Reklam
Sağlık

Fucidin Krem Nedir? Fucidin Krem Ne İşe Yarar?

Reklam

Fucidin krem, cilt üzerinde oluşan bakteriyel enfeksiyonlara karşı etkilidir. Son zamanlarda sosyal medyada birçok kişinin kullandığı ve olumlu yorumları bulunan fucidin kremi, doktor kontrolünde satın almalısınız.

Bu yazımızda, fucidin krem hakkında merak ettiklerinizi sizler için yer verdik.

 

 

Fucidin Krem Ne İçin Kullanılır?

 

Dolama, iltihaplı egzama tedavisinde, iltihaplı sivilceler, yara ve yanık tedavisinde, kıl kökü iltihabı ve kıl dönmesi gibi sorunların tedavilerinde fucidin kremi kullanılıyor.

Fucidin Krem Nasıl Kullanılır?

 

Kremi cildinize uygulamadan önce cildinizi temizleyin ve ardından ince tabaka halinde kremi cildinize uygulayın. Uyguladıktan sonra ister üzerini kapatın isterseniz açık bırakın. Sorunlu bölgeye günde 2 veya 3 defa akşam uyumadan önce sürün. Ürünü kullanmadan önce son kullanma tarihine dikkat edin.

Yara, yanık, tahriş ve kızarıklık gibi problemler için bu kremi kullandıktan sonra üzerini herhangi bir şeyle kapatmayın. Ayrıca iltihaplı bölgeler için kullanımda ise, kremi cildinize sadece 7 gün boyunca uygulamanız yeterli olacaktır.

Fucidin kremi doktorunuz önerdiği şeklinde kullanınız.

Fucidin Kremi Kullananlar

 

Bu kremi kullanmadan önce kullananların yorumlarını görmek isteyenler için kullanıcı yorumlarına yer verdik.

 

Fucidin krem
Fucidin krem kullananlar

 

 • Özellikle iğneli epilasyon sonrası oluşan küçük küçük yara izlerini geçirmekte çok başarılı olan krem. yani hemen bir gecede geçirmiyor tabii ki ama düzenli kullanımda yara iyileşmesini hızlandırıp yaraların iz bırakmadan iyileşmesini sağlıyor. eğer dışarıda değilsem, akşam sürüp gece yatmadan yeniliyorum. sabah yüzü mutlaka bir tonik, temizleme jeli veya bir sabunla yıkamak gerekiyor çünkü hafif yağlı bir yapısı var. Karma ciltlerde sivilce oluşumu olası. Ve en önemlisi, dermatoloğa danışıp bilgi almakta fayda var.
 • Dermapen yaptırdığım için 1.5 aydır kullandığım krem. Reçetesinde düzenli kullanımda cildin alıştığına dair bir şeyler yazıyordu. İlaç olduğunun bilincinde kullanmanızı tavsiye ederim.
 • 1 ay önce piercing yaptırdığım bölge şişip iltihap oldu. Haliyle eczaneye gittim, fucidin verdi. Birkaç güne toparlar dedi. Günde 2 kez kullandım, iltihap ve şişlik yavaş yavaş küçüldü ve 3 günde tamamen iyileşti. Keza ne zaman yüzümde sivilce çıksa kullanırım. İçeriğindeki fusidik asit sayesinde bakterileri öldürüp iltihabı hemen kurutuyor.

Fucidin Kremin Yan Etkileri

 

Fucidin kremin fazla kullanımda ve ayrıca içerisindeki herhangi bir etken maddeye alerjiniz olması ile bazı yan etkilerle karşılaşılması olası.

Bu yan etkiler şunlardır;

 • El, ayak, bilek, dudak ve yüzde şişlik
 • Nefes almada zorluk
 • Döküntü
 • Göz çevresinde şişme
 • Ürtiker
 • Yüzde kızarıklık
 • Yanma
 • Batma
 • Egzama
 • İrritasyon

Fucidin Kremin Fiyatı

 

Fucidin krem fiyat 2021 23,17 TL’dir. Bu kremi eczaneden reçetesiz olarak satın alabilirsiniz. Ancak cildinize herhangi bir yan etki yapmasını istemiyorsanız, doktor önerisiyle satın almanızı tavsiye ederiz.

Bengay Krem Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Galebe Krem Ne İşe Yarar? | Kullanım Alanları

Hüner Biber

16 Mayıs 1993 yılında Rize'de doğdum. 2020 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldum. Okumayı, yazmayı ve araştırmayı seven biri olarak güncel ve trend olan konuları sizinle paylaşacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

reklam
Başa dön tuşu