Reklam
Sağlık

En Etkili Yanık Kremi İsimleri Nelerdir?

Reklam

Evinizin acil durum ilk yardım dolabında bir yanık kremi bulunması şarttır. Zira, çoğu küçük yanık evde tedavi edilebilir. Genellikle birkaç hafta içinde iyileşirler.

Ciddi yanıklar için uygun ilk yardım ve yara değerlendirmesinden sonra tedaviniz ilaçlar, yara pansumanları, terapi ve ameliyatı içerebilir. Tedavinin amaçları ağrıyı kontrol altına almak, ölü dokuyu uzaklaştırmak, enfeksiyonu önlemek, skar riskini azaltmak ve fonksiyonu yeniden kazanmaktır.

İçindekiler

En İyi Yanık Kremi İsimleri

“En etkili ve en iyi yanık kremleri hangisi?” diye soracak olursanız, sizler için 11 yanık kreminden bahsettik. Detaylar için sayfayı aşağı kaydırınız.

Yanık kremi
burn cream

1.Hametan Krem

Bebeklerde bile güvenle kullanılan Hametan krem, fiyat-performans açısından oldukça başarılı bir yanık kremidir. Piyasalarda sarı ve mavi renklerde bulunan bu krem, renkleri farklı olsa da her ikisi de aynı etkiyi gösterir. Sadece biri diğerine göre daha yağlıdır. Reçeteli ve reçetesiz olarak eczanelerden satın alınabilir.

2.Silverdin Krem

Yara ve yanık durumunda uzun yıllardır kullanılan Silverdin krem, çok hızlı iyileşme sağlar. Aynı zamanda yüz bölgesinde de kullanımı bulunan bu kremin fiyatı da bir hayli uygudur.

3.Madeccassol Krem

Yanıklar, yanan bölgedeki lekeler üzerinde etkili olan Madeccassol krem, cilt problemleri üzerinde önemli katkıları olan başarılı bir kremdir. Kullanıcılar tarafından olumlu yorumları olan bu kremin eczanelerde satışı bulunuyor.

4.Silvamed Krem

Silvamed kremin tek kullanım alanı yara ve yanıklar üzerinedir. Temiz ve güzel içeriğe sahip olması ve aynı zamanda kullanıcıların memnun kaldığı bir ilaçtır.

5.Lamiderm Krem

Birçok çeşit yanık tedavisinde kullanımı olan bu ilaç, dokunun iyileşmesini %50’ye kadar hızlandırır. Ayrıca izleri gidermede ve cildin nemlenmesinde etkili bir rol oynar. 

6.Fito Krem

Özellikle cilt tahribatı üzerinde son derece etkili bir kremdir. Ayrıca pişik tedavisinde de kullanımı bulunan Fito krem, cildi temizler ve mikroplardan cildi arındırır.

7.Derisiv Krem

Haricen kullanımı bulunan bu krem, düzenli kullanımda çok hızlı iyileşme sağlar. Etken maddesi gümüş sülfadiazin olan Derisiv krem, 40 gramlık mavi-beyaz kaplarda eczanede satışı vardır.

8.Bepanthen Plus

Sadece yara ve yanık tedavisi için değil; birçok cilt sorunları üzerinde son derece etkilidir. Cilt için uzun yıllardır kullanılan Bepanthen Plus, güvenle tercih edilebilir bir üründür.

9.Silvadiazin Krem

Fiyat açısından oldukça makul bir fiyatta bulunuyor ve aynı zamanda cilt sorunları üzerinde iyileştirici ve yenileyici özelliğe sahiptir.

10.Alhydran Krem

Diğer yanık kremlerine göre fiyat açısından biraz daha pahalı olmakla beraber yara ve yanık tedavileri konusunda başarılıdır. İthal bir ürün olmasından dolayı, internet üzerinden satışı bulunuyor.

11.Anestol Pomad

Çok hızlı iyileştirme sağlayan başarılı bir üründür. Eczanelerde 30 gramlık kutularda satışı bulunmaktadır.

Damak Yanması Nasıl Geçer, Ne İyi Gelir?

Hüner Çelik

16 Mayıs 1993 yılında Rize'de doğdum. 2020 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldum. Okumayı, yazmayı ve araştırmayı seven biri olarak güncel ve trend olan konuları sizinle paylaşacağım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

reklam
Başa dön tuşu