Reklam
Magazin

Anıl Erdem Cevizci Kimdir? Anıl Erdem Cevizci Kaç Yaşında?

Reklam

Madrigal grubunun solisti Anıl Erdem Cevizci, hem tarzı hem de güçlü sesi ile adeta Z ve Y kuşağının son zamanlarda favorisi haline geldi. Peki, Anıl Erdem Cevizci kimdir, kaç yaşındadır?

İçindekiler

Anıl Erdem Cevizci Kimdir?

Çalışmayı seven, hırslı ve başarılı bir ailede büyüyen Anıl Erdem Cevizci, 2010 yılında Yeditepe Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri %100 burslu bölümü kazandı. Okulu uzata uzata bitirdiğini söyleyen Cevizci, bu konuda ailesiyle ters düştüğü zamanların olduğunu dile getirdi. 2014 yılında ise, babasını kaybetti.

Anıl Erdem Cevizci
Anıl Erdem Cevizci’s family

Özellikle annesi, okulu normal bitirip işe girmesini ve hayatını düzene koymasını istese de, zaman zaman bu yoldan saptığı da olmuştu. Böyle başarılı bir ailenin içerisinde ise, bir anda kendini müzikle haşır neşir olurken buldu.

Babası hayattayken ona dinlettiği “neden diye sorma” ve “anı” şarkıları babası tarafından beğenilince Anıl Erdem Cevizci, müziğe kendini daha da verdi.

Anıl Erdem Cevizci
Anıl Erdem Cevizci

Ancak babasının ölümünden sonra uzayan okulu yarım dönemde 2016 yılında tamamlayıp evin birçok sorumluluğunu üzerine aldı. Okulun son döneminde işe girdi, ehliyet aldı ve araba kullanmayı öğrendi.

Anıl Erdem Cevizci
Anıl Erdem Cevizci

Eylül 2016 yılında Mikron Eğitim Danışmanlık Mühendislik LTD. ŞTİ. firmasında Sales & Customer Relations Assistant olarak 1 yıl 1 ay kadar çalıştı. Akabinde, aynı firmada Research and Development Specialist pozisyonuna yükseldi. Ardından, yine aynı firmada Program Support Specialist pozisyonunda belli bir süre çalıştıktan sonra Innova Bilişim firmasına geçiş yaptı. Ekim 2019 yılından itibaren Innova Bilişim firmasında Technology Support Specialist pozisyonunda çalışmaya devam ediyor.

Kısacası, Anıl Erdem Cevizci (29), İstanbul’da yaşayan, Madrigal grubunun solisti ve aynı zamanda beyaz yakalı bir çalışandır.

Madrigal Grubu Nasıl Ortaya Çıktı?

Türk alternatif rock tarz müzik yapan Madrigal grubu, 2007 yılında Anıl Erdem Ceviz’in çocukluk arkadaşları olan Ceyhun Kaan Karakaş ve Kaan alıcı tarafından Kocaeli’de “Mavera” adı ile kuruldu. Daha sonra, grubun ismi Madrigal olarak değiştirildi.

Anıl Erdem Cevizci
Madrigal

2008 yılında gruba Emre Zeytinci ve Ulaş Saka dahil oldu. Ancak güncel Madrigal grubu üyeleri ise şunlardır;

 • Anıl Erdem Cevizci – Vokal ve akustik gitar
 • Ceyhun Kaan Karakaş – elektro gitar
 • Kaan Alıcı – bas gitar
 • Burak Emir Kamacı – klavye ve geri vokalde
 • Sanlı Akgün – bateri ve geri vokalde

Madrigal Grubu Diskografi

Madrigal
Madrigal album

Albümler

 • Neogazino (2021)

EP’ler

 • Neden Diye Sorma (2015)

Single’ler

 • Yapboz (2018)
 • Kelebekler (2019)
 • Seni Dert Etmeler (2020)
 • Aynadaki Görüntün (2020)

Özge Özpirinçci Kimdir, Kaç Yaşında?

Survivor Aleyna Çalışkan Kimdir? Nerelidir?

Ezgi Eyüboğlu Kimdir? Hakkında Bilinmeyenler

Zeynep Tuğçe Bayat Kimdir? Kaç Yaşında?

Ezgi Mola Kimdir? Ezgi Mola Kaç Yaşında?

Hüner Çelik

16 Mayıs 1993 yılında Rize'de doğdum. 2020 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldum. Okumayı, yazmayı ve araştırmayı seven biri olarak güncel ve trend olan konuları sizinle paylaşacağım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

reklam
Başa dön tuşu