Reklam
Sağlık

Hamazinc Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

Reklam

Hamazinc krem ne işe yarar sorusu sorulduğu zaman cilt tedavilerinde etkisinin yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Uzmanlar bu kremi cilt üzerinde oluşan birçok yaranın tedavisi için önermektedir. Hemen hemen her cilde uyum sağlayan bir kremdir ve oldukça etkilidir. Kremin içerisinde çinko oksit ve cadı fındığı distilatı bileşenlerini içeren maddeler yer almaktadır. Ciltte oluşan mantar gibi problemlerde de uzman görüşüyle tedavi amaçlı kullanabilirsiniz.

İçindekiler

Hamazinc Krem Ne İşe Yarar? Krem Ne İçin Kullanılır?

Hamazinc krem içerisinde yer alan cadı fındığı etken maddesi ile direkt olarak tedavilerde sonuç vermektedir. Kremi yüzünüzdeki problemler için kullanabilirken, aynı zamanda lekelenmelerin de önüne geçer. Cildin yağ dengesini korur ve yüzün doğal maddeler ile temiz kalmasını sağlar. Bu nedenle ciltte oluşan sıyrık ve kesikler için tüketilebilecek bir kremdir.

hamazinc krem ve kullanıcı yorumları
hamazinc krem ve kullanıcı yorumları

Hamazinc kremin böcek ısırıklarına da iyi geldiğini söyleyebiliriz. Isırıktan kaynaklı olarak ortaya çıkan kaşınma hissi, ciltteki renk değişimi gibi problemlere hızlı bir çözüm sunmaktadır. Eğer ormanlık alana giderken sürülür ise cildi böcek ısırıklarına karşı korur. Bu kremin kullanıldığı cilde böcekler pek yaklaşmaz.

Kadınların en çok sorun ettiği çatlakların giderilmesinde de etkilidir. Ciltteki çatlak görünümünü düzeltir ve uzun süreli yara izlerini yok etmeye yardımcı olur. Cilt Çatlakları İçin Öneriler adlı yazı dizimize de göz atabilirsiniz.

Uzmanlar erkeklerin ise tıraş olduktan sonra kullanmasını tavsiye eder. Tıraş sonrası kullandığınızda cildin tahriş olmasını önler ve tıraştan meydana gelen çiziklerin görünümünü azaltır. Yaz mevsiminin en büyük problemlerinden birisi olan güneş yanığı tedavisinde de kullanabilirsiniz.

Hamazinc Krem İsilik İçin Kullanılır Mı?

Bebeklerde yaz aylarında görülen problemlerden biri de isiliktir. Kaşıntı ve huzursuzluk gibi belirtileri olan bu hastalık için hamazinc kullanılmaz. İsiliği gidermek için doğal gül suyu ile silebilirsiniz.

Hamazinc Krem Hamileler Kullanabilir Mi?

Hamilelikte hem bebeğin hem de annenin sağlığı için bu dönemde kullanılan ilaçlara oldukça dikkat edilmesi gerekir. Hamilelerin bu kremi kullanmaları durumunda herhangi bir yan etkisi olup olmadığına dair herhangi bir bilgi yoktur. Ancak yine de kremi kullanmadan önce doktora danışmanız önemlidir.

Hamazinc Krem Mantara İyi Gelir Mi?

Hamazinc krem mantara iyi gelmekle beraber, mantar enfeksiyonlarına bağlı oluşan kaşıntı, döküntü ve kızarıklık gibi şikayetleri de gidermede etkilidir. Ancak bu krem mantar için kullanılacaksa, doktor kontrolünde kullanılmalıdır.

Hamazinc Krem Pişik İçin Kullanılır Mı?

Çinko oksit içermesinden dolayı genellikle pişik için kullanıldığı bilinmektedir. Gerçekten de çinko oksit içeriği sayesinde, kısa sürede pişiği iyileştirmeye yardımcı olur. Pişik problemi yaşıyorsanız, doktorunuz bu kremi önerdiği sürece kullanmanızı tavsiye ederiz.

Hamazinc Krem Ne Kadar Süre Kullanılır?

Kremin kullanım süresi doktor ya da eczacının tavsiyesine uygun olarak belirlenmektedir. Ancak kişiler kendileri bu kremi kullanmak istiyorlarsa her gün birkaç defa kullanabilirler. Yaralar geçene kadar bu kremin kullanmak uygun olacaktır. Ancak olası bir şişlik ya da nefes alma güçlüğü yaşarsanız kremin kullanımını derhal sonlandırmalısınız.

Hamazinc Krem Kullanan Kişiler

Hamazinc krem kullanan kişiler genel olarak cilt tedavilerinde olumlu sonuçlar aldıklarını ifade etmektedirler. Uzmanlar bu kremin yan etkilerini oldukça nadir gözlemlediklerini belirtmiştir. Bu nedenle kremi kullanan kişilerin %99’u bu kremden memnun kalmaktadır.

Hamazinc Krem Fiyat

Hamazinc krem fiyatı 2021 yılı için araştırdığımız zaman ise geçmiş yıllara oranla 2 ya da 3 TL bir fark gözlemledik. Bu kremi eczaneden temin etmek isteyen kişilerin 35,50 TL tutarında ödeme yapması gereklidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu