Edilen Konsept Hangisidir?

Kır düğünü için birçok konsept bulunmakla birlikte en çok tercih edilenler arasında tabi ki beyazlardan oluşan konsept bulunmaktadır. Düğün alanındaki masaların örtüsünden tutunda kullanacağınız her şeyin beyaz olmasıdır.

Düğün alanındaki masalarda ister çiçek kullanabilirsiniz, isterseniz de masalarınızı şamdan vb. şeylerle renklendirebilirsiniz. Düğününüzün nasıl olacağına karar vermek tamamen sizin elinizde.

Kır Düğünü Konseptimi Kendim Belirleyebilir miyim?

Kır düğünü oldukça geniş bir konsepte sahip olup seçimler tamamen size bağlıdır. Kır düğününüzü tamamen kendi hayalinize göre tasarlayabilirsiniz. Kır düğünü yemek menüsünden tuttun da düğününüzde çalacak olan müziğe kadar kendiniz tasarlayabilirsiniz.

kır düğünü fotoğrafları
kır düğünü fotoğrafları

Düğün masalarında minik ağaçlar kullanabilirsiniz ya da farklı yapıda şamdanlar kullanabilir bunlardan hiçbiri olmazsa hayalinizde ne varsa kullanabilirsiniz. Seçim tamamen size ait. Bu sizin düğününüz. A’dan Z’ye herşeye siz karar verebilirsiniz.

Kumsal Düğünü Yapmak İsteyenlere İpuçları adlı yazı dizimize de bakabilirsiniz.

kır düğünü düğün pozları
kır düğünü düğün pozları

 

Kır Düğünüm İçin Karar Veremiyorum, Ne Yapabilirim?

Düğün konseptinizi belirlemekte zorlanıyor olabilirsiniz. Sonuç olarak bu oldukça zor ve zaman, emek isteyen bir durum. Bu zorlu süreci kolay bir şekilde atlatabilmeniz için organizasyon şirketleri bulunuyor. Organizasyon şirketleri kır düğünleri için vazgeçilmez konseptler konusunda size yardımcı oluyor.

Kır düğününüzü baştan sona tek tek detaylarla ilgilenerek istediğiniz gibi tasarlayabilirsiniz. Her detay için size birden fazla seçenek sunuyorlar. Sizde tüm detaylarda zevkinize ve tercihinize göre seçim yapabilirsiniz.

deniz manzaralı kır düğünü mekanı
deniz manzaralı kır düğünü mekanı

Organizasyon şirketlerinden yardım almanın haricinde düğününüz yapacağınız yerden de aynı şekilde yardım ve destek alabilirsiniz. Bu durum sizin için daha az maliyetli olabilir.

kır düğünü konsepti
kır düğünü konsepti

Düğünü yapacağınız yerdeki olanaklara bağlı olarak tercihinize göre detayları belirleyerek oldukça güzel bir kır düğünüzü oluşturabilirsiniz. Örneğin kır düğünlerinde oldukça tercih edilen suplalarınızı farklı şekilde tercih ederek düğününüzde farklı ve akılda kalacak bir detay oluşturabilirsiniz ve bununla birlikte bir sonraki düğün yapacak kişiler için ilham kaynağı olabilirsiniz.

kır düğünü aydınlatma
kır düğünü aydınlatma

Bununla birlikte sizden önce yapılan kır düğünlerini araştırarak ta kır düğününüz için ilham alabilirsiniz. Ayrıca incelediğiniz kır düğünlerinde ki farklı konseptleri birleştirerek sizde kendinize özel bir konsept oluşturabilirsiniz.

Sonbahar Düğünü İçin Tavsiyeler adlı yazı dizimize de göz atabilirsiniz.

Kır Düğünümde Yağmur Yağarsa Ne Yapabilirim?

Kır düğünü yapan düğün yerlerinin yağmur yapması durumu için daha küçük yerlerini genellikle hazır tutarlar. Herhangi bir yağmur yapması durumunda ise düğün bu ikinci planda yedekte tutulan alana taşınır.

Sizde düğününüzü kır yapmaya karar verirken mutlaka düğün yerindeki yetkili kişilerle bu durumu konuşmanız gerekir. Aksi durumda düğününüz yağmurun azizliğine uğrayabilir. Ayrıca aylar öncesinden hava durumuna bakarak düğün tarihini konusunda karar verebilirsiniz. Tabi bu durumda yaz aylarını tercih etmeniz faydanıza olur.

kır düğünü dekorasyon önerileri
kır düğünü dekorasyon önerileri

 

Kır Düğünü Gelinlikleri

Gelinliğin bu özel güne uyarlanması oldukça önem taşıyor. Eğer bu konseptte bir düğün istiyorsanız kabarık prenses gelinlikleri unutun. Sade, asil ve rahat hareket edebileceğiniz helen tarz gelinlik modelleri ve balık gelinliklere göz atmanızı tavsiye ederiz.

kır düğünü masaları
kır düğünü masaları

Helen Gelinlik Modelleri ve Sade ve Asil Gelinlik Modelleri adlı yazı dizimize bakarak fikir edinebilirsiniz.

Kır Düğünü İçin Orijinal Dekorasyon Fikirleri

Eğer düğününüzü bir organizasyon firmasına teslim etmiyorsanız iş yükü omuzlarınıza daha fazla binecektir. Yine de kendinize bu konuda güveniyorsanız internetten dekorasyon ürünlerine bakarak orijinal fikirlerle içinize sinen bir konsept oluşturabilirsiniz.

kır düğünü dekorasyon önerisi
kır düğünü dekorasyon önerisi

Kır düğünleri için vazgeçilmez konseptler saymakla bitmez. Görsellere bakarak sizlerde kendi düğününüz için harika bir düğün konsepti oluşturabilirsiniz.

kır düğünü dekorasyonu nasıl olmalı
kır düğünü dekorasyonu nasıl olmalı
kır düğünü dekorasyonu
kır düğünü dekorasyonu
kır düğünü mum dekorasyonu
kır düğünü mum dekorasyonu
kır düğünü örnekleri
kır düğünü örnekleri
sonbahar düğünü dekoratif
sonbahar düğünü dekoratif

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu