Reklam
Güncel HayatSağlık

Hamazinc Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

Reklam

Hamazinc krem ne işe yarar sorusu sorulduğu zaman cilt tedavilerinde etkisinin yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Uzmanlar bu kremi cilt üzerinde oluşan birçok yaranın tedavisi için önermektedir. Hemen hemen her cilde uyum sağlayan bir kremdir ve oldukça etkilidir. Kremin içerisinde çinko oksit ve cadı fındığı distilatı bileşenlerini içeren maddeler yer almaktadır. Ciltte oluşan mantar gibi problemlerde de uzman görüşüyle tedavi amaçlı kullanabilirsiniz.

Hamazinc Krem Ne İşe Yarar? Krem Ne İçin Kullanılır?

Hamazinc krem içerisinde yer alan cadı fındığı etken maddesi ile direkt olarak tedavilerde sonuç vermektedir. Kremi yüzünüzdeki problemler için kullanabilirken, aynı zamanda lekelenmelerin de önüne geçer. Cildin yağ dengesini korur ve yüzün doğal maddeler ile temiz kalmasını sağlar. Bu nedenle ciltte oluşan sıyrık ve kesikler için tüketilebilecek bir kremdir.

Hamazinc kremin böcek ısırıklarına da iyi geldiğini söyleyebiliriz. Isırıktan kaynaklı olarak ortaya çıkan kaşınma hissi, ciltteki renk değişimi gibi problemlere hızlı bir çözüm sunmaktadır. Eğer ormanlık alana giderken sürülür ise cildi böcek ısırıklarına karşı korur. Bu kremin kullanıldığı cilde böcekler pek yaklaşmaz.

Kadınların en çok sorun ettiği çatlakların giderilmesinde de etkilidir. Ciltteki çatlak görünümünü düzeltir ve uzun süreli yara izlerini yok etmeye yardımcı olur. Cilt Çatlakları İçin Öneriler adlı yazı dizimize de göz atabilirsiniz.

Uzmanlar erkeklerin ise tıraş olduktan sonra kullanmasını tavsiye eder. Tıraş sonrası kullandığınızda cildin tahriş olmasını önler ve tıraştan meydana gelen çiziklerin görünümünü azaltır. Yaz mevsiminin en büyük problemlerinden birisi olan güneş yanığı tedavisinde de kullanabilirsiniz.

hamazinc krem ve kullanıcı yorumları
hamazinc krem ve kullanıcı yorumları

Hamazinc Krem Ne Kadar Süre Kullanılır?

Kremin kullanım süresi doktor ya da eczacının tavsiyesine uygun olarak belirlenmektedir. Ancak kişiler kendileri bu kremi kullanmak istiyorlarsa her gün birkaç defa kullanabilirler. Yaralar geçene kadar bu kremin kullanmak uygun olacaktır. Ancak olası bir şişlik ya da nefes alma güçlüğü yaşarsanız kremin kullanımını derhal sonlandırmalısınız.

Hamazinc Krem Kullanan Kişiler

Hamazinc krem kullanan kişiler genel olarak cilt tedavilerinde olumlu sonuçlar aldıklarını ifade etmektedirler. Uzmanlar bu kremin yan etkilerini oldukça nadir gözlemlediklerini belirtmiştir. Bu nedenle kremi kullanan kişilerin %99’u bu kremden memnun kalmaktadır.

Hamazinc Krem Fiyat 2021

Hamazinc krem fiyatı 2021 yılı için araştırdığımız zaman ise geçmiş yıllara oranla 2 ya da 3 TL bir fark gözlemledik. Bu kremi eczaneden temin etmek isteyen kişilerin 15 TL tutarında ödeme yapması gereklidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

reklam
Başa dön tuşu