Reklam
Saç

Kızıl Ombre Saç Modelleri 2023

Reklam

Hemen hemen her senenin trend saç renkleri arasına girmiş olan kızıl rengini, saçınızı tamamen kızıla boyatmak yerine son zamanlarda çok fazla kullanılan ombreyle birleştirerek; kızıl ombre saça dönüştürmeyi düşündünüz mü?

Kalabalık bir meydana gittiğiniz zaman sizde platin sarı ombre görmekten sıkılmadınız mı? İnanın artık yakışan yakışmayan her kadın aynı saç rengine boyatır oldu. Eğer siz ben farklı bir saç stili denemek istiyorum diyorsanız doğru adrestesiniz.

Kızıl Ombre Saç Renkleri

kizil sac tonlari ve renkleri
kizil sac tonlari ve renkleri

Sarı tonlarında ombreyle hemen hemen hep aynı tonlar tercih ediliyor. Fakat kızılda yoğun kızıldan daha açığa hatta turuncuya ve sarıya doğru geçişler dahi yaparak ışıltılar katabilirsiniz. Bu saç renklerini tutturmak için güvendiğiniz bir kuaföre saçlarınızı teslim etmeniz gerekiyor. Özellikle koyu renk tonlarında saça sahipseniz, kızıla dönüştürürken bazı kuaförlerin saçlarınızı yakabilme riskini belirtmeliyim.

kizil sac tonlari
kizil sac tonlari

Dilerseniz saç diplerinizi kızıla boyatmak yerine koyu renkte saçlarınız varsa, dipler kendi saçınız git gide kızıla dönüşen bir saç stili de tercih edebilirsiniz. Özellikle beyaz tenli ve kumral kadınlar için ideal bir tercih olacaktır.

Kısa Kızıl Ombre

Uzun saçlardan her ne kadar vazgeçemesem de kısa saçın daha modern görünümlü bir tarzı yakaladığını söylemeden geçemeyeceğim. Kısa saçlarınıza bu tonlardaki ombreyle modern ve havalı bir görünüm yakalayabilirsiniz.

kizil sac
kizil sac

Eğer öğrenciyseniz veya dar bir gelire sahipseniz kızıl saçın bu durumda olan kısa saçlı kadınlara avantaj sağladığını da belirtmek gerekiyor. Çünkü kızıl saç oldukça çabuk akıyor. Boyanın kalitesine göre değişse de diğer boyalara göre çok fazla aktığını söyleyebilirim. Bunun için de çok sık kuaför yolunda oluyor insan.

Kızıl Ombre Saç Modelleri

 

kizil tonlari
kizil tonlari

Saç rengi kadar bir önemli diğer konu ise saç modelleridir. Saç modeli tercihinizle saç renginizi daha çok ortaya çıkarabilirsiniz. Tabi yaptığınız kombini kızıl saçlarınız var ise daha dikkatli yapmanız gerekiyor. Hiç kızıl saç kullanmadıysanız ne demek istediğimi anlamamış olabilirsiniz.

koyu kizil sac boyasi
koyu kizil sac boyasi

Mesela koyu saçınızın uçlarına kızıl ombre yaptırdınız. Üzerine aynı tonlarda bir giysi tercihiniz oluğunda veya tam kırmızıysa saçınız pembe rengiyle pek uyum sağladığı söylenemez. Saçınız için kızıl bir renk tercih ediyorsanız daralmış bu kombin seçimini de unutmamak gerekiyor.

Daha fazla kızıl ombre renkleri ve modelleri görmek istiyorsanız galeriye bakmayı unutmayın.

Kızıl Ombre Saç Renkleri adlı yazı dizimize bakarak da daha ayrıntılı inceleyebilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

reklam
Başa dön tuşu