Reklam
SaçGüncel HayatGüzellik ve Bakım

Kıvırcık Saçlı Kadınlar İçin Günlük Saç Modelleri

Reklam

Kıvırcık saçlara sahip pek çok kadın kıvırcık saçlı kadınlar için günlük saç modelleri konusunda detaylı bir yazı bulmak istiyor. Her insanın kendine özgü birtakım fiziksel özellikleri bulunuyor. Bu nedenle her insanın aynı tip bir görünüme sahip olması mümkün olmayacaktır.

Fiziksel özelliklere bakıldığında ilk göze çarpan hiç şüphesiz saçlardır. Saçlarınızın görünümü ve yapısı doğrudan fiziksel görünümünüze olumlu ya da olumsuz bir şekilde etki edecektir.

kıvırcık saça örgü modelleri 2020
kıvırcık saça örgü modelleri 2020

Saçlar konusunda en fazla bakımı yapanlar hiç şüphesiz kadınlardır. Bir kadının fiziksel görünümünde saçların etkisi oldukça fazladır. Neredeyse tüm kadınlar saçlarına oldukça fazla önem gösteriyor. Her insanın saç yapısı ve şekli birbirinden farklı olduğu için her saç şekline ayrı saç modeli uygulanıyor.

Yukarıdaki fotorafta görmüş olduğunuz gibi katlı kesim saç modelleri arasından seçim yaparak saçlarınıza canlılık ve farklılık kazandırabilirsiniz.

kıvırcık saç bakımı nasıl olmalıdır
kıvırcık saç bakımı nasıl olmalıdır

Düz ya da dalgalı saçlara sahip kişilerin özellikle de kadınların, saçlarına şekil vermesi daha kolayken kıvırcık saçlı kadınların uygulayacağı saç modelleri daha az olabiliyor. Eğer kıvırcık saçlı bir kadın olarak yalnızca birkaç saç modelini günlük olarak tercih ediyorsanız bu yazıda oldukça fazla kıvırcık saç modeli önerisini bulabilirsiniz.

Saç Tipleri Nelerdir?

Her insanın kendine özgü bir saç yapısı bulunuyor. Bu nedenle tek bir saç yapısından bahsetmek mümkün olmayacaktır. Genç, yaşlı, kadın ve erkek herkesin saç yapısı birçok farklı faktöre bağlı olarak değişiklik gösterebiliyor.

Saç yapınızın belirlenmesinde genetik faktörlerin etkili olduğuna dair birçok uzman görüşü bulunuyor. Her insanın genetik yapısı farklı olduğu için saç tipleri de çeşitlilik gösterebiliyor. En çok görülen saç tipleri şu şekildedir:

kıvırcık dağınık saç modelleri
kıvırcık dağınık saç modelleri
 • Düz saç
 • Dalgalı saç
 • Kıvırcık saç
 • Yağlı saç
 • Kuru saç
 • Mat saç
 • Cansız saç

Bu ve bunun gibi daha birçok saça ve kişiye ait saç yapısı bulunuyor. Saç yapısı bu kadar çeşitli olunca da yapılan her saç modeli her saç yapısına uygun olmayabiliyor. Bu durumdan en çok muzdarip olan kıvırcık saçlı kişiler ise günlük hayatlarında rahatlıkla kullanabileceği saç modelleri konusunda bilgi sahibi olmak istiyor. Kıvırcık saçlara sahip herkesin rahatlıkla kullanacağı saç modelleri bu yazıda bulunuyor.

Kıvırcık Saçlara Uygun Saç Modelleri

Kıvırcık saçlarınızı gün içerisinde rahat ve güzel bir görünüme sahip bir şekilde kullanmak istiyorsanız oldukça fazla saç modelini uygulayabilirsiniz. Genellikle kıvırcık saçlı kişilerin kullandığı belli saç modelleri olsa da kıvırcık saçlı kadınlara uygun pek çok farklı model seçeneğini bulabilirsiniz. Kıvırcık saçlı kadınların yapacağı saç modelleri şunlardır:

kaküllü saç modelleri
kaküllü saç modelleri
 • Dağınık topuz modelleri
 • Örgü modelleri
 • Açık saç modelleri
 • Salaş saç modelleri
 • At kuyruğu modelleri

Bu ve bunun gibi daha pek çok saç modelini bayanlar, kıvırcık saçlarına oldukça kolay bir şekilde uygulayabilirler.

Kıvırcık Saça Örgü Modeli

Kıvırcık saçlarınızı örme konusunda sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Ancak kıvırcık saçlı kadınlar saçlarını sıkı ve gergin örgü modelleri yerine salaş ve rahat örgü modellerini uygulamalıdır.

kıvırcık saça örgü modelleri
kıvırcık saça örgü modelleri

Kıvırcık saçlarınızı taradıktan sonra saçınızın ense kısmına yakın olan kısmından itibaren oldukça salaş bir örgü modelini uygulayarak saçınızı örebilirsiniz. Bu örgü şeklinde her türlü örgü modelini rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Kıvırcık saçın bakımının yanı sıra en önemli püf noktalarından biri ise kullandığınız şampuan diyebiliriz. Saç tipinize en uygun olan şampuanı bulduğunuz zaman çok daha canlı ve sağlıklı görüneceğine şüphe yok. Yazı dizimize tıklayarak kıvırcık saçlara en uygun şampuan önerilerini kullanıcı yorumlarıyla birlikte görme fırsatını yakalayabilirsiniz: Kıvırcık Saçlar İçin Şampuan Önerileri

Günlük Kullanıma Uygun Topuzlar

Kıvırcık saçlı kadınların saçlarını en sık topuz şeklinde topladığı bilinen bir durumdur. Kıvırcık saçlarınıza güzel topuz modellerini uygulayarak farklı bir hava katmanız mümkündür.

topuz saç modelleri kıvırcık
topuz saç modelleri kıvırcık

Kıvırcık saçlarınızı ensede toplayabilir ya da oldukça dağınık bir şekilde tepede toplayarak da kullanabilirsiniz. Eğer topuz ve örgüyü bir arada kullanmak isterseniz saçlarınızı en üst kısmından ince bir şekilde örüp altta bir topuz yapabilirsiniz.

Tüm Zamanların En İyisi: Kıvırcık Kısa Saç Modelleri adlı yazı dizimize tıklayarak uzun bir süre modası geçmeyecek olan birbirinden havalı kısa saç modellerini görerek kendinize ideal bir seçim sunabilirsiniz.

Kıvırcık Saçların Bakımı

Kıvırcık saçlı kadınlar, saç bakımı konusunda oldukça zorlanıyor. Eğer kıvırcık saçlara sahipseniz geniş dişli tarakları ve saçı açmaya yardımcı saç bakım spreylerini tercih ederek saç modellerini daha kolay yapabilirsiniz. Ayrıca saçlarınızı tararken mutlaka öncesinde saçlarınızı biraz ıslatarak tarama işlemi yapmanız daha iyi olacaktır.

bakımlı kıvırcık saç modeli
bakımlı kıvırcık saç modeli

Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır? adlı yazı dizimize tıklayarak daha detaylı bilgileri görebilirsiniz.

Kıvırcık saçlı kadınlar için günlük saç modelleri skalası ilk bakışta dar gibi görünse de aslında çok fazla alternatif de barındırıyor. Daha fazla model görerek fikir edinmek için galerimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu