Reklam
GenelDüğünGüncel HayatSaç

Düğün Saçı Modelleri

Reklam

Düğün zamanı yaklaşırken araştırılması gereken bir çok nokta bulunuyor. Özellikle düğün gününe yönelik hazırlık yapılan gelinlik, gelin başı bunların en önde gelenlerinden. Bizlerde sizler için birbirinden farklı tarzlarda hazırlamış olduğumuz düğün saçı modelleri ile tarzınızı yansıtan bir gelin başı modeli bularak kendi gününüzde bu saç modelini tercih edebilirsiniz.

İçindekiler

Düğün Saçı Modelleri 2019-2020

Abartıdan kaçarak sadelikten yana olanlara müjde! Bu sene gelinlik modellerinde de olduğu gibi gelin başı saç modellerinde de sade ve zarif modeller ön plana çıkıyor.

 

açık gelin saçı modelleri
açık gelin saçı modelleri

Gelinlik modellerinde özellikle Helen Gelinlik Modelleri ve balık model gelinlik modelleri  tercih ediliyor. Kabarık prenses model gelinlikleri gölgede bırakan bu gelinliklerin üzerine de zarif ve sade gelin başları harika duracaktır.

Yukarıdaki fotoğrafta görmüş olduğunuz gibi çok uzun saçlarınız yoksa açık bırakarak da modern saç görünümünüzü devam ettirebilirsiniz.

Çiçekli Düğün Saçı Modelleri
Çiçekli Düğün Saçı Modelleri

Yukarıda da görmüş olduğunuz gibi üç boyutlu çiçek modası sadece gelinliklerde olmaktan çıkarak artık daha da ilerledi. Saçlarınızda canlı çiçeklerden yapılmış çiçeklerden oluşturulan taçları düşünebilirsiniz.

en güzel gelin saçı
en güzel gelin saçı

Eğer iri çiçekler düşünmüyorsanız yukarıdaki gibi yer yer aralardan çıkan mini çiçeklerde düşünebilirsiniz. Yanlardan çıkarılmış salaş tutamlar ve örgü tercih ederek zarif bir saç modeli oluşturabilirsiniz.

Sizler de Çiçekli Gelin Saçı Modelleri ni seviyorsanız yazı dizimize bakarak modeller hakkında fikir edinebilirsiniz.

Toplu Düğün Saçı Modelleri
Toplu Düğün Saçı Modelleri

Eğer toplu bir saç modeli düşünüyorsanız yine abartıya kaçmamak da fayda var. Özellikle sırtı yukarıdaki gibi dekolteli gelinlik tercih edecekseniz, ensede topuz modeli düşünebilirsiniz.

Dağınık Gelin Saçı Modelleri

Yukarıda da bahsetmiş olduğum gibi salaş, doğal duran gelin saçı modelleri oldukça moda.

salaş saç modeli
salaş saç modeli

Özellikle katlı kesim yapılmış saçlarda iri dalgalar göz dolduracaktır. Çok da iri bir taç olmadığı sürece taşlı taçlar kullanabilirsiniz. Saçlarınız çabuk dağılan biriyseniz buna göre de önlem almak gerekiyor tabi. Spreylerle sabitleyici kullanmak gerekebilir.

salaş saç gelin model
salaş saç gelin model

Açık Gelin Saçı Modelleri

Son zamanlarda açık gelin saçı modelleri çok sık tercih edilir oldu.

Örgülü Çiçekli Düğün Saçı Modelleri
Örgülü Çiçekli Düğün Saçı Modelleri

Saçlarınıza iri dalgalar vererek, minik örgülerden taç şeklinde model tercih edebilirsiniz. Örgülü Gelin Saçı Modelleri adlı yazı dizimize de bakabilirsiniz.

Yapılan saç modelinin ön plana çıkmasını istiyorsanız ombre, balyaj tekniklerini de kullanabilirsiniz. Renk geçişlerinin olması saç modellerinde tek renge göre kendini daha iyi gösterecektir.

dalgalı açık saç modeli
dalgalı açık saç modeli

 

doğal saç modelleri
doğal saç modelleri

Özellikle kır düğünleri için yukarıdaki gibi bir saç modeli tercih edebilirsiniz. Sade ve doğal bırakılmış açık saç modelinin üzerine zarif bir çiçekli taç harika bir uyum sergileyecektir.

Toplu Gelin Saçı Modelleri

 

Düğün Saçı Modelleri 2019
Düğün Saçı Modelleri 2019

Toplu gelin başı saç modelleri denilince ise akıllara ilk gelen topuz saç modelleri oluyor. Salaş topuz modelleri olduğu gibi daha sade topuz modelleri de gelin saçı olarak tercih edilebiliyor.

Yukarıdaki fotoğrafta görmüş olduğunuz gibi eğer gerdanınız tüllerle dahi olsa kapalıysa düğün saçı olarak toplu saç arasından tercih etmenizi öneririz. Bu sayede boğucu bir görüntüden uzaklaşmış olursunuz.

örgülü salaş saç modelleri
örgülü salaş saç modelleri

Gelin saçı modelleri arasından tercih yapacakken bazı önemli püf noktalar bulunmaktadır. Gelinlik modeline uygun bir saç modeli düşünürken yine yüz hatlarına uygun bir model de belirlemeniz yerinde bir seçim olacaktır.

çiçekli topuz saç modeli
çiçekli topuz saç modeli

Yuvarlak ve oval yüz hatlarına sahipseniz yukarıdan kabartılmış saç modelleri tercih ederek yüzünüzü daha uzun gösterebilirsiniz. Daha uzun yüz hatlarınız var ise takma kaküller de işinize yarayabilir.

 

toplu gelin saçı modelleri
toplu gelin saçı modelleri

 

at kuyruğu gelin saç modelleri
at kuyruğu gelin saç modelleri

Toplu Gelin Saçı Modelleri adlı yazı dizimize de göz atarak, kendi tarzınıza yakışacak modeli bulabilirsiniz. Gelin saçında at kuyruğu modellere de yer verebilirsiniz. Toplu modeller açık saç modellerine oranla daha az dağılacaktır. Özellikle kır düğünü veya havuz başı düğünlerde bu yüzden toplu saç modeli tercih etmenizi öneririz.

örgülü toplu saç modeli
örgülü toplu saç modeli

Takılara karşı zaafiyetiniz varsa toplu düğün saçı modelleri tercih ederek, küpelerinizi de gsterebilirsiniz. Açık saç modellerinde saçlarınız kapatacaktır.

Duvaklı Gelin Saçı Modelleri

Bundan bir on sene öncesine kadar duvak düğünlerin olmazsa olmazıymış. Şimdilerde ise bir çok gelin başında duvak tercih edilmeyebiliyor. Kimi kesim artık bunun demode bir aksesuar olduğunu da düşünüyor.

duvaklı gelin saç modeli 2019
duvaklı gelin saç modeli 2019

Kimileri ise duvaksız gelin mi olur hiç düşüncesiyle duvak olmayan bir gelin başı saç modeli hayal edemiyorlar. Eğer siz de bu düşünceyi taşıyorsanız işte modeller…

gelin topuz saç modeli
gelin topuz saç modeli

Duvağınızın saç modelinizi kapatmasını istemiyorsanız, tercih edeceğiniz saç modelinin altına duvağın yerleştirilmesine dikkat etmeniz gerekiyor.

açık gelin saç modelleri 2019
açık gelin saç modelleri 2019

Toplu saç modellerinde duvak modellere yer veriliyor. Her ne kadar açık saç modellerinde de yer verilse de çoğu zaman toplu modeller de görüyoruz. Fakat farklı bir tarz önerisi isterseniz bu şekilde de saç modeli tercih edebilirsiniz.

duvaklı gelin saç modeli
duvaklı gelin saç modeli

Duvak saç modelinde tokalarla tutturalabilirken, açık saçta yer verecekseniz tokaları kapatmanın bir yolu olarak taç veya yukarıdaki gibi yaprak, çiçek gibi aksesuarlara da yer verebilirsiniz.

Örgülü Düğün Saçı Modelleri

Örgü severler olarak bir çok sıradan günden özel güne kadar bir çok yere giderken örgülü saç modeli tercihi yapabiliyoruz. Tatlı duruşu ve kolayca bozulmaması kendisine çeken sebeplerden.

çiçekli örgülü saç modeli
çiçekli örgülü saç modeli

 

örgü saç modeller
örgü saç modeller

Örgü seviyor ve düğününüzde de tercih etmeyi düşünüyorsanız daha detaylı olarak ele alınmış Düğün İçin Örgülü Saç Modelleri adlı yazı dizimize de bakabilirsiniz.

Düğün Saçı Modelleri
Düğün Saçı Modelleri

Bütün bir saça örgü model olarak kullanabilirken dilerseniz topuz veya at kuyruğu tercih ederek örgülerle de hava katabilirsiniz.

 

gelin at kuyruğu saç
gelin at kuyruğu saç

Nikah tarihi düğününüzden ayrı olacaksa yukarıdaki gibi sade ve şık modeller tercih edebilirsiniz. İri dalgalarla hava kazandırılmış at kuyruğunu ters örgüyle de süsleyebilirsiniz.

Bu saç modellerini yapmak eğer el beceriniz de varsa kuaför dahi gerektirmiyor. Maşa ve becerikli eller ile rahatlıkla oluşturabileceğiniz bir saç modeli.

Düğün saçı modelleri gibi yazı dizilerine bakıp, karar veremiyorsanız içinize en çok sinecek modele kuaförünüzle karar vererek, düğün öncesinde saç provası da yapabilirsiniz.

salaş örgü saçı modelleri
salaş örgü saçı modelleri

Yine tepeden örgü şeklinde inen taç yaptırabilirsiniz. Sıkı bir örgü daha resmi bir yere giderken kullanabilirsiniz. Fakat bu özel gününüzde yukarıdaki gibi salaş ve gevşek yer verilmiş örgü modeli tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Düğün saçı modelleri adlı yazı dizimizde daha fazla görsel için galerimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu