Reklam
Genel

Getcontact Nedir? Getcontact Nasıl Kullanılır?

Reklam

Acaba beni telefona ne diye kaydetti? Yabancı bir numara arıyor, kim acaba? gibi merak edilen soruların yanıtları için kişiler, birkaç yıldır popüler olan getcontact uygulamasını telefonuna indiriyor.

Getcontact uygulamasının amacı, istenmeyen mesajları engellemek ve telefonunuzdaki aramaları belirlemektir. Ancak, bunları yapabilmek için kişisel verilerinize izin vermeniz gerekir. Özellikle kişisel verilerin paylaşımı, kullanıcılar arasında güvenli olup olmadığı konusunda tartışmalara yol açtı.

Getcontact Nedir?

Getcontact uygulamasının amacı, arayan kişinin telefon rehberinde adı yoksa, kim olduğunu tespit etmektir. Bu, bilinmeyen numaraları belirlemek ve istenmeyen e-postalara karşı korunmak için kullanılır. Bunu yapmak için, uygulamaya arayanın telefon numarasını kopyalamalı, ardından adını ve muhtemelen bir fotoğrafını göstermelidir. Bu uygulama, gelen herhangi bir aramanın ilk seferde tanınması için bir numara veritabanı toplar.

Getcontact Hesap Silme

Getcontact hesap silme için aşağıdaki işlemleri sırasıyla uygulamanız gerekiyor.

  1. Aplikasyon içerisinde yer alan ayarlar sekmesine girin.
  2. GetContact Hakkında sekmesine giriş yapın.
  3. Hesap Ayarları sekmesine giriş yapın.
  4. Hesabı sil seçeneğini seçin.

Bu adımların ardından Getcontact hesabınızı silmiş oluyorsunuz. Fakat numaranız hala sistemde yer almaya devam ediyor. Numaranızı Getcontact rehberden silme için de Unlist özelliğini kullanmanız gerekiyor.

  1. Getcontact Unlist sayfasını açın.
  2. Açılan sayfada ilgili boşluğa numaranızı yazın.
  3. Unlist butonuna basarak işlemi bitirin.

Böylelikle, numaranızı Getcontact rehberden silme işleminizi kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Getcontact numara silme işlemi bu adımları uyguladıktan sonraki 24 saat içerisinde tamamlanacaktır.

Getcontact Apk Güvenilir Mi?

Her şeyden önce, uygulamayı indirerek, kişilerinize erişim izni veriyorsunuz ve ayrıca programın Hizmet Koşullarını kabul ediyorsunuz. Uygulama, verileri herhangi bir üçüncü tarafla paylaşabilir. Bu nedenle, kendinizi istenmeyen postalardan veya istenmeyen aramalardan korumak için indirmeniz, çevrimiçi olarak, spam şirketlerinin ve hatta sahtekarların elinde görünen numaralar, adlar ve ek kişisel bilgiler içeren kendi kişi listenizin daha yüksek bir riski anlamına gelebilir. Arkadaşlarınızdan biri uygulamayı indirdiyse, kişisel bilgileriniz ve telefon numaranız da veritabanında olabilir.

Yukarıda belirtilen işlevlere ek olarak, uygulamanın en sıra dışı özelliği var. Bir kullanıcı, başkalarının kişi listelerinde belirli bir telefon numarasına hangi adın eklendiğini görebilir. Başka bir deyişle, artık diğer kişilerin sizi kişi listelerinde nasıl aradığını görebilir ve bunu başka bir kişi için de kontrol edebilirsiniz. Bu büyük bir skandal haline geldi, çünkü birçok sır ortaya çıktı ve insanların mahremiyeti ihlal edildi.

Getcontact
getcontact tehlikeli mi

Uygulamanın popülaritesi arttığı için bize üzücü bir eğilim gösteriyor. Bütün durum iki önemli sorunu ortaya çıkardı. Her şeyden önce, geliştiriciler bizi kişisel verilerimizi vermek üzere manipüle etmenin yeni, yaratıcı ve olağanüstü yollarını bulmaya devam ediyor ve insanlar buna kanıyor. Başkalarının telefonlarında kendinizi kontrol etme işlevi olmasaydı, bu uygulama kesinlikle daha az ilgi çekecek ve uluslararası bir gizlilik skandalı ile sonuçlanmayacaktır. Geliştiriciler, bir sorunun psikolojik yönleri kadar zayıf yönlerimizi de kesinlikle biliyor ve ürünlerini milyonlarca kullanıcıya tanıtmak için bunları başarıyla kullanıyor.

Burada daha da önemli olan ikinci sorun geliyor: İnsanların kişisel verilerinin değeri konusunda farkındalıklarının olmaması rahatsız edici. Kullanıcılar, uygulamanın Hizmet Şartlarını kabul ederek neye kaydolduklarını anlamıyorlar. Birçok kişi bu uygulamayı bir tür “oyun”, insanlar üzerinde sahip olduğunuz izlenimi kanıtlamanın bir yolu olarak gördü. Ancak kendinizi kontrol etmek için 5 dakikalık bir eğlence, kendinizin ve başkalarının verilerini ifşa etmeye değer mi? Yukarıdaki soruya cevabınız “evet öyle” ise size kötü bir haberim var. Ancak, o zaman uygulamayı indiren milyonlarca kullanıcıdan biri olabilirsiniz.

We Transfer Nasıl Kullanılır?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu