Reklam
Eğlence

Pinterest Video Kaydetme Nasıl Yapılır?

Reklam

Pinterest, kullanıcıların stil, moda, dekor ve yemek pişirme alanlarında yaratıcılık için ilham, yeni trendler ve fikirler aradığı bir sosyal fotoğraf hizmetidir. Bazı kişiler video izlerken en sevdikleri videoları bilgisayarlarına ya da telefonlarına kaydetmek isterler. Talimatlarımız, Pinterest’ten videoları hızlı ve kolay bir şekilde indirmenize yardımcı olacak, böylece onlara her yerden ve her zaman erişebilirsiniz.

Pinterest Video Kaydetme

Pinterest’ten video indirmenin 5 yolu vardır:

 1. Pinterest’e yüklenen orijinal videonun bulunduğu site;
 2. Mobil cihazlar için uygulamalar;
 3. Tarayıcı uzantısı;
 4. Üçüncü taraf siteleri;

Uygulamaları yüklemeden veya üçüncü taraf sitelere girmeden önce videoda verilen bağlantıyı takip etmeye çalışmalısınız. Bağlantı, Pinterest’e yüklenen orijinal videonun bulunduğu kaynağa yönlendirir. Çoğu zaman TikTok veya YouTube’dir. Beğendiğiniz videoyu oradan indirmek için özel bir program veya tarayıcı eklentisi kullanmanız gerekecek.

Uygulama Aracılığıyla

Video Downloader For Pinterest uygulamasını kullanarak Pinterest’ten güzel veya ilginç bir videoyu akıllı telefonunuza indirebilirsiniz. Öncelikle onu Google Play’de bulmanız ve telefonunuza yüklemeniz gerekir.

Uygulamayı kullanarak video kaydetme talimatları:

 1. Beğendiğiniz videoyu Pinterest’te açın (uygulamada veya tarayıcıda fark etmez).
 2. Pencerenin üstündeki “Paylaş” simgesine tıklayın ve “Bağlantıyı kopyala”yı seçin.
 3. Pinterest için Video İndirici’ye gidin, kopyalanan URL’yi bağlantı alanına yapıştırın ve kırmızı “İndir” düğmesine tıklayın.

Tarayıcı Uzantısı

Ekstra uygulamalarla telefonunuzu aşırı yüklemek istemiyor musunuz? Bu durumda, kullandığınız tarayıcıya Pinterest’ten video indirmek için özel bir uzantı veya eklenti yükleyebilirsiniz. En popüler olanlardan biri olan Google Chrome örneğini kullanarak bunu nasıl yapacağınızı düşünün.

pinterest video kaydetme
pinterest video kaydetme

Eylem algoritması:

 1. Google Chrome Web Mağazası’na gidin.
 2. Mağazayı Ara satırına uzantının adını girin (örneğin, Pincase-Pinterest Video & Image Downloader).
 3. Uzantıyı tıklayın ve açılan pencerede “Chrome’a Ekle” düğmesini tıklayın.
 4. Pinterest’te oturum açın ve beğendiğiniz videoyu açın.
 5. Oklu kırmızı düğmeye tıklayın (videonun sol üst köşesinde bulunur) – videonun otomatik olarak indirilmesi başlayacaktır. İndirilen dosya tarayıcının “İndirilenler” bölümünde bulunabilir. Bilgisayarınızda veya telefonunuzda nereye gittiğini görmek için “Klasörde göster”i tıklayın – kaydedilen videonun bulunduğu klasöre aktarılacaksınız.

Pinterest’ten Telefonunuza Video İndirme

Pinterest’ten telefonunuza video indirmek istemenizin birçok nedeni vardır. Daha sonra kullanmak üzere dosyalarınıza veya film rulonuza kaydetmek, videoyu başkalarıyla şahsen paylaşmak veya hatta videoyu başka bir yere yüklemek için yüklemek isteyebilirsiniz (ancak videonun yaratıcısına atıfta bulunmayı unutmayın!)

Pinterest video pinlerini bu şekilde telefonunuza indirebilirsiniz.

 1. Pinterest’te gönderiyi açın.
 2. Pinterest Video İndirici’ye gidin.
 3. “Video Dosyasını İndir” düğmesine dokunun ve basılı tutun.
 4. “Bağlantılı Dosyayı İndir”i seçin.

Neden Pinterest’ten Video İndiremiyorum?

Bazen kullanıcılar, fotoğraf hizmetinden video indiremediklerinden şikayet ederler. Çoğu zaman, tamamlanmamış bir indirme işlemi ve “İndir” düğmesinin kaybolmasıyla karşılaşırlar.

Bir videoyu kaydetmeye çalışırken meydana gelen başarısızlıkların ana nedenleri:

 • Çok fazla video yüklendi. Bir kullanıcı çok sayıda videoyu indirmek için işaretlediğinde, kaydedilecek zamanları kalmaz.
 • Cihazda yeterli alan yok. Telefonun belleğinin veya bilgisayarın sabit diskinin neredeyse tamamı doluysa, başka bir şey için yeterli boş alan yoksa indirme sorunları oluşabilir.
 • Pinterest uygulamasının eski bir sürümü. Kullanıcı uzun süredir güncelleme yapmadıysa bu nedenle dosyalar indirilemeyebilir.

Videoyu başarılı bir şekilde kaydetmek için video normal şekilde açılıp oynamaya başlayana kadar beklemeniz gerekir. Cihazınızda boş alan olup olmadığını önceden kontrol etmeniz de önerilir.

Snapchat Hesabım Kilitlendi Nasıl Açabilirim?

Skype Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Spotify Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Instagram Feedback Required Hatası Nasıl Düzeltilir?

Instagram Hesabım Askıya Alındı Nasıl Düzeltebilirim?

Instagram Para Kazanma Şartları Nelerdir? Instagram’dan Para Kazanma Yolları

Instagram Hesabı Hacklenirse Ne Yapmalı?

Hüner Çelik

16 Mayıs 1993 yılında Rize'de doğdum. 2020 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldum. Okumayı, yazmayı ve araştırmayı seven biri olarak güncel ve trend olan konuları sizinle paylaşacağım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

reklam
Başa dön tuşu