Reklam
Eğlence

Riot ID Değiştirme Nasıl Yapılır?

Reklam

Oyun dünyasındaysanız, Riot hakkında her şeyi bilmeniz gerekir. Öne çıkmak için doğru oyuncu etiketini seçmenin önemini de bileceksiniz. Potansiyel kullanıcı adları listesinden geçerken bu süreç bazen uzun olabilir. Neyse ki, Riot’ta bilgilerinizi güncellemek hızlı ve kolay bir işlemdir. Bu yazıda, Riot ID değiştirme ve diğer hesap detaylarını nasıl değiştireceğinizi ele alacağız.

Riot ID Değiştirme

Riot Games, herhangi bir bireysel kullanıcının adlarına ve sloganlarına erişmek için tek bir hesap kullanır. Sonuç olarak, kişisel etiketinizi güncellemek isterseniz, Riot Games hesabınızla ilişkili kullanıcı adını düzenlemeniz gerekecektir.

Ayrıca, Riot ID’nizi ve sloganınızı yalnızca 30 günde bir değiştirebileceğinizi de belirtmekte fayda var, bu nedenle bu zaman çerçevesi içinde kullanmak isteyeceğiniz bir şey seçtiğinizden emin olun.

Riot id değiştirme
riot id değiştirme

Riot ID’nizi değiştirmenin en kolay yolu resmi web sitesidir. Riot ID’nizi değiştirmek için yapmanız gerekenler aşağıda açıklanmıştır. Hesap ayrıntılarınızı güncelleme işlemi, mobil cihaz veya masaüstü kullanıyor olmanız fark etmeksizin aynıdır.

 1. Riot Games web sitesine gidin.
 2. Oturum açmak için hesap kimlik bilgilerinizi girin.
 3. “Riot Games Hesap Yönetimi” sayfasına gidin.
 4. “Riot ID”yi seçin.
 5. “Riot ID” ve “Tagline” ayarlarında ayrıntılarınızı değiştirin.
 6. İki faktörlü kimlik doğrulama kullanarak oturum açmanız veya e-posta adresinize gönderilen bir kodu girmeniz istenebilir.
 7. Devam etmek için “Değişiklikleri Kaydet”i seçin.

Riot Kullanıcı Adı Değiştirme

Riot Games’te doğru kimlik adına sahip olmak çok şey ifade edebilir. Adınızı güncellemek isterseniz, bunu yalnızca 30 günde bir yapabilirsiniz. Ayrıca, bilgilerinizi yalnızca doğrudan Riot Games resmi sitesinden güncelleyebileceksiniz.

Riot ID adınızı değiştirmek için yapmanız gerekenler:

 1. Tarayıcınızdan resmi Riot Games web sitesine gidin.
 2. Oturum açma ayrıntılarınızı girin (veya henüz yapmadıysanız kaydolun).
 3. Sayfa iki faktörlü kimlik doğrulama isteyebilir, bu nedenle gerekirse bir kod için e-postalarınızı kontrol edin.
 4. Ana menü bölümünde “Riot ID”yi seçin.
 5. Kullanıcı adınızı düzenlemek için kalem simgesini seçin.
 6. Yeni kimlik adınızı yazın.
 7. Değişikliklerden memnun kaldığınızda, “Kaydet”i seçin.

Riot ID Numarasını Değiştirme

Riot ID numarası, oyuncunun oyun etiketinden ve üç ila beş rakam ve harften oluşan hashtag’inden oluşur. Riot ID numaranızı nasıl değiştireceğinize daha yakından bakalım.

 1. Riot Games resmi web sitesine gidin.
 2. Riot’un “Oyun Yönetimi” sayfasına gidin.
 3. Adınızı ve sloganınızı düzenledikten sonra Riot ID numaranızı da değiştirebileceksiniz.
 4. Değişikliklerden memnun kaldığınızda, bilgilerinizi güncellemek için “Kaydet”i seçtiğinizden emin olun.

Riot ID Kaç Kere Değiştirilebilir?

Şu anda Riot ID’nizi hesabınızı kullanarak her 30 günde bir güncelleyebilirsiniz. Bu zaman çerçevesi içinde yalnızca adınızı güncellemekle kalmaz, aynı zamanda kısa açıklamanızı da düzenleyebilirsiniz. Bunu yaparken, bunu doğrudan Riot Games resmi web sitesinden yapmanız çok önemlidir.

Oyuncular bilgilerini ayda yalnızca bir kez güncelleyebildikleri için, o süre boyunca tadını çıkarabileceğiniz bir ad ve kısa açıklama seçtiğinizden emin olun. Pek çok insan, çoğunlukla oynadıkları oyunla ilişkili isimler bulma eğilimindedir.

Riot Games’teki ayrıntılarınızı güncelledikten sonra, istediğiniz oyunları oynamakta özgürsünüz. Ayrıca Riot ID kullanıcı adınızı ve sloganınızı her 30 günde bir güncelleyebileceğinizden emin olabilirsiniz.

Dolayısıyla, oynadığınız bir oyunla ilişkili belirli bir ad oluşturmak istediğinizi fark ederseniz, bunu yapabileceksiniz.

Riot ID’nizi güncellemeyi denediniz mi? Eğer öyleyse, herhangi bir komplikasyonla karşılaştınız mı? Onlar neydi? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize daha fazla bilgi verin.

Valorant Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

Valorant Nick Değiştirme Nasıl Yapılır? | Valorant İsim Önerileri

İnternet Bağımlılığı Nasıl Bırakılır?

Roblox İsim Önerileri 2022

Pubg Mobile İsim Önerileri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu