Reklam
Saç

Yanan Saç Nasıl Düzelir? Yanmış Saçlara Bakım Nasıl Olmalı?

Reklam

Saçlarınızı boyattınız fakat kendinize fazla yakıştıramadığınız için çok yakın zamanda tamamen zıt bir renge boyattığınızda saçınızın yanma ihtimali çok yüksek oluyor. Bu durumu yaşayan kadınların sayısının da az olduğu söylenemez. Bu yazı dizimde ‘ Yanan saç nasıl düzelir? Yanmış saçlara bakım nasıl olmalı? ‘ yer vererek; birçok kadının derdine çözüm olmak istedim.

Saçlarınızı çok sık farklı renklere boyatmak, çok fazla klorla temas ettirme veya saçı çoğu zaman düzleştirici, fön gibi ısıya maruz bırakmak saçları oldukça yıpratıcı bir etkisi var.

Saç yanığı dediğimiz şey ise, bu gibi olaylar sonrası saçlarınızın cansız ve yıpranmış bir görüntüsü oluyor. Öyle ki saçlarınıza her elinizi attığınızda saç diplerinizden uçlarınıza kadar olan saç kırıkları ellerinize geliyor. Saçınızı keçe gibi hissediyor olabilirsiniz. Bu durumda ne yapmak gerekiyo diye merak ediyorsanız yazımızın devamını muhakkak okumalısınız.

Yanmış Saçlar Nasıl Onarılır?

Yanmış saçların geri dönüşü olmaz diye düşünenlerdenseniz vereceğim formülü kesinlikle uygulayın. Fikrinizin tamamıyla değişeceği kanısındayım. Peki ‘Boyadan yanan saç nasıl düzelir?’ diye soruyorsanız işte formülü…

barcelino sac bakim yagi
barcelino sac bakim yagi

Malzemeler:

Barcelino 150 ml Saç Bakım Yağı

Hint Yağı

Yılan Yağı

Çoğu aktarda bulabileceğiniz hatta internetten de kolaylıkla sipariş edeceğiniz Barcelino saç bakım yağını temin etmeniz gerekiyor. Ortalama fiyatının 11 lira olduğunu söyleyebilirim. Ardından minik şişelerde hint yağı ve yılan yağını da temin ederek; bu üç yağı bir kavanozda karıştırabilirsiniz. Ardından bu karışımı bittikçe şişeye doldurabilirsiniz.

Şişeye tekrar doldurmanızın avantajı ise sprey şeklinde olduğu için saça çok daha kolay bir şekilde uyguluyor olmanız. Saç diplerinizden başlayarak saç uçlarınıza doğru bu karışımı uygulayabilirsiniz. Saçınızda 1-2 saat kadar tuttuktan sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Peki ya tamamıyla yanan saça bunu ne kadar süre uygulamak gerekiyor?

Deneyimle sabit olarak sizlere şunu söyleyebilirim ki bu karışımı her gün kullanarak 40-45 gün devam ederseniz; emin olun saçlarınızdaki değişimi fark edeceksiniz. Tamamıyla yanan saç mucizevi bir etkiyle gerçekten eski sağlığına kavuşuyor diyebilirim.

yanik sac nasil düzelir
yanik sac nasil düzelir

Bu karışımı uygularken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. İlki gözlerinize kaçırmamaya dikkat edin. İkinci olarak ise spreyi sıktığınız yerlere dikkat etmeniz gerekiyor. Çok fazla ensenizle temas ettirmeniz halinde, ensenizde tüylenme görebilirsiniz. Çünkü bu karışım çok fazla saçı besleyerek; gürleşmesini sağlıyor. Bu karışımın koku olarak da biraz olumsuz yanı olduğunu belirtmek isterim.

Çok uygun fiyata temin edebileceğiniz bu karışımı her gün saçlarınıza uygulayarak emek vermeniz gerekiyor. Fakat bir süre kullandıktan sonra fark edeceksiniz ki emekleriniz boşa değil.

Bu formülün yanında farklı bir maske tarifi de eklemek istiyorum.

Malzemeler

1 çiğ yumurta

5 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı

Yanan saç nasıl düzelir? Yanmış saçlara bakım nasıl olmalı?
Yanan saç nasıl düzelir? Yanmış saçlara bakım nasıl olmalı?

Çiğ yumurtayı ve hindistan cevizi yağını karıştırarak, tıpkı saçlarınızı boyuyormuş gibi bir fırça desteğiyle saç köklerinizden uçlarına doğru sürebilirsiniz. Saçarınızı bir bone veya yazmayla 30-40 dakika kadar bekletin. Ardından saçlarınızı durulayabilirsiniz.

Bu maskenin ise dezavantajı genel olarak yaz aylarında kullanıma çok uygun olmaması. Zaten havanın çok sıcak olduğu zamanda saça yumurta uygulamak kötü kokunun yanı sıra saçınızda katılaşabiliyor. Bu durumla karşılaşmamanız için sıcak ortamlarda bu maskeyi kullanmamanızı öneririm.

Yanan Saçlara Bakım Nasıl Olmalı?

Yukarıda verdiğim karışımı uygularken saçınızı tekrar tekrar boyatmamaya, sürekli halde ısıya maruz bırakmaktanda kaçınmanız gerektiğini söylemeliyim.

Mümkün olduğu kadar saçlarınızı kuruyken taramaktanda kaçınmak gerekiyor. Kuru saçı taradığınızda saçınızın çok fazla döküldüğünü görmüş olacaksınız.

Yanan saç nasıl düzelir? Yanmış saçlara bakım nasıl olmalı? adlı yazı dizimiz umarım sizlerin saçlarına da çok iyi gelecektir.

 

 

 

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Yanmış saçlarıma her şeyi denedim evde bir sürü şey denedim duyduğum her ürünü aldım denedim hiç faydası olmadı ya bazı şeyler sürdüğüm zaman yumuşattı ama yıkayınca gene kötü oluyordu bu sebeple en son kestirmek için kuaföre gittim kendi kuaförüm saçımı yaktığı için başka bir kuaföre gittim artık daimi kuaförüm çünkü kurtardı beni likit keratin tavsiye etti bana saçlarım düzeld kestirmeye falan gerek kalmadı saçlarım eskisinden daha sağlıklı ve gür görünüyor.

  2. Saçlarım beceriksiz kuaför yüzünden yandı mısır püskülü gibi şekilsiz tuhaf bir yapı ve renk oldu farklı bir kuaföre gittim kestirmeye ama kesmek yerine bana doğal keratin kullanmamı söyledi ürünlerden kendisinde varmış uyguladı ve saçlarım en azından biraz daha yumuşak ve güzel göründü hemen isimlerini falan aldım patentli falanmış güvenle kullandım doğal keratini ve saçlarım düzeldi ve saçlarımı da istediğim renge boyadım.

  3. yanmış saçlarıma bir çok şey denedim hiç biri etki etmedi en son arkadaşımın tavsiyesiyle liquid keratinin ürünlerini kullanmaya basladım açıkcası çok memnun kaldım yanan saçlarımı o kadar güzel toparladı ki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

reklam
Başa dön tuşu