Reklam
TesettürDüğünGenelGüncel HayatModa

Özel Günler İçin Şal Bağlama Modelleri

Reklam

Tesettürlü kadınlar özellikle özel günlerde farklı stillerde şal bağlamayı tercih edebilirler. Yaşa, yüz şekline ve ortamın ciddiyetine göre şal bağlama modelleri çeşitlilik gösterir. Nişan, kına, düğün gibi özel günlere davetliyseniz veya baş rol oyuncusu sizseniz muhakkak önceden bu konuda alternatif modellere ve başınızı yaptıracağınız yerlere bakmalısınız.

Şal kullanırken modele göre kumaş tercihi yapmalısınız. Eğer bağlama modelinize sert kumaşlar uygun değilse, karar verdiğiniz modele göre ine kumaştan şal satın almanız gerekebilir.

Yüz Şekline Göre Şal Bağlama Teknikleri

Eğer yüzünüz yuvarlak ise, Asya modeli bağlama tercih edilmelidir. Bu modele halk arasında bağlamalı şal modeli ismi verilir.

aksesuarlı şal bağlama modelleri
aksesuarlı şal bağlama teknikleri

Yuvarlak yüzü kamufle ederken, dolgun ve tatlı duran yanaklarınızın uzun görünmesini amaçlarsınız. Dolama modeli bu nedenle tam size göredir. Bu yüz tipindeki kadınlar, bone yaparken saçın en gerisinden başlarlarsa, yani bone geride bırakılırsa yanakları çok daha rahat saklayabilirler.

dolama şal bağlama 2020
dolama şal bağlama 2020

Üçgen yüzü olan hanımlar için, alın ve çene bölümünün daha geniş gösterilmesi temel unsurdur. Bunu yaparken hazır bone şalları kullanmak en rahatı olacaktır ama, alın kısmına yüksek bir uç vermeden sıkıca dolamayı da öneriyoruz.

Oval yüz hatları olan kadınlar, tesettürlü kadınların en şanslıları arasına giriyor. Bu yüz şekli, her türlü şal bağlama modelleri için uygundur. Bu nedenle birbirinden fazla seçeneğiniz bulunacaktır.

şal bağlama modeli
şal bağlama modeli

Kare yüz modeli, çok karşımıza çıkan bir yüz şekli değildir. Sivri bölgelerin saklanması gerektiği için bu yüz tipinde de bol şal modelleri tercih edilmelidir. Sıkıca iğnelemelerden kaçınmalı, asla bonenin gözükmesine izin vermemelisiniz. Diğer türlü daha tombul bir yüz çevrenizin olduğu görüntüsünü verirsiniz.

yüz şekline göre şal bağlama
yüz şekline göre şal bağlama

Dikdörtgen ve ters üçgen yüz modelleri, şal bağlarken yüzün uzunluğunun kamuflesini gerektirir. Bu nedenle her iki tip için de bonenin gözükmesini sağlayınız. Çene kısmınızı çok sık tutturmamanız, yararınıza olacaktır.

Çene kısmı bol bağlanırsa, yüzünüze oval bir görüntü katabilirsiniz. Keza şalın yüz hatları boyunca da sıkı sıkıya sarılmaması gerekir. Hem kendinizi boğar hem de yüzünüzdeki oval şekli kaçırırsınız.

şal bağlama çeşitleri
şal bağlama çeşitleri

Yukarıda yüz tiplerine uygun model anlatımları yapmaya çalıştık. Anlatımların yanında, görsellerdeki modellerden de faydalanabilir, kendi tarzınızı dilerseniz ayna karşısında denemelerle kendiniz de yansıtabilirsiniz.

Nişan İçin Şal Bağlaması Modelleri

Nişan demek düğün öncesi prova demektir. Nişan için şal bağlama modellerine göz atarak abiyeniz için ve yüz hatlarınıza en uygun olan tesettür şal bağlama modelini seçebilirsiniz.

dolama bağlama modeli 2020
dolama bağlama modeli 2020

Nişan başı modelleri demişken aksesuarları da es geçmemek gerekiyor. Taşlı, incili derken bir çok aksesuar bulunuyor. Tesettür Gelin Başı Modelleri adlı yazı dizimize bakarak da nişan için kendinize uyarlayabilirsiniz.

nişan için şal bağlama modelleri
nişan için şal bağlama modelleri

Şık bir abiye tercihi yaparak yukarıda görmüş olduğunuz gibi arkası duvak gibi uzanan şal modeli de tercih edebilirsiniz.

Abiye Şal Bağlama Modelleri

Tercih edilecek olan abiye modeline göre şal bağlamak gerekiyor. Eğer sade bir abiye modeli tercih edecekseniz abartılı şal bağlamalardan uzak durmalısınız.

özel günler için şal bağlama
özel günler için şal bağlama

Bir yakınınızın düğününe veya kınasına giderken çok da abartı olmayan fakat şık bir model tercih etmeniz gerekiyor.

asya modeli şal bağlama
asya modeli şal bağlama

Yukarıda görmüş olduğunuz gibi koyu renk şal ile bir çok abiyeyle de kombin oluşturabilirsiniz.

Kuaförde Yapılan Şal Modelleri

Eğer yüz şekline göre şal bağlama modelleri tercih edilmezse, eşarbın ya da şalın kayık bir görüntüsüyle karşı karşıya kalabilirsiniz. En önemli unsur, yüzde kamufle edilmesi gereken yüz hatlarını şaldan yardım alarak kapatmaktır.

abiye şal bağlama modelleri
abiye şal bağlama modelleri

İşinin ehli kuaförle her ne kadar püf noktaları bilseler de özellikle ilk gittiğiniz bir yer ise sizinde bu duruma göre temkinli ve bilinçli olmanız gerekiyor.

aksesuarlı nişan için şal bağlama
aksesuarlı nişan için şal bağlama

Özel günler için şal bağlama modelleri adlı yazı dizimizde daha fazla görsel için galerimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu