Reklam
Saç

Saç Boyası Nasıl Akar?

Reklam

Kadınlar tarafından saç boyama sıklıkla tercih edilen bir uygulamadır. Saç renginden sıkılanlar, saçında belirgin hale gelen beyazlardan rahatsız olanlar, yeni bir tarza sahip olmak isteyenler saçlarını boya işlemi uygularlar. Ancak saç boyamak her zaman istenilen sonucun elde edilmesi ile sonlanmaz. Veya yeni saç renginden her zaman memnun kalınmak mümkün olmaz. Bu gibi durumlarda yeni saç renginden memnun olmayanlar, saç boyası nasıl akar? sorusuna cevap arıyorlar.

İçindekiler

Saç Boyama Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç boyanırken, sonucunun istenilen şekilde olması için dikkat edilmesi gereken konular vardır.

  • Saç boyasının saçın yapısına uygun olarak seçmek gerekir.
  • Saç boyama işlemi öncesinde saça saç kremi uygulaması yapılmaması gerekir.
  • Daha önce kına ile boyanmış saçlara saç boyası etki etmez.
  • Boyama işlemin önce saç en az 24 saat önce yıkanmış olmalıdır.
saç boyası nasıl akar
evde saç boyamak

Boyama öncesinde saç boyama konusunda yeterli bilgi edinmek, sonuçlarının neler olabileceğini iyi bilmek gerek. Boyama işleminden memnun olmayan kişiler tarafından ise saç boyası nasıl akar sorusu sıkça sorulur.

Evde Saç Boyası Nasıl Akıtılır?Saç Boyatmak İsteyen Kadınlara Öneriler adlı yazı dizilerimize de bakabilirsiniz.

Saç Boyası Ne Zaman Akar?

Saç boyasının aka süresi saç boyasının kalitesine, kişinin saç bakım şekline ve saç tipine bağlı olarak değişiklik gösterir. Daha sık yıkanan saçlarda boya daha hızlı akar. Havanın sıcak olması, denize ve havuza girmek, saç telinin ince olması gibi durumlar saç boyasının daha hızlı akmasına neden olur. Ancak yine de saç boyası 3. haftadan itibaren akmaya başlayarak 2 ay içerisinde akar.

Saç Boyası Nasıl Akar?

İstenmeyen saç boyasını saçtan akıtmak için tercih edilebilecek pek çok boya akıtma yöntemi bulunuyor. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilen yöntemler saçı sık yıkayarak saç boyasını akıtma yöntemidir. Saçınızı ne kadar sık yıkarsanız saç boyası o kadar hızlı akar. Bunun dışında bu konuda üretilmiş özel şampuanlar kullanmak da bu süreci kısaltır.

Karbonat Yardımı İle Saç Boyası Akıtmak

Saç boyasını akıtmak için kullanılan karbonat karışı bulunuyor. Bu karışım 2 çorba kaşığı karbonat ile suyun karıştırılması ile elde ediliyor ve ıslak saça sürülüyor. 10 dakika kadar saçta bekletin karbonatlı su ılık su ile durulanarak yıkanıyor. Bu yöntem ile saç boyası akıtmak mümkün hale geliyor. Saç boyası nasıl akar sorusunu hakkında daha pek çok yöntem bulunuyor.

Bulaşık Deterjanı Yardımı İle Saç Boyası Akıtmak

Bulaşık deterjanı karışımı yardımı ile saç boyası akıtmak da mümkün. Bu karışımı elde etmek için;

İkişer yemek kaşığı bulaşık deterjanı, karbonat ve epsom tuzu üzerine 2 su bardağı ılık su ekleyip iyice karıştırılır. Elde ettiğiniz karışımı saça fırça yardımı ile sürülmelidir. Saçta 20 dakika bekletilen karışım ılık su yardımı ile saçtan yıkmalıdır. Bu karışım haftada 3 kere saça uygulanarak saç boyasının akıtılması sağlanmış olur.

Saç Rengi Açma Yöntemleri adlı yazı dizimize de bakabilirsiniz.

C Vitaminleri Sayesinde Saç Boyası Akıtmak

Saç boyası akıtmak konusunda ilginç bir yöntem olan c vitamini kullanmak oldukça işe yarar yöntemdir. Hazır olarak satılan c vitamini tabletlerini ezerek sıcak su ile sıvı bir hale getirilmesi ile elde edilen karışımın saça uygulanması saç boyasının akmasını sağlar. Bu karışım saçta en az fazla 20 dakika bekletilerek ılık su yardımı ile saçtan akıtılmalıdır.

saç boyası nasıl akar
evde saçınızı kendiniz boyayın

Kepek Önleyici Şampuan Kullanmak

Kepek şampuanı kullanmak saç boyasının akmasını hızlandırır. Bu nedenle duş alırken saç şampuanı olarak kepek önleyici şampuan kullanımı ile saç boyasının akması hızlandırılabilir. Saç boyası nasıl akar sorusu için daha pek çok işe yarar çözüm yöntemi bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu