Reklam
Sağlık

Deloday Şurup Ne İçin Kullanılır?

Reklam

Deloday şurup nedir ne işe yarar? Deloday şurup fiyatı ne kadar? Deloday şurup nasıl kullanılır? Deloday kaç gün kullanılır? Deloday kullanan anneler yorumları nasıl gibi soruların cevaplarını bu içeriğimizde vereceğiz.

Deloday Şurup Nedir?

Plastik kapaklı cam şişede ambalajlanmış olan Deloday şurup, alerjik reaksiyonlar ve alerji belirtilerinin kontrol altına alınmasına yardımcı bir ilaçtır.

Alerjik nezle, hapşırık, kaşıntı, gözde kızarıklık, kaşıntı ve yaşarma, damakta kaşıntı, ürtiker, ciltte kaşıntı ve kabarıklık gibi belirtileri ortadan kaldırır.

Deloday Şurup Fiyatı

Deloday 0.5 mg/MG 150 ml şurup 2021 fiyatı 21.01 TL olarak eczanelerde reçeteli olarak satışı mevcuttur. Doktor kontrolünde satın alınması tavsiye edilir.

Deloday Şurup Kullanım Şekli

Deloday şurubu ne kadar kullanmanız gerektiğini doktorunuz size bildirecektir. Ancak genel olarak aşağıdaki kullanım şekli dikkate alınmalıdır:

Deloday şurup
deloday şurup kullanım şekli
  • 6 aydan 11 aya kadar olan çocuklara günde 1 defa 2/5 ölçek içilmelidir.
  • 1 yaştan 5 yaşa kadar olan çocuklara günde 1 kere yarım ölçek içilmelidir.
  • 6 yaştan 11 yaşa kadar olan çocuklara günde 1 kere 1 ölçek içilmelidir.
  • 12 yaş üzeri çocuklara ve erişkinlere günde 1 defa 2 ölçek içilmelidir.

Deloday Şurup Yorumlar

Deloday şurup kullanan anneler ve yorumlarını sizler için derledik. İşte kullanıcı yorumları…

  • “Yaklaşık 1 aydır geceleri beraber uyuyoruz. Sayesinde güzel bir sonbahar geçirdim. Normalde 4 defa yatmam gerekiyordu. Alerjik farenjitime deva oldu.”
  • “Kan beyin bariyerini geçmeyen, uyutma etkisi büyük ihtimal plasebo olan ilaç. Kaşıntılarıma deva oldu kendisi, günler sonra rahat yaşayabilirim, teşekkürler deloday.”
  • “Alerji olduğumda kullandığım ve olumlu etkiler aldığım ilaç. Alerji olduğumda yüzüm gözüm şişer, insan içine çıkamayacak duruma gelirim. Bu ilaçtan aldıktan sonra ertesi gün hiçbir şey olmamış gibi hayatıma devam ederim. Uyku ile ilgili bir etkisi olmadı bana.”
  • “Bu ilaçları doktor bize de yazdı hep ama diyete fire veremediğim sürece kullanmaya gerek kalmadı. Alerjik çocuklar kışın daha sık hastalıyor normal çocuklar bile öyleyken hep hastalandığında kullandım sürekli değil deladoyu da alerji olduğunda mesela süt ürünü temasında hapşırıyor burnu akıyor yüzü kızarıyor o an…. Peki benim anladığım doğru değil mi bu ilaçlar alerji yok olsun diye kullanılmıyor olan alerjiyi hafifletsin diye. Yani alerjiyi atlatacak cocuğun bünyesi devamlı kullanılan herhangi Bir ilaç değil değil mi?”
  • “Bir ilacı bebeğinize vermeden önce bir yemek kaşığı siz için..Deloday beni serseme çevirdi. Uykulu uykusuz bir değişik olmuştum..Bir daha asla onu bebeğime vermedim.”

Deloday Kaç Gün Kullanılır?

Erişkinler ve 12 yaş üzeri çocuklarda alerjik rinit tedavisinde günde 1 kere 5 mg’lık kadar kullanılır. Ne kadar süre kullanılacağını doktorunuz belirleyecektir.

Saman nezlesi, ev tozu akarına karşı alerjik durumlarda haftada 4 günden daha az ya da 4 haftadan daha kısa süreyle doktorunuz sizin hastalık geçmişinizi değerlendirerek uygun tedaviyi verecektir.

Kronik idiyopatik ürtiker tedavi süresi hastadan hastaya değişebildiği için doktorun tavsiye ettiği talimatlara uymalısınız. Günde 1 tablet, aç ya da tok karnına şeklinde kullanılmalıdır.

Duphalac Şurup Nedir, Duphalac Şurup Ne İşe Yarıyor?

Famodin Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Perge İlaç Nedir? Perge Ne İçin Kullanılır?

Fatimatin Nedir? Fatimatin Göz İlacı Ne İşe Yarar?

D Vitamini İlaçları Nelerdir? Hangisi En Etkili?

En Güçlü Bağışıklık Güçlendirici İlaçlar Nelerdir?

Kedi Alerjisi Nasıl Anlaşılır? Kedi Alerjisi Nasıl Geçer?

Göz Alerjisi İçin Evde Ne Yapılır?

Alerji ve Kaşıntı Karşıtı Krem Önerileri

Saç Boyası Alerjisi Nedir? Nasıl Geçer?

Boğaz Kuruluğuna Ne İyi Gelir? Boğaz Kuruluğu Nasıl Geçer?

Burun Akıntısı Nasıl Geçer? Burun Akıntısına Ne İyi Gelir?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu