Evde Para Kazanmanın Yolları

Evde Para Kazanmanın Yolları

İş arama süreci oldukça çetrefilli. Yeni mezunlar, işten çıkarılanlar, işten ayrılmak zorunda kalanlar ve evde ev hanımları için ek gelir elde edebileceği birtakım işler bulunuyor.

Bu sayede hem ek gelir elde edebilir hem de bu alanlarda kendinizi geliştirir ve eğer severseniz bu sektörlerde meslek sahibi olabilirsiniz.

İşte evde para kazanmanın yolları

Evde Yapılacak İşler

 

1.Editörlük

 

Bir derginin, bir web sitenin veya bir gazetenin editörü olarak freelance (serbest zamanlı), part time( yarı zamanlı) ya da full time (tam zamanlı) çalışabilirsiniz.

Evde
Editörlük

Editör olabilmek için Türkçe dil bilgisi kurallarına hakim, okumayı-yazmayı seven, araştırmacı, yazım ve imla kurallarını bilmek ve en önemlisi SEO( Arama Motoru Optimizasyonu)’ ya uygun içerik oluşturma ve düzenlemeyi yapabilmek gerekiyor.

Eğer herhangi bir deneyimiz yoksa bu tarz işlere önce gönüllü olarak başlayıp biraz tecrübe edinince para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bunun için kariyer sitelerindeki iş ilanlarına göz atabilir ve ister işinizin yanında bir ek iş olarak veya bu alanda gelişme kaydedip hayatınıza editör olarak devam edebilirsiniz.

2.Metin Yazarı/Blog Yazarı/İçerik Üreticisi

 

Amerika’da oldukça popüler meslekler arasında yer alan Metin Yazarı, Blog Yazarı ve İçerik Üreticisi Türkiye’de de yeni yeni meslek haline gelmiştir. Önceden Tumblr gibi sitelerde kendi çapında blog yazanları görmüşüzdür veya biz de onlardan biriyizdir.

Aslında editörlük ve yazarlık birbiriyle bağlantılı mesleklerdir. Editörler, yazarların yazdığı yazıyı yayıma almadan önce düzenleyip son haliyle paylaşım yapan kişidir. Hem editör hem de yazar olarak evde çalışabilirsiniz.

Evde
İçerik Üreticisi

Yine yazarlık için istenen Türkçe dil bilgisine hakim, araştırmayı, okumayı ve yazmayı seven ve SEO bilgisi bulunan kişiler düşünebilir. Genellikle bu işi freelance yaparsanız 100 kelimesi 4-5 TL olup günlük minimum 400-500 kelime yazarsanız günlük 1 yazı için kazancınız 10-20 TL gibi fiyatlarda değişir.

Eğer bir de İngilizce yazma konusunda iyiyseniz, ister editör isterseniz yazar olarak çalışarak dolar veya euro üzerinden para kazanmanız mümkün. Linkedin aracılığıyla yurtdışındaki işlere göz atarak aradığınız işi bulabilirsiniz.

3. Evde Özel Ders

 

Özel ders için Superproof, Armut.com, Udemy ve Sahibinden.com üzerinden üyelik oluşturarak hakim olduğunuz konu üzerine özel ders verebilir ve ek gelir olarak size katkısı olur.

Evde
Özel ders

Genellikle İngilizce dersi veriliyor olsa da, eğer teknik konularda da bilginiz varsa (örneğin photoshop, yazılım için programlama dilleri vs.) bunlar için de Bionluk.com gibi sitelere ilan oluşturup ek kazanç elde edebilirsiniz.

4.Çevirmenlik

 

Herhangi bir yabancı dil üzerine çevirmenlik deneyiminiz varsa veya kendinize bu konuda güveniyorsanız evde yapılacak işlerden bir diğeridir.

Evde
Çevirmenlik

5.Paketleme İşi Evde

 

Bazı firmalar mum, dezenfektan, nikah şekeri vb. daha birçok alanda paketleme işini evde oturduğunuz yerde yapmanızı sağlayarak para kazanmanıza destek oluyor. Özellikle ev hanımları oldukça tercih ediyor.

Evde
Paketleme işi

6.Youtuber

 

Youtube’de kanalı olmayan herhalde sen ve ben kaldık sevgili okuyucum. Evet, önceden olsa “hadi canım, kanal açarak para kazanmak mı?” diye düşünürken artık her şey o kadar dijital ki Youtube üzerinde hedef kitlenize uygun içerik oluşturarak deli gibi paralar kazanabilirsiniz.

Evde
Youtuber

7.Çağrı Merkezi Asistanı

 

İhtiyacınız olan bilgisayar ve internet ile home office çağrı merkezi asistanı olarak çalışabilirsiniz. Yabancı dil bilginiz varsa bu işte daha çok paralar kazanmanız mümkün.

Çağrı Merkezi Asistanı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

DMCA.com Protection Status