Reklam
Saç

Platin Sarısı Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Reklam

Sokakta birçok kişide Platin sarısı saç rengini görmek mümkün. Gencinden yaşlısına birçok kişi bu tona hayran.

Ee bu kadar iddialı ve havalı olunca haliyle birçok kişi bu renge sahip olmak istiyor. Ancak platin sarısı bakımı birazcık zordur.

Bilirsiniz, güzel ve bakımlı olmak öyle kolay olmuyor. İşte detaylar…

 

Platin Sarısı Saç Bakımı

 

Platin saç, sarı tonlarının en açığı ve hatta beyaza yakın, sarının az olduğu bir renktir. Bu tonu tutturmak bir hayli zordur.

Bu saç rengi için satılan boyalardan alıp evde kendiniz de boyayabilirsiniz ama biz önermiyoruz. Zira çok zor bir renk ve bu rengi tutturana kadar saçınızın birtakım işlemlerden geçmesi gerekiyor.

Evet, biraz pahalı bir işlem ancak profesyonel birinin yapması daha doğru olacağını düşüyoruz.

Platin sarısı
Platin saç bakımı

Evde yapmanız gereken platin saç bakım tüyoları;

  • Ne gariptir ki çok fazla yıkama ile zarar görme potansiyeli bulunuyor. Bundan dolayı haftada bir veya iki defa yıkayın. Hatta yıkadıktan sonra bone takarak duşunuza devam edin. Dilerseniz kuru şampuanlar da kullanabilirsiniz.
  • Yıkama suyunuzun soğuk-ılık olmasına dikkat edin.
  • Saçınız bu rengi alana kadar fazlasıyla işlem görmüş ve dolayısıyla saç şekillendirici aletleri kullanmadan önce koruyucu serumlar kullanıp şekillendirme yapabilirsiniz.
Platin sarısı
Platin saç bakımı nasıl olmalı
  • Duş sonrası saçınızı kurulamak için havlu yerine pamuklu bir tişörtünüzle saçınızı sarmanız daha iyi olacaktır. Zira havlu ile kurulamak özellikle boyalı saçlarda yıpranmalar yapabilir. Ayrıca kurutma makinesini düşük ayarda tutup kurutabilirsiniz.
  • Yazın UV ışınları platin saç renginizin değişmesine sebebiyet verir. Buna karşın özellikle dışarı çıkarken şapka takmalısınız ve hatta UV ışınlarını engelleyen saç ürünleri kullanmalısınız.
  • Havuzdaki klor da saçınızın rengini değiştirebilir. Bundan dolayı bone ile yüzmenizi tavsiye ediyoruz. Havuz sonrası da saçınızı yıkamayı unutmayız.
  • Saç renginizi korumak adına mor şampuanlar kullanmalısınız.

Platin Sarı Saç Kimlere Yakışır?

 

Sarı tonlarının en dikkat çekici rengi olan Platin sarısı renginin kimlere yakıştığı oldukça merak konusu.

Bu renk tonu her cilt tonuna uygun olmayabilir ve pişman olmamak adına bir peruk yardımıyla size yakışıp yakışmayacağını anlayabilirsiniz.

Platin sarısı
Platin sarısı saç rengi kimlere yakışır

Sarı Saçın En Güzel Tonları adlı yazı dizimize bakarak kendinize en uygun sarı saç tonunu bulabilirsiniz.

Ayrıca çok açık tenli kişilerde mükemmel görüneceğini söyleyebiliriz.

Bunun yanında, koyu saçlılar daha doğrusu siyah saça sahip olanlar, böylesine açık rengi yaptırmadan önce bir kere daha düşünmeli. Zira saç uzadıkça diplerdeki koyuluk sırıtacaktır.

Hüner Biber

16 Mayıs 1993 yılında Rize'de doğdum. 2020 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldum. Okumayı, yazmayı ve araştırmayı seven biri olarak güncel ve trend olan konuları sizinle paylaşacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

reklam
Başa dön tuşu