Reklam
Saç

Donut Topuzu Saç Modelleri

Reklam

Bugün yapımı oldukça kolay olan donut topuzu saç modelleri yazı dizimize yer vererek; sizlere ayna karşısında saatler uğraş gerektirmeyen modellerle tanıştırmak istedim. Doğrusu muhakkak biliyorsunuzdur ama sizler için bu topuz saç modellerini bir araya getirdim.

Kolay Donat Topuzu Saç Yapımı

Öncelikle donut topuzu saç modellerine yer vermeden önce düz donat topuzu nasıl yapılır öncelikle buna değinmek istedim.

donat topuz modelleri
donat topuz modelleri

Malzemeler:

Topuz Süngeri

donat topuz süngeri
donat topuz süngeri

Tel Toka

Lastikli Toka

Saçın Sabitlenmesi İçin Sprey

Tarak

Donat Topuzu Nasıl Yapılır?

Öncelikle saçlarınızı diplerden uca doğru güzelce tarayalım. Sonrasında ne kadar yukarıda bir topuz istiyorsanız ona göre saçınızı at kuyruğu yapın. Genel olarak tepeden bir at kuyruğu yapıldığını da belirtmeliyim.

örgülü donat topuzu modelleri
örgülü donat topuzu modelleri

Sonrasında topuz süngerinin arasından at kuyruğunu çıkartarak süngerin etrafına saçlarınızı dengeli olarak dağıtmaya başlayın. Sonrasında ise lastikli tokayı dengeli dağılmış saçınızın etrafına bir kere geçirin.

donat topuzu nasıl yapılır
donat topuzu nasıl yapılır

Sonrasında ise kalan saçlarınızı topuzun etrafından sararak tel toka ile tutturabilirsiniz. Fakat etrafından düz bir saç yerine örgü modeli olsun isterseniz; tel tokayla tutturmadan önce saçlarınızı örerek etrafına dolayın. Ardından tel toka ile tutturabilirsiniz.

donat topuzu saç modelleri
donat topuzu saç modelleri

İşte bu kadar basit!

örgülü donat topuzu saç modelleri
örgülü donat topuzu saç modelleri

En Havalı Donat Topuzu Saç Modelleri

örgülü donat topuzu
örgülü donat topuzu

Eğer klasik bir donat topuzu istemiyorsanız örgü ile de saçlarınıza ayrı hava katabilirsiniz. Veya sıkıca toplanmış bir topuzdan ziyade daha gevşek ve doğal duran donat topuzu tercihiniz olabilir.

doğal donat topuzu
doğal donat topuzu

Bunun için ise en başta biraz daha gevşek at kuyruğu yapabilirsiniz. Hatta saçlarınızın yan taraflarından birer tutam da bırakabilirsiniz. Özellikle iş yerine giderken güzel bir saç modeliyle gideyim fakat kısa sürede yapılan bir saç modeli olsun diyorsanız donut topuzu saç modelleri tam sizler için.

örgülü donat topuz sac modelleri
örgülü donat topuz sac modelleri

Donat topuzu saç modelleri yazı dizimizi umarım yararlı bulmulsunuzdur. Eğer örgü ve topuz modellerine bayılıyorsanız Örgülü Topuz Saç Modelleri yazı dizimize de bakabilirsiniz.

örgülü donat topuz
örgülü donat topuz

Hoççakalın 🙂

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu