Reklam
Güncel Hayat

Rize’de Kahvaltı Nerede Yapılır?

Reklam

Doğal güzelliği, temiz havası ve yöresel lezzetleri ile Rize, Doğu Karadeniz bölgesinin en fazla turist alan illerinden biridir. Peki, Rize’de kahvaltı nerede yapılır?

İçindekiler

Rize’deki En İyi 25 Kahvaltı Mekanı

Rize’ye kadar gitmişken oraya özgü yemekleri tatmadan dönmek olmaz! Özellikle en güzel 25 kahvaltı mekanını sizler için bu içeriğimize ekledik.

Yöresel Köy Kahvaltısı Mekanları

Rize’de yöresel köy kahvaltısı yapmak isteyen misafirler için birkaç mekan tavsiyesinde bulunduk.

breakfast places in Rize

1.Evvel Zaman Yöresel Yemek ve Kültür Evi

Rize’nin merkezinde Piriçelebi Mahallesi, Harem sokak No:2 adresinde konumlanan Evvel Zaman Yöresel Yemek ve Kültür Evi, hafta içi ve hafta sonu saat 09:00-23:00 arasında hizmet vermektedir.

Rize’ye özgü yöresel tatların bu otantik mekanda servis edilmesi, misafirler tarafından oldukça beğeni kazanmıştır. Bu mekanda iki kişilik kahvaltı 50 TL civarındadır. Kahvaltıda özellikle muhlama, anzer balı, kuymak, turşu kavurma, yaprak sarma, tel peyniri, güveçte köy peyniri, kolot peyniri, minci, mısır ekmeği, kavurmalı pide, carmi, kurç, kavurma gibi seçenekler yer almaktadır.

Ayrıca Çarşamba günü ve hafta sonu canlı Türk sanat müziği ile misafirlerin ruhunu da doyurmayı başarıyor. Evvel Zaman Yöresel Yemek ve Kültür Evi’nde sizler de kahvaltı etmek isterseniz, 0 (464) 212 21 88 numaralı telefonu arayarak rezervasyon yaptırabilirsiniz.

2.Rize Liman Lokantası

Piriçelebi, Armutlu Sk. No:1, Rize/Merkez adresinde yer alan Liman Lokantası, sadece Pazar günleri dışında diğer tüm günlerde 08:00-22:00 arasında hizmeti vardır.

Ünlü gurme Vedat Milor‘un da bu mekanı ziyaret ettiği ve Liman Lokantası hakkında olumlu şeyleri kaleme aldığını söylemeden geçmeyelim. Özellikle Karadeniz’e özgü yöresel yemeklerin bu nezih mekanda usta aşçılar tarafından son derece hijyenik ortamlarda hazırlanması ve güler yüzlü ekibi ile misafirlerini ağırlaması ile Rize’de sevilen mekanlardan birisidir.

3.Safran Cafe & Restaurant

“Adı tadında saklı” mottosu ile Rize’nin Çarşı Mahallesi, Hal sokağında konumlanan Safran Cafe & Restaurant, 08:30-22:30 saatleri arasında hafta içi ve hafta sonu olmak üzere hizmete açıktır.

Bu mekanın özellikle çorbası oldukça methediliyor. Onun yanında, organik ve köy ürünlerinden oluşan kahvaltı menüsünde muhlama ve kuymak detayı bulunuyor. Bu restoranda kişi başı ortalama fiyat 40-45 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Haftasonları daha fazla yoğunluğu olan bu mekanı (464) 210 03 03 numaradan arayarak önceden rezervasyon yapabilirsiniz.

4.Zümrüd-ü Anka Restoran

Rize’nin Derepazarı ilçesi, Yanıktaş Köyü’nde yer alan Zümrüd-ü Anka Otel, yöresel Rize kahvaltısını eşsiz doğa manzarası eşliğinde sizlere sunuyor. Öğlen saatlerine kadar devam eden serpme kahvaltı hizmeti bulunuyor ve ayrıca bu restoranda kişi başı ortalama 40-45 TL fiyatındadır.

Biri suit olmak üzere 15 odalı ve 25 yatak kapasitesine sahip olan Zümrüd-ü Anka Oteli, misafirlerini en iyi şekilde ve uygun fiyatlarda ağırlıyor. Dilerseniz, Rize seyahatinizde bu otelde konaklayıp hem yöresel lezzetlerin tadına bakmış hem de doğa içerisinde huzurlu bir tatil yapmış olursunuz.

0 (464) 311 10 64 numarayı arayarak rezervasyon işlemi yapabilirsiniz.

5.Ramanoz Sofrası

İslampaşa, 1 Nolu Okul Sk. 131 Hamzabey Mahallesi, Merkez/Rize adresinde konumlanan Ramanoz Sofrası, keşfedilmesi gereken restoranlardan biridir. Zira, ulaşımı zor olan bölgede yer aldığı için genel olarak özel araçlarla ulaşım sağlanır. Bundan dolayı, pek bilinmemektedir. Fakat tamamen organik ürünler ve yöresel lezzetlerin servis edildiği tercih edilmesi gereken bir mekandır.

Aynı zamanda şehirden uzak, sakin ve huzurlu bir ortamı olan bu restoranda 09:00-00:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Kişi başı ortalama 40-45 TL fiyatları arasında değişmektedir.

0 (464) 253 03 30 veya 0 (533) 684 59 50 numarayı çevirip iletişime geçebilirsiniz.

Serpme Kahvaltı Mekanları

Grup halinde veya ailecek yapılan serpme kahvaltılar Rize’de nerede yenir? sorusunu yanıtladık.

Kahvaltı
mixed breakfast places in Rize

1.Çayla Rize

Çayla Rize, şehir merkezinden biraz uzaklıkta ve Ziraat Çay Bahçesinin hemen yanında olan Çaykur’a bağlı bir işletmedir. 08:00-00:00 saatleri arasında hizmet veren bu restoranda kişi başı ortalama 25-30 TL arasında fiyatlar değişmektedir.

“Çay ve çaya dair her şey” mottosu ile serpme kahvaltıda hem yöresel lezzetleri bir arada sunuyor hem de eşsiz manzarasına karşı keyifli kahvaltı imkanı sağlıyor.

2.Kahve Deryası Rize

Türkiye ve hatta dünya çapında birçok yerde Kahve Dünyası’nın şubesi bulunmaktadır. Rize’nin merkezinde konumlanan Kahve Deryası’nda diğer birçok popüler yiyeceklerin yanında serpme kahvaltısı da oldukça tercih edilmektedir.

3.Safir Cafe & Restoran

Uygun fiyatlı kahvaltı mekanı arıyorsanız, Safir Cafe & Restoran, Rize’nin merkezinde sizler için 08:30-01:00 saatleri arasında hizmetinizdedir.

Bu restoranda ayrıca toplu yemek organizasyonları, bekarlığa veda, doğum günü partileri, nişan, kına ve özel kutlamalar gibi etkinlikler gerçekleştirilebiliyor. Bunun yanı sıra, akşam vakitlerinde restoran bünyesinde canlı yayınlar ve yöresel sanatçılar sahne almaktadır.

4.Sarı Köşk Restoran

Rize’nin Çayeli ilçesinde yer alan Sarı Köşk Restoran, muhlaması ile popüler mekanlardan birisidir. Özellikle serpme kahvaltısında zengin içeriği ve doğayla iç içe konumu sayesinde oldukça tercih ediliyor.

08:30-23:30 saatleri arasında hizmeti olan bu restoranın kişi başı ortalama fiyatları 20-25 TL arasında değişmektedir.

5.Yayla Evi Cafe & Restoran

1985 yılından bu yana Rize’nin merkezinde yer alan Yayla Evi Cafe & Restoran, “deniz kenarında yayla havasını yaşatmak” sloganı ile misafirlerini muazzam menüsü ve manzarası eşliğinde karşılıyor.

Açık Büfe Kahvaltı Mekanları

Sizler için Rize’de bulunan açık büfe kahvaltı mekanları için 5 mekan önerisinde bulunduk.

Kahvaltı
buffet breakfast places in Rize

1.Dağhan Mangalbaşı Cafe & Restaurant

Dağsu Mah. Tepeüstü Sok. Dağbaşı Cd. No: 128, Rize/ Merkez’de yer alan bu restoran, açık büfe kahvaltısı konusunda Rize’nin uygun fiyatlı mekanlarından biridir. Özellikle Pazar kahvaltısını Dağhan Cafe’nin müthiş manzarasına karşı yapmanızı tavsiye ederiz. 

08:30-23:30 saatleri arasında hizmeti olan bu mekanın kişi başı ortalama fiyatı 35-40 TL arasında değişmektedir.

2.Carpe Diem Rize

Rize’nin merkezinde yer alan Carpe Diem, haftanın 7 günü açık büfe kahvaltı hizmeti sunuyor. 08:00-15:00 saatleri arasında servis edilen açık büfe kahvaltıda kişi başı hafta içi 37,50 TL, hafta sonu ise, 42,50 TL olarak kahvaltı ücreti bulunmaktadır.

Aynı zamanda Carpe Diem instagram hesabından zaman zaman çekilişler yaparak, kazanan kişilere açık büfe kahvaltıyı ücretsiz olarak vermektedir.

3.Yeni Bahar Restoran

Hafta içi her gün serpme kahvaltı, hafta sonları ise açık büfe kahvaltısı ile popüler olan Rize’nin merkezinde konumlanan Yeni Bahar Restoran, misafirlerini en iyi şekilde ağırlıyor.

2015 yılından bu yana hizmet veren bu mekana eşsiz Rize manzarası da eşlik edince keyifli bir kahvaltı ortamını size sunmuş oluyor.

4.Yakamoz Et & Balık Lokantası

Ahşap ve şık dizaynı ile şehrin en nezih mekanlarından biri olan Yakamoz, hafta içi her gün serpme kahvaltı, hafta sonu ise açık büfe kahvaltı imkanı sunuyor.

Özellikle açık büfe kahvaltıda bir dizi yöresel ve lezzetli yiyecekleri tatmanızı sağlıyor. Rize’nin merkezinde yer alan bu mekan, 08:30-22:30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

5.Kaf Dağı Restoran

Rize’nin Derepazarı ilçesinde, Sandıktaş Köyü mevkiinde yer alan Kaf Dağı Konak Otel bünyesinde hizmet vermektedir. Özellikle panoramik deniz ve dağ manzarası eşliğinde kahvaltı etme imkanını sizlere sunuyor. Üstelik restoranın hizmetinden yararlanmak için otelde konaklama şartı da istenmemektedir.

Hafta içi serpme kahvaltı, haftasonu ise, açık büfe kahvaltı 09:00-13:00 saatleri arasındadır.

Doğa İçinde Kahvaltı Mekanları

Karadenizde doğa içerisinde konumlanmış mekanlarda kahvaltı yapmaya ne dersiniz?

Kahvaltı
breakfast places in Rize

1.Sini Yöresel Yemek ve Kahvaltı Yeri

Rize’nin Pokut Yaylasında yer alan bu restoranda, kişi başı fiyatlar 25-50 TL arasında değişmektedir. Rize’nin en güzel yaylarından biri olan Sini’de doğa ile iç içe ve yöresel lezzetleri yerinde yemek isteyen herkese açıktır.

2. Osmanlı Restoran

Rize’nin Ardeşen ilçesi, Fırtına deresine yakın bir yerde konumlanan Osmanlı Restoran, zengin Karadeniz yemeklerini sizlere sunuyor. Ayrıca bu mekana uğrarsanız zipline, salıncak ve raftingi denemeden gitmeyin, deriz.

Serpme köy kahvaltısı, kahvaltı tabağı ve balık ve et yemekleri gibi birçok seçeneğe sahiptir.

3.Yeşil Vadi Restoran

Rize’nin Çamlıhemşin/Ayder yolu üzerinde yer alan Yeşil Vadi Restoran, Rize mutfağına dair hemen hemen her şeyin olduğu ve güler yüzlü ekibi ile tercih edilen mekanlardan birisidir.

Yeşil Vadi Restoran için iki kişilik ortalama fiyat 90-100 TL arasında değişmektedir.

4.Ayder Eylül Restoran

Rize’nin Ayder yaylası, Binektaş mevkiinde bulunan Eylül Restoran, Ayder şelalesine bakan manzarasıyla harika bir yemek yeme ortamı sağlıyor. Ayrıca bu restoran bünyesinde, Rize’ye özgü hediyelik eşyalar ve yöresel ürünlerin satışı da mevcuttur.

Deniz Manzaralı Kahvaltı Mekanları

Kahvaltıyı deniz manzaralı bir mekanda yapmayı tercih edenler için 6 mekan önerisinde bulunduk.

Kahvaltı
breakfast places with sea view in Rize

1.Manzara Cafe & Restoran

Rize’nin Şahin Tepesinde bulunan Manzara Cafe &Restoran, ahşap dekorasyonu ve harika manzarası eşliğinde yöresel tatları denemenizi sağlıyor.

2.Taç Mahal Et & Balık Restoran

Şehrin karmaşasından biraz uzaklaşmak ve denize sıfır mekanda yemek yemek isteyenlere Taç Mahal & Balık Restoran, imdadınıza koşuyor. Her ne kadar mekanın isminden de et ve balık menüsü mevcut olarak anlaşılsa da, bu nezih mekanda kişi sayısına göre serpme kahvaltı imkanları bulunmaktadır.

3. Haura Coffee & Lounge

Rize merkezde Atatürk caddesinde yer alan Haura Coffee & Lounge, zengin kahvaltı menüsü, taze tatlıları ve şık iç dekorasyonu ile Rize’nin popüler mekanlarından biridir.

4. Nevapark

Rize’de Nevapark Avm içerisinde bulunan Nevapark, “istediğin kadar al istediğin kadar öde” uygulaması ile sabit fiyat ve yemek israfını önlemeyi amaçlamaktadır. Bu uygulama hafta içi her gün 08:00-15:00 arasında ve hafta sonu açık büfe kahvaltıda yine 08:00-15:00 arasında geçerlidir.

5.Dağmaran Cafe & Restoran

Karadeniz’i kuşbaşı gören manzarası ve zengin menüsüyle gönülleri feth etmeyi başarıyor. Serpme kahvaltı hafta içi her gün 09:00-15:00 iken, açık büfe kahvaltı ise, 09:00-13:00 arasında servis edilmektedir.

6.Cafe Marina

Rize merkezde yer alan Cafe Marina, Rize’nin popüler kahvaltı mekanları arasında yer almaktadır. Zengin kahvaltısının yanı sıra, kayıkla deniz turu gibi yapma imkanı da sizlere sunuyor.

Ayrıca denize uzanan iskelesi, müthiş dekorasyonu ve huzurlu ortamı sayesinde yerli ve yabancı birçok kişi tarafından ziyaret edilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu