Reklam
Güzellik ve BakımGüzellik ve bakım

Smiley Piercing Bakımı Nasıl Olmalı?

Reklam

Smiley piercing, siz gülümsemedikçe görülmeyeceği için o yüzden bu ismi almıştır. Bu piercing herkes için uygun değildir, bu yüzden karar vermeden önce tüm smiley piercing sürecini bilmek önemlidir. İşte bilmeniz gereken her şey.

İçindekiler

Smiley Piercing Bakımı

  • Ağzın içine yapılan bir piercing olduğu için ağzı temiz tutmak ve piercing aksesuarınızla oynanamamak iyileşme sürecinizi hızlandırmanıza yardımcı olacaktır.
  • Günde 2-3 kere tuzlu su veya deniz tuzu ile çalkalayın. Ayrıca oral piercing bakımı için özel olarak üretilmiş bakım ürünlerini de kullanabilirsiniz.
  • Smiley piercingin yer aldığı konum dolayısıyla yemek yerken ilk başlarda aşırı zorluk çekebilirsiniz. Bu nedenle, daha ilk günden tahriş ve yara ile karşılaşmak istemiyorsanız, piercing aksesuarının küçük olmasına dikkat edin. Ayrıca özellikle ilk birkaç gün kadar sıvı ve yumuşak yiyeceklerle beslenmenizi tavsiye ederiz.
Smiley piercing
smiley piercing bakımı
  • İyileşme sürecindeyken piercinge elinizle ya da dilinizle dokunmak önerilmemektedir. Yeni açılmış deliğin kapanmasına yol açabilirsiniz ve ellerinizde yer alan zararlı bakterilerle piercingin mikrop kapmasına neden olabilirsiniz.
  • Smiley piercing ile öpüşmek mümkün mü diye soranlar olmuş. Öpüşme sırasında, karşınızdaki kişinin tükürüğü yutmanız muhtemel olacağından, özellikle tam iyileşene kadar Fransız öpücüğünden kaçının, daha nazik öpüşmeleri tercih edin.

Smiley Piercing Riskli Mi?

  • Frenulum ince bir bölge olduğu için uygun boyutta değilse, delinemez ve piercing sanatçınız size başka bir yer önerebilir.
  • Diş tellerine sahipseniz, teller çıktıktan sonra smiley yaptırmanız daha uygun olacaktır.
  • Smiley piercing diş etine zarar verir mi sorusunun cevabı da oldukça merak konusu. Eğer diş eti hastalığı, diş eti çizgileri ve diş minesi aşınması gibi problemleriniz oluyorsa, smiley piercingin size göre olmadığı bilmeniz gerekir.
  • Piercing reddi ile smiley’de karşılaşmanız oldukça mümkündür. Zira, frenulum küçük olduğu için delme sonunda reddedilme yaşanabilir. Ayrıca smiley çok uzun süre dayanan bir piercing değildir. En fazla 1 yıl kadar kullanabilirsiniz. Daha uzun süreler kullanmak istiyorsanız, vücudunuzda başka bölgeler tercih edebilirsiniz.

Smiley Piercing Günah Mı?

Erkek veya kadının dil, dudak ve burun gibi organları deldirmesi insan fıtratına uygun kabul edilmemiştir. Kız çocukların kulağını deldirmesi uygun ve caizdir ancak kulak dışındaki burun, dil ve dudak gibi yerlere hızma takılmasının doğru olmadığı bilinmektedir.

Smiley Piercing Evde Nasıl Çıkarılır?

Smiley piercingi evde çıkarmak isterseniz, piercingin iç tarafından bir elinizle, diğer elinizle de dış tarafından tutun ve saat yönünün tersine döndürün. Piercing gevşeyip çıkmaya hazır olacaktır, ardından yavaş bir şekilde çekip çıkarabilirsiniz.

Smiley Piercing Acısı Ne Zaman Geçer?

Vücudun birçok yerine yapılabilen piercinglerde en hızlı iyileşme ağız bölgesinde olduğu gözlemlenmiştir. İyileşme için en az 4-12 haftanın geçmesi gerekir. Daha kısa sürede iyileşmek için doğru bakımları uygulamanız önemlidir.

Smiley Nereye Delinir?

Smiley piercing frenulum ismi verilen yere takılır. Yani diş eti ile dudağı bağlayan et parçası delinir. Gizlenmesi kolay ve aynı zamanda, estetik bir gülüş avantajından dolayı son zamanlarda birçok kişide görmekteyiz.

Smiley Acır Mı?

Frenulum çok ince olduğu için bu piercingin diğer piercing türlerine göre daha az acıtacağını düşünebilirsiniz. Gerçekte, daha kalın deriye takılan piercingler, daha ince dokudaki piercinglerden daha az ağrılı olma eğilimindedir. Frenulumunuzu delerken keskin bir acı hissedeceksiniz, ancak çok hızlı olacak.

Smiley piercing
smiley acır mı

Çoğu kişi, smiley piercinginin diğer dudak piercing tiplerden daha fazla, kıkırdak piercinginden ise daha az acı verdiğini söylüyor.

Kaş Piercing Bakımı Nasıl Yapılır?

Burun Piercing Hakkında Merak Ettikleriniz

Tragus Piercing Bakımı Nasıl Olmalı?

Göbek Piercing Bakımı Nasıl Olmalı?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu