Reklam
Sağlık

Bengay Krem Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Reklam

Eklem bölgeleri, omurga bölgesi, boyun, bel, bacaklar ve ayaklar için kullanımı bulunan Bengay krem, kas gevşetici ve ağrı kesici bir kremdir. Özellikle sporcular tarafından çokça tercih edilen bu krem, evimizin ecza dolabında da yerini almaya başladı.

Zira kas iltihapları, kas yorgunlukları ve kas ağrıları, kasılmalar, romatizmal ağrılar, bel ve boyun tutulmaları, eklem ağrıları, doku ezilmesi ve doku burkulması, bel fıtığı, eklemlerdeki kireçlenmeler ve omuzların tutulması gibi sorunlara iyi gelmektedir. Ayrıca kısa zamanda da bu tür şikayetlerinizi ortadan kaldırır.

 

Bengay Krem Ne İşe Yarar?

 

Kas gevşetici, iltihap giderici ve ağrı kesici bir krem niteliğinde olan Bengay krem, cilt üzerine haricen uygulanarak kullanılıyor.

Sürülen bölgedeki sinir ve kasların gevşemesini sağlıyor. Ve ayrıca içeriğinde bulunan mentol sayesinde cilde serinlik hissi verip ağrıları geçiriyor.

 

Bengay krem
Bengay kremin özellikleri

Kas Gevşetici İlaç İsimleri Nelerdir? En İyi Kas Gevşeticisi Nedir? adlı yazı dizimize de bakabilirsiniz.

Bengay Kremin Kullanımı

 

Sorunlu bölgeye günde 2-3 defa ince bir tabaka halinde masaj yaparak uygulayınız. Ancak sürdükten sonra üzerini herhangi bir bandajla kapatmayınız. Ayrıca sıcak su torbası ile birlikte kullanmanız da tavsiye edilmez.

Bunun yanı sıra, keskin kokusu olduğu için evde olduğunuz zamanlarda kullanmanızı tavsiye ederiz.

Bengay Kremin Yan Etkileri

 

  • El, bilek, ayak gibi bölgelerde şişme
  • Nefes almada güçlük çekme
  • Yutma güçlüğü
  • Baş dönmesi, aşırı uyuşma, sersemlik hali
  • Sürülen bölgelerde aşırı yanma hissi, kaşıntı, döküntü ve kabarma gibi sorunlarla karşılaşılabilirsiniz.

Bengay Krem Boyun Ağrısına İyi Gelir Mi?

 

Kas gevşetici ve ağrı kesici bir krem olan bengay kremi, boyun ağrısı ve boyun tutulması için kullanabilirsiniz. Boyunda tutulma ve ağrılara son derece iyi gelecektir.

Bengay Krem Hamilelikte Kullanılır Mı?

 

Özellikle hamileliğin ilk üç ayında kesinlikle kullanılmaması gerekir. Ancak üç ay sonrasında ise, doktora danışarak kullanıp kullanamayacağınızı öğrenebilirsiniz.

Emziren annelerin de bu kremi kullanmaları önerilmiyor. Eğer doktorunuz onay verdiyse kullanım sağlayabilirsiniz.

Bengay Krem Fiyatı

 

Eczanelerde satışı bulunan Bengay kremin fiyatı 2021 12,84 TL’dir.

Her ne kadar ağrı kesici ve kas gevşetici olarak başarılı bir krem olsa da, doktor kontrolü olmadan bu kremi alıp kullanmayınız. Zira, içeriğinde bulunan etken maddesi size alerji yapabilir ve ayrıca yukarıda belirttiğimiz yan etkileri ile karşılaşabilirsiniz.

Hüner Biber

16 Mayıs 1993 yılında Rize'de doğdum. 2020 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldum. Okumayı, yazmayı ve araştırmayı seven biri olarak güncel ve trend olan konuları sizinle paylaşacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

reklam
Başa dön tuşu