Reklam
Yemek Tarifleri

Sert Avokado Nasıl Yumuşar?

Reklam

Yumuşak bir avokado oldukça lezzetlidir ve birçok kişi öğünlerinde bu besine yer verir. Yumuşak avokadonun lezzetinin aksine, sert avokado ise oldukça tatsızdır. Hatta acı olarak nitelendirebiliriz ve birçok kişi tarafından sevildiğini söylemek mümkün değildir. Markete gidip avokado aldıktan sonra sert olduğu fark edebilirsiniz. Sert avokado nasıl yumuşar bilindiği zaman, yeniden lezzetli bir avokado yemek mümkündür. Hatta yurtdışında geliştirilen bir çorap ile de avokadoyu bekletmek yumuşatabilirsiniz.

Avokado Ne Kadar Sürede Yumuşar?

Avokado birkaç gün süre içerisinde yumuşaklık kazanır. Ancak vakit kaybetmek istemeyen ve hızlı bir şekilde avokado tüketmek isteyen kişiler de olabilir. Marketten aldığı avokadosunu hızlı bir şekilde yumuşatmak isteyen kişiler bir fırın yardımı ile işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Alüminyum folyoya sardığımız avokadoyu kısa bir süre fırında bekletebilirsiniz. 15 dakika kadar 80 ile 90 derece arasındaki fırında bekletilen meyve anında yumuşayacaktır.

Birçok farklı yöntem de avokado yumuşatmak için kullanabilirsiniz. Ancak ortalama avokado yumuşama süresi bir ile iki gün arası olarak adlandırabiliriz.

Avokadolu Yumurta Tarifi adlı yazı dizimize de bakabilirsiniz.

Sert Avokado Nasıl Yumuşar
Sert Avokado Nasıl Yumuşar

Avokado Sert İse Ne Yapmalı?

Sert olan avokadolar genel olarak acı olduğu için yumuşaması adına bekletilmesi gereklidir. Farklı yöntemlerle beklettiğimiz avokado kısa süre içerisinde yumuşaklığa kavuşacaktır. Avokado sert ise bir kavanoza un doldurmalısınız. Beyaz unun içerisine avokadoyu gömebilir ve iki gün boyunca bekletebilirsiniz. İki günün sonunda avokado yumuşamış olacaktır.

Bir kağıt ya da broşür arasına muz ile birlikte avokadoyu yerleştiriyoruz. Ocak ya da kalorifer gibi her an ılık olabilecek bir nokta seçerek bu ikili bırakıyoruz. Ortalama bir iki gün içerisinde avokado yumuşak bir hale gelecektir. Aynı işlemi elma ile yaptıktan sonra yine avokadonun yumuşadığını fark edeceksiniz.

Avokado Evde Nasıl Olgunlaşır?

Sert avokadonun olgunlaşması için en pratik yollardan birisi de mikrodalga fırındır. Mikrodalga fırın içerisinde birkaç dakika bekletttiğimiz avokado hızlı bir şekilde yumuşayacaktır. Ancak bu durum genel olarak avokadonun besin değerinin verimini düşürecektir. Bu nedenle gazete kağıdı ya da broşür gibi kağıtlara sarmak daha çok tercih etmekteyiz. Bu yöntemler ile birkaç günde olgun avokado elde etmek mümkündür.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu