Reklam
Dekorasyon

Doğal Ahşap Mobilya Tasarımı Örnekleri

Reklam

Ahşap mobilya, mobilyalar arasında en çok yönlü olanıdır. Ahşap mobilyalar çok sayıda stile sahip olduğundan, her türlü dekora uyabilir. Ayrıca ahşap dayanıklı bir malzemedir ve bu nedenle bir döşeme malzemesi olarak bu kadar yaygın hale gelmesinin bir parçasıdır.

İçindekiler

Hangi Ahşap İyi?

Ahşap mobilyalar ya sert ağaçtan ya da yumuşak ağaçtan yapılır. Sert ağaç arasında maun, meşe, dişbudak ve ceviz yer alır. Bunlar genellikle daha koyu renklidir. Yumuşak ağaçlar ise, çam, kayın, huş ve sedirdir. Yumuşak ahşap daha açık bir renk olma eğilimindedir.

Ahşap mobilya
natural wood furniture

Fiyat açısından, sert ağaçlardan yapılmış ahşam mobilyalar genellikle yumuşak ağaçlardan yapılmışa göre daha değerlidir.

Ahşap mobilya
natural wood furniture

Tahmin edebileceğiniz gibi, sert ahşap yumuşak ahşaptan daha dayanıklıdır. Genellikle büfeler ve yemek masaları gibi çok kullanım gören yüzeyler için kullanılır.

Ahşap mobilya
natural wood furniture

Yumuşak ahşap ise, genellikle daha ucuzdur, bu nedenle kitaplıklar ve sehpalar için iyi bir seçimdir.

Neden Ahşap Mobilya Satın Almalıyız?

Ahşap güzel bir doğal görünüm sunar. Desenler ve çizgiler zaten güzel ve onları vurgulamak için belki bir kat cila dışında fazla bir şey gerekmiyor. Ahşap mobilyalar, dekorunuz için iyi odak noktaları sağlayabilir, otantik ve bazen de antika görünümüyle herkesin dikkatini çekebilir.

Ahşap mobilya
natural food furniture

Ahşabın doğal bir gücü vardır, özellikle yumuşak ahşabın. Çok sayıda kullanımın üstesinden gelebilir, bu da onu masa ve sandalyelerden şifonyer ve kitap raflarına kadar her şey için mükemmel bir seçim haline getirir.

Ahşap mobilya
natural wood furniture

İyi bir ahşap mobilya seti almanız takdirde, uzun yıllar boyunca sizinle olacağını söylemeliyiz. Mevsimleri mükemmel bir şekilde idare edebilir ve depoya konması gerekmeyecektir. Özellikle doğru türü seçerseniz, hem iç hem de dış mekanlarda kullanabilirsiniz ve her iki şekilde de harika görünecektir.

Ahşap mobilya
natural wood furniture

Ahşap mobilyaların temizlenmesi de genellikle kolaydır. Paslanmayacak ve hava koşullarına veya kimyasallara garip bir reaksiyon göstermeyecektir. Sadece silmeniz gerekiyor. Bir ahşap temizleme ürünü de kullanmak isteyebilirsiniz, ancak bu hemen hemen her markette vardır.

Ahşap mobilya
natural wood furniture

Ahşap mobilyalar, daha ucuz malzemelerden, özellikle yüksek kaliteli ahşap mobilyalardan yapılan mobilyalardan daha pahalı olabilir, ancak bu çok değerli bir yatırımdır. Kalıcı, iyi yapılmış, rahat ve üstelik çevre dostu.

Ahşap Mobilya Seçimi Nasıl Yapılır?

Ahşap mobilya
natural wood furniture

Klasik Tarz

Koyu ahşap mobilyalar, geleneksel dekor için muhtemelen en iyi seçimdir. Maun ve cevizden yapılmış mobilyalara bakın. Bu koyu renkli sert ağaçlar da çok dayanıklıdır. Uygun bakım sağlanırsa, nesiller boyu ailenizde olabilirler.

Modern Tarz

Modern dekor, geleneksel dekordan daha temiz ve daha hafiftir. Her ikisi de yumuşak ağaç olan sedir veya çam iyi bir seçimdir. Soluk renkleri, birçok modern iç mekan stili gibi daha parlak, daha hafif iç mekanlara iyi uyum sağlar.

Ayrıca bakımı kolay olmakla birlikte biraz daha zordur. Ahşap mobilyalar için daha da sert bir malzeme için huş ağacı seçin. Büzülmeye, şişmeye ve bükülmeye direnen çok dayanıklı bir yumuşak ağaçtır. Daha serin ve modern bir görüntü için temiz, sade modern çizgilere sahip mobilyalar için yaygın olarak kullanılır.

Country Tarzı

Düzgün bir kırsal görünüm için rustik ve karakter dolu görünen ahşap mobilyalar seçin. Çam çok rahat olabilir ve bir odayı bunaltmaz. Aynı zamanda fazla uyumlu hissetmekten de kaçınır.

Country tarzı mekanlar için antikalar mükemmel bir dokunuş olabilir. Antika ahşap mobilyaların gerçek değerini bilmek istiyorsanız, ne tür ahşaptan yapıldığını öğrenmenize yardımcı olacaktır.

Vintage Ev Dekorasyonu Yapma Önerileri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu