Reklam
Magazin

Sezen Aksu Yol Arkadaşım Şarkısının Hikayesi

Reklam

Hayatımızın akışı devam ederken biri girer hayatımıza. Kimi zaman o kişinin hayatımızdaki yerinin bu kadar önemli olduğunu fark edemesek de bir bakmışsınız hayatınızın tamamı o olmuş. Bu yazımda Sezen Aksu yol arkadaşım şarkısının hikayesi ve Sezen’in gerek hayatında gerekse Onno’nun ölümü sebebiyle Sezen’in hayatından çıkmasıyla hala unutulmamasını kaleme almak istedim.

Benim her zaman unutulmaz aşklara saygım olmuştur. Etrafımda da gözlemlediğim kadarıyla artık bir ilişkide en ufak pürüzde en kolay yolu seçerek çareyi kaçıp gitmekte buluyor çoğu insan. Hayatınızda kıymet verdiğiniz, sevdiğiniz insan varsa onun ve yaşanılan zamanın kıymetini bilin. Sezen Aksu yol arkadaşım şarkısının hikayesi de sizlere bir kere daha bunu hatırlatacağını düşünüyorum.

Gelelim hikayemize… Sezen Aksu bir konserinde şarkıya geçmeden önce bu hikayeyi anlatır. Halide Edip’in Ateşten Gömlek kitabında bir subay vardı. Bu subay mayına bastığı için ayaklarını kaybediyordu. Hastanede gözünü açtığında zihni ayakları var gibi algılıyordu. Fakat her ayağa kalkıp; yürümeye çabaladığı anda yere düşüyordu. Bende 1996’dan bu yana her gün bunu yaşıyorum. Sezen Onno’yu kaybettiğini böyle anlatıyor. Yol arkadaşım şarkısının da her sözü çok anlamlı fakat beni en çok etkileyen ise nakaratının da olduğu

Ben sana küsüm aslında haberin yok

Koyup gittiğin yerde kötülük çok

Kime kızayım nazım senden başka kime geçer

Benim sensiz kolum, bacağım, ocağım yok

Dizeleridir.

Sezen Aksu Onno Tunç Hikayesi

Sezen Aksu Onno Tunç Hikayesi
Sezen Aksu Onno Tunç Hikayesi

Nükhet Duru, Sezen ile Onno’yu tanıştırır. Daha tanışmadan itibaren aralarındaki ilişkinin aşka döneceğini hissettiğini ifade eder Nükhet Duru. Sezen Aksu Onno Tunç’la birlikte çalışmaya başladıktan sonra fazla zaman geçmeden aralarında güçlü bir aşk doğar. Çoğu zaman ayrılıp barışan bu çiftin tartışmalarını, görgü tanıkları  oldukça hararetli olarak tanımlar. Fakat yinede vazgeçemezler birbirlerinden.

1996’da ise uçak kazasıyla Sezen’in hayatından tamamıyla gider Onno… Bir söylentiye göre ise bu olaydan sonra Sezen ‘kurşuni renkler’ şarkısını canlı bir şekilde söylememiştir.  Saba Tümer’in programında ise Onno için ‘Onno büyük bir şanstı, evrenin, Tanrı’nın hediyesiydi. Ve onun kıymetini bildiğimi düşünüyorum’ diye konuşmuştur.

Sezen Aksu yol arkadaşım şarkısının hikayesi yazı dizimizde son olarak sizler için Sezen ve Onno’nun şarkılarına yer vermek istedik.

Kaan Boşnak ve Sevgilisi’ Başak Ceylan Torun Kimdir? adlı yazı dizimize de bakabilirsiniz.

Sezen Aksu Onno Tunç Şarkıları

sezen aksu onno tunç hikayeleri
onno tunç hikayeleri sezen aksunun unutulmaz aşkı

 

Sen Ağlama

Git

Geçer

1945

Beni Unutma

Ünzile

Lunapark

Ah mazi

Geçer

Kavaklar

Hayır

Son Bakış

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu