Reklam
GenelGüncel Hayat

Evde Para Kazanmanın Yolları

Reklam

Evde para kazanmanın yolları nelerdir? İş arama süreci oldukça çetrefilli. Yeni mezunlar, işten çıkarılanlar, işten ayrılmak zorunda kalanlar ve evde ev hanımları için ek gelir elde edebileceği birtakım işler bulunuyor.

Bu sayede hem ek gelir elde edebilir hem de bu alanlarda kendinizi geliştirirsiniz. Ve eğer severseniz bu sektörlerde meslek sahibi olabilirsiniz.

İçindekiler

Evde Yapılacak İşler

İşte evde para kazanmanın yolları…

1.Editörlük

Bir derginin, bir web sitenin veya bir gazetenin editörü olarak freelance (serbest zamanlı), part time( yarı zamanlı) ya da full time (tam zamanlı) çalışabilirsiniz.

Evde
Editörlük

Editör olabilmek için Türkçe dil bilgisi kurallarına hakim, okumayı-yazmayı seven, araştırmacı, yazım ve imla kurallarını bilmek ve en önemlisi SEO( Arama Motoru Optimizasyonu)’ ya uygun içerik oluşturma ve düzenlemeyi yapabilmek gerekiyor.

Eğer herhangi bir deneyimiz yoksa bu tarz işlere önce gönüllü olarak başlamanız daha iyi olur. Ardından biraz tecrübe edinince para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bunun için kariyer sitelerindeki iş ilanlarına göz atabilirsiniz. İster işinizin yanında bir ek iş olarak isterseniz bu alanda gelişme kaydedip hayatınıza editör olarak devam edebilirsiniz.

2.Metin Yazarı/Blog Yazarı/İçerik Üreticisi

Amerika’da oldukça popüler meslekler arasında yer alan Metin Yazarı, Blog Yazarı ve İçerik Üreticisi Türkiye’de de yeni yeni meslek haline gelmiştir. Önceden Tumblr gibi sitelerde kendi çapında blog yazanları görmüşüzdür veya biz de onlardan biriyizdir.

Aslında editörlük ve yazarlık birbiriyle bağlantılı mesleklerdir. Editörler, yazarların yazdığı yazıyı yayıma almadan önce düzenleyip son haliyle paylaşım yapan kişidir. Hem editör hem de yazar olarak evde çalışabilirsiniz.

Evde
İçerik Üreticisi

Yazarlık için istenen Türkçe dil bilgisine hakim, araştırmayı, okumayı ve yazmayı seven ve SEO bilgisidir. Genellikle bu işi freelance yaparsanız 100 kelimesi 4-5 TL olur. Günlük minimum 400-500 kelime yazarsanız günlük 1 yazı için kazancınız 10-20 TL gibi fiyatlarda değişir.

Eğer bir de İngilizce yazma konusunda iyiyseniz, ister editör isterseniz yazar olarak çalışabilirsiniz. Ayrıca yabancı dil editörlük için dolar veya euro üzerinden para kazanmanız mümkün. Linkedin aracılığıyla yurtdışındaki işlere göz atarak aradığınız işi bulabilirsiniz.

3. Evde Özel Ders

Özel ders için Superproof, Armut.com, Udemy ve Sahibinden.com üzerinden üyelik oluşturarak hakim olduğunuz konu üzerine özel ders verebilirsiniz. Bu sayede sizlere ek gelir olarak katkı sağlayacaktır.

Evde
Özel ders

Genellikle İngilizce dersi veriliyor. Ancak eğer teknik konularda da bilginiz varsa (örneğin photoshop, yazılım için programlama dilleri vs.) bunlar için de Bionluk.com gibi sitelere ilan oluşturup ek kazanç elde edebilirsiniz.

4.Çevirmenlik

Herhangi bir yabancı dil üzerine çevirmenlik deneyiminiz varsa veya kendinize bu konuda güveniyorsanız evde bu işi yapabilirsiniz.

Evde
Çevirmenlik

5.Paketleme İşi Evde

Bazı firmalar mum, dezenfektan, nikah şekeri vb. daha birçok alanda paketleme işini evde oturduğunuz yerde yapmanızı sağlıyor. Bu şekilde para kazanmanıza destek oluyor. Özellikle ev hanımları oldukça tercih ediyor.

Evde
Paketleme işi

6.Youtuber

Youtube’de kanalı olmayan herhalde sen ve ben kaldık sevgili okuyucum. Evet, önceden olsa “hadi canım, kanal açarak para kazanmak mı?” diye düşünürken artık her şey o kadar dijital ki Youtube üzerinde hedef kitlenize uygun içerik oluşturarak deli gibi paralar kazanabilirsiniz.

Evde
Youtuber

7.Çağrı Merkezi Asistanı

İhtiyacınız olan bilgisayar ve internet ile home office çağrı merkezi asistanı olarak çalışabilirsiniz. Yabancı dil bilginiz varsa bu işte daha çok paralar kazanmanız mümkün.

Çağrı Merkezi Asistanı

Instagram Para Kazanma Şartları Nelerdir? Instagram’dan Para Kazanma Yolları

NFT Nedir? NFT’den Nasıl Para Kazanılır?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu