Reklam
Sağlık

Bengay Krem Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Reklam

Eklem bölgeleri, omurga bölgesi, boyun, bel, bacaklar ve ayaklar için kullanımı bulunan Bengay krem, kas gevşetici ve ağrı kesici bir kremdir. Özellikle sporcular tarafından çokça tercih edilen bu krem, evimizin ecza dolabında da yerini almaya başladı.

Zira kas iltihapları, kas yorgunlukları ve kas ağrıları, kasılmalar, romatizmal ağrılar, bel ve boyun tutulmaları, eklem ağrıları, doku ezilmesi ve doku burkulması, bel fıtığı, eklemlerdeki kireçlenmeler ve omuzların tutulması gibi sorunlara iyi gelmektedir. Ayrıca kısa zamanda da bu tür şikayetlerinizi ortadan kaldırır.

İçindekiler

Bengay Krem Ne İşe Yarar?

Kas gevşetici, iltihap giderici ve ağrı kesici bir krem niteliğinde olan Bengay krem, cilt üzerine haricen uygulanarak kullanılıyor.

Sürülen bölgedeki sinir ve kasların gevşemesini sağlıyor. Ve ayrıca içeriğinde bulunan mentol sayesinde cilde serinlik hissi verip ağrıları geçiriyor.

Bengay krem
Bengay kremin özellikleri

Kas Gevşetici İlaç İsimleri Nelerdir? En İyi Kas Gevşeticisi Nedir? adlı yazı dizimize de bakabilirsiniz.

Bengay Kremin Kullanımı

Sorunlu bölgeye günde 2-3 defa ince bir tabaka halinde masaj yaparak uygulayınız. Ancak sürdükten sonra üzerini herhangi bir bandajla kapatmayınız. Ayrıca sıcak su torbası ile birlikte kullanmanız da tavsiye edilmez.

Bunun yanı sıra, keskin kokusu olduğu için evde olduğunuz zamanlarda kullanmanızı tavsiye ederiz.

Bengay Kremin Yan Etkileri

 • El, bilek, ayak gibi bölgelerde şişme
 • Nefes almada güçlük çekme
 • Yutma güçlüğü
 • Baş dönmesi, aşırı uyuşma, sersemlik hali
 • Sürülen bölgelerde aşırı yanma hissi, kaşıntı, döküntü ve kabarma gibi sorunlarla karşılaşılabilirsiniz.

Bengay Krem Boyun Ağrısına İyi Gelir Mi?

Kas gevşetici ve ağrı kesici bir krem olan bengay kremi, boyun ağrısı ve boyun tutulması için kullanabilirsiniz. Boyunda tutulma ve ağrılara son derece iyi gelecektir.

Bengay Krem Hamilelikte Kullanılır Mı?

Özellikle hamileliğin ilk üç ayında kesinlikle kullanılmaması gerekir. Ancak üç ay sonrasında ise, doktora danışarak kullanıp kullanamayacağınızı öğrenebilirsiniz.

Emziren annelerin de bu kremi kullanmaları önerilmiyor. Eğer doktorunuz onay verdiyse kullanım sağlayabilirsiniz.

Bengay Krem Kullananlar

 • “Ağrı kesici bir merhem. Genelde ayak burkulması vs. durumlarda kullanılır. En az vicks kadar berbat bir kokusu vardır, yıkanmadan hayatta geçmez.”
 • “Kas ağrı ve sızıları için kullanılan ve bilenlerin öğüdünü dinlemeyip aman çok çok süreyim, hemen geçsin ağrı şeklinde dozunu kaçırdığımız zaman sizi sabaha kadar bağırtan bir yakma hissi uyandıran pomad..”
 • “Vicks gibi kalıcı kokuya sahip uyuz bir krem/merhem/pomat/her neyse. Yıkanmak yerine ilgili subjeyi yakmak da etkili bir çözüm olabilir.”
 • “Genellikle sporcu sakatlanmalarında kullanılan kokulu bir merhem veya krem. Burkulmalara, incinmelere, şişmelere, kas zedelenmelerine ve travma sonrası yüzeye yakın hafif ödemlere karşı kullanılır.”
 • “% 15 metil salisilat, % 10 mentol içeren, günde bir ila iki defa ağrıyan bölgeye sürülerek kullanılan analjezik bir ilaçtır. Romatizmal ağrılar, bel ağrısı, burkulmalar, adale ağrılarında kullanılır.”
 • “Fizyolojik olarak rahatlatsa da psikolojik olarak rahatsız eden bir merhemdir. Spor yaparken, ani hareketler yaparken, uzun çalışmalar sonunda boyun- kas bel tutulmalarında birebir ilaçtır lakin kokusu o kadar ağırdır ki çevrenize merhemin sebebini açıklamak zorundasınızdır.”

Bengay Krem Fiyatı

Eczanelerde satışı bulunan Bengay kremin fiyatı yıldan yıla değişmektedir.

Her ne kadar ağrı kesici ve kas gevşetici olarak başarılı bir krem olsa da, doktor kontrolü olmadan bu kremi alıp kullanmayınız. Zira, içeriğinde bulunan etken maddesi size alerji yapabilir ve ayrıca yukarıda belirttiğimiz yan etkileri ile karşılaşabilirsiniz.

Kas Zedelenmesine Ne İyi Gelir?

Boyun Düzleşmesi Egzersizleri

Boyun Fıtığı İçin Hangi Egzersizler Yapılır?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu