Reklam
GenelDüğünEğlenceSaç

Düğün İçin Örgülü Saç Modelleri

Reklam

İlkbahar ve yaz ayları beraberinde düğünlerin en fazla olduğu zamanları da getiriyorlar. Özellikle düğüne giderken kimi zaman saçımızda hangi modeli tercih etmemiz gerektiği hakkında kararsızlıklar yaşayabiliyoruz. Düğün için örgülü saç modelleri adlı yazı dizimizle sizin için en trend ve göz dolduran saç modellerini sizler için bir araya getirdik.

İçindekiler

Düğün İçin Salaş Örgülü Saç Modelleri

Düğüne giderken çoğu zaman sıkı sıkıya toplanmış bir saç yerine daha doğal duran salaş saç modelleri arasından seçimimizi yapmak isteyebiliyoruz.

Özellikle saçlarınız çok kolay bozuluyorsa iyi bir şekilde toplanmışsa biraz bozulsa bile salaş bir saç modeli olduğu için fazla sırıtmayacaktır.

mini örgülü topuz saç modelleri
mini örgülü topuz saç modelleri

Tamamen büyük örgüler yerine salaş bir saç tercihine yakışacak mini bir örgü de düşünebilirsiniz. Özellikle çok yakınınızın bir düğünü ise saçlarınızı mini taşlı bir aksesuarla da taçlandırabilirsiniz.

örgülü dağınık topuz saç modelleri
örgülü dağınık topuz saç modelleri

Eğer görkemli bir saç düşünüyorsanız iyice salaş ve kabarık saç modellerine de bakmanızı tavsiye ederim. İri dalgalar, iri topuzlar ile dikkatleri üzerinizde toplayabilirsiniz.

salaş örgü topuzlu saç modelleri
salaş örgü topuzlu saç modelleri

Salaş ve zarif görünümlü bir saç düşünüyorsanız yukarıdaki gibi bir saç modeli de düşünebilirsiniz. Yanlardan biraz bırakacağınız tutamlar ile düğüm topuz da tercih edebilirsiniz.

Gelin Başı İçin Örgülü Saç Modelleri

Gelinlerin düğün için en sık tercih ettiği saç modelleri dersek ilki topuz ikincisi ise örgülü saç modelleridir. Bunun bir sebebi de örgüyle yapılan bir çok saç modeli diyebiliriz.

örgülü gelin başı saç modelleri
örgülü gelin başı saç modelleri

Özellikle hakim yaka veya yukarıdaki fotoğrafta görmüş olduğunuz gibi yaka kısmı çok açık olmayan gelinlik tercihiniz olacaksa toplu saç modellerine bakmanızı tavsiye ederim. Aynı şekilde sırt dekoltesi olan bir gelinlik ise topuz gibi enseyi açıkta bırakacak saç modelleri tercih edilmesi gerekiyor.

örgülü topuz gelin başı
örgülü topuz gelin başı

Bu özel gün için iri bir örgünün gelmesiyle başlayan kabarık bir topuz modeli de düşünebilirsiniz. Saçlarınıza ise canlı çiçek veya uyum sağlayacak canlı çiçekler ile taçlandırabilirsiniz.

örgülü topuz saç modeli
örgülü topuz saç modeli

Özellikle katlı kesim saçlarınız var ise yanlardan bırakacağınız minik tutamlar çok hoş duracaktır. Eğer tamamen düz ise maşa desteği ile saçlarınızın ön kısmını bukle haline getirerek daha kısa gösterebilirsiniz.

salaş topuz modelleri 2019
salaş topuz modelleri 2019

Salaş bir şekilde tercih edilmiş iri örgü dalgalarını da tercih edebilirsiniz. Tersten örgüymüş gibi görünen bu örgü modelleri oldukça popüler hale geldi. Hollanda Örgüsü de iri üç boyutlu gibi görünen örgü modellerine deniliyor.

Örgülü Gelin Saçı Modelleri ve Salaş Topuz Modelleri adlı yazı dizilerimize de bakabilirsiniz.

Aksesuarlı Örgülü Saç Modelleri

Aksesuarlar son zamanlarda saç modellerinde çok sık tercih ediliyor. Önceleri sadece iri taçlar varken artık daha zarif veya desenli taçlar, canlı çiçeklerden oluşan taçlar yer alıyor.

aksesuarlı örgülü saç modelleri
aksesuarlı örgülü saç modelleri

Özellikle düğününüz bahar zamanı olacak ise o dönemi andıran yaprak motiflerinden faydalanabilirsiniz.

romantik saç modelleri 2019
romantik saç modelleri 2019

Bu aksesuarları kullanmak için illaki topuz saç modeli gerekmiyor tabi ki. Gün boyu düşerek sizi rahatsız etmeyecek olan bir yere düzgün tutturulduğu müddetçe rahatlıkla kullanabilirsiniz.

örgülü saç modelleri 2019
örgülü saç modelleri 2019
örgülü salaş topuz modelleri
örgülü salaş topuz modelleri

Örgülü Topuz Saç Modelleri

Topuz modelleri özel gün konseptlerinin vazgeçilmez saç modeli… Bu özel günlerde saçları düz bir hale getirmekten ziyade örgüyle hareketlendirmeyi düşünebilirsiniz.

gelin topuzu saç modelleri
gelin topuzu saç modelleri

Alın bölgesinden arkaya doğru gelen ikili şerit halindeki örgüyü tepeden toplanmış topuz modelinde düşünebilirsiniz. Özellikle gün boyu saçım bozulmasın rahatça kullanabileyim diye düşünenler için ideal bir seçim olacaktır.

örgü topuz saç modeli 2019
örgü topuz saç modeli 2019

İri bir topuzun etrafından geçecek şerit halinde örgüleri de düşünebilirsiniz. Saçlarınızın üst tarafını basık yaptırmayarak daha kabarık ve hoş bir görünüm sağlayabilirsiniz.

örgü topuz saç modeli
örgü topuz saç modeli

 

örgü topuz saç modelleri 2019
örgü topuz saç modelleri 2019

Yukarıdaki fotoğrafta görmüş olduğunuz gibi yukarıdan balerin topuzu  yapabilirsiniz. Saçı çabuk bozulanlar için de yukarıdaki gibi bir saç modeli tavsiye ederim. Sıkıca bağlı olduğu için gün içinde de kolay kolay çözülmeyecektir.

örgülü alttan topuz saç modeli
örgülü alttan topuz saç modeli

Tercihe göre iki yandan veya tek bir yandan iri bir şekilde inen örgüyle ensede birleşen topuz modeli tercih edebilirsiniz. Topuz denilince akıllara yuvarlak topuz modeli gelse de yukarıdaki gibi sarmal topuz modelleri de tercih edebilirsiniz.

örgülü topuz saç modelleri
örgülü topuz saç modelleri

İri çok da belirgin olmayan bir balık sırtı modeli ile topuzu bütünleştirebilirsiniz. Sadece düğün de değil özel gün kutlamalarında dahi güzel bir saç modeli olacağına şüphe yok.

Özellikle romantik bir düğün tasarlıyorsanız bu saç modelleri harika bir uyum sergileyecektir. Romantik Saç Modelleri adlı yazı dizimize de bakabilirsiniz.

 

Yarım Toplanan Örgü Saç Modelleri

Tamamen toplanmış enseyi açıkta bırakan saç modellerini sevmiyorsanız aşağıdaki saç modellerine de bakmanızı tavsiye ederim. Özellikle katlı kesim saçlarda bu saç modelini vermek çok hoş durabiliyor.

yarım toplanan örgü saç modeli
yarım toplanan örgü saç modeli

Kabarık saç modellerinden hoşlanan kadınlar kesinlikle bu kategoriye de bakması gerekiyor. V şeklinde inen sırt dekoltesi dışında rahatlıkla bu saç modelini de kullanabilirsiniz.

yarım toplanan örgü saç modelleri
yarım toplanan örgü saç modelleri

 

Düğün İçin Sade Örgülü Saç Modelleri

Düğün de olsa kabarık ve şatafatlı düğün saçından hoşlanmayan kadınlar için bu bölümü yazmak istedim.

balık sırtı at kuyruğu saç modelleri
balık sırtı at kuyruğu saç modelleri

Yukarıdaki gibi iki taraftan örülmüş balık sırtı saç modelini enseden itibaren at kuyruğu şeklinde bırakmayı da tercih edebilirsiniz. Düğünün yanı sıra özellikle genç kızlara tavsiye edebileceğim bu sevimli saç modelini mezuniyette de kullanabilirsiniz. Günlük sıradan bir günde dahi rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Örgü ve at kuyruğu bir arada bir saç modeli düşünüyorsanız yazı dizimize de bir bakmanızı öneririm.

düğün için sade saç modelleri
düğün için sade saç modelleri

Saçı çok da uzun olmayanlar için maalesef çok fazla saç alternatifi de bulunmuyor. Özellikle yukarıda toplanan saç modelleri yapıldığı zaman maalesef aşağılardan muhakkak çıkmayı başarıyorlar.

Bunun yerine saçınızı açıkta bırakacağınız sade bir örgüyle de taçlandıracağınız saç modeli düşünebilirsiniz. Eğer saçlarınızın şekilsiz olduğunu düşünüyorsanız düzleştirici veya maşayla da şekil verebilirsiniz. Youtube gibi video kanallarında örgülerin yapılışına dair bir çok video yer almaktadır.

en güzel saç modelleri 2019
en güzel saç modelleri 2019

En özel günlerden sayılan düğünler için bir çok örgülü saç modelini sizler için bir araya getirdik. Gideceğiniz mekanı, giydiğiniz kıyafeti de göz önünde bulundurarak saç modelini tercih etmek burada önem taşıyor.

Nişan ve Düğün Saç Modelleri adlı yazı dizimize de bakabilirsiniz.

Düğün için örgülü saç modelleri adlı yazı dizimizi umarız beğenmişsinizdir. Daha fazla saç modelleri keşfedip, fikir edinmek isterseniz galerimizi de ziyaret etmeyi unutmayın.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu