Reklam
Eğlence

Spotify Blend Nedir? Spotify Blend Nasıl Yapılır?

Reklam

Siz ve arkadaşlarınız için destansı bir çalma listesi oluşturmak için Spotify’ın yeni Blend çalma listesi özelliğini mi arıyorsunuz, ancak nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz? Spotify Blend ve nasıl kullanılacağı hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

Son zamanlarda Spotify, en sevdiğiniz parçaları arkadaşlarınızınkiyle birleştiren paylaşılan bir çalma listesi olan Blend’i piyasaya sürerek grup dinlemeyi daha da ileri götürdü.

Spotify Blend Çalma Listeleri Nedir?

Blend, bir grupta en fazla 10 kullanıcının en son müzik zevklerini birleştiren paylaşılan çalma listeleri oluşturmasına olanak tanır ve dinleme alışkanlıklarınıza göre günlük olarak güncellenir. Karışım çalma listelerine bir gruptaki tüm hesaplardan erişilebilir ve Spotify’ın algoritması, her dinleyicinin akışına göre koleksiyondaki çeşitli şarkıları karıştırır.

Bu, sizin için bir tane oluşturmak üzere algoritmik zekayı kullanarak arkadaşlarınızla şarkı şarkı çalma listesi oluşturma çatışmasını ortadan kaldırır. Otomatik bir özellik olarak bu, herkesin zamandan ve emekten tasarruf etmesini sağlar. Siz ve arkadaşlarınız bir Blend oynatma listesi oluşturduğunuzda, Spotify, sosyal medyanızda paylaşabileceğiniz şık infografiklerle müzik zevklerinizin benzerliğini vurgulayan bir “lezzet eşleşme puanı” oluşturur.

Spotify Blend Çalma Listesi Nasıl Oluşturulur?

Spotify’ın en son güncellemeleriyle, 10 adede kadar arkadaşınızla ‘Harmanlayabilir’ ve tüm grubu yansıtan kişiselleştirilmiş bir çalma listesinin keyfini çıkarabilirsiniz. Kullanıcıların Blend çalma listeleri oluşturmak için bir Spotify hesabına ihtiyacı olsa da, Premium abonelik gerekli değildir. iPhone veya Android’de başkalarıyla uyum sağlamak için şu basit adımları uygulamanız yeterlidir:

Spotify blend
spotify blend

Yarat ve Davet Et: Spotify’ın arama çubuğunda “Harmanla”yı arayın ve ardından grubunuza üye seçmek için “Davet Et”e dokunun.

Karışım: Arkadaşlarınız daveti kabul ettiğinde, Spotify otomatik olarak herkesin müzik tercihlerini yansıtan şarkılar da dahil olmak üzere paylaşılan bir Blend çalma listesi oluşturur (Not: Hangi şarkıların hangi kişiler için eklendiğini bile görebilirsiniz).

Spotify Blend Nasıl Yapılır?

  1. Telefonunuzda Spotify’ı başlatın ve ekranın altındaki ‘Ara’ düğmesine (büyüteç simgesi) dokunun. Ardından, “Sizin için Yapıldı” bloğunu bulmak ve seçmek için kaydırın.
  2. ‘Sizin İçin Yapıldı’ sayfasındaki ilk blok, üzerinde büyük bir artı (+) işareti bulunan ‘Bir Karışım Oluştur’ adlı ‘İki kişilik’ blok olacaktır. Bu bloğa dokunun.
  3. Artık bir ‘Arkadaş davet et’ bölümüyle ‘Karışım Oluştur’ sayfasında olacaksınız. Burada, artı işaretli (+) dairesel bir alanın yanında kendi profil resminizi göreceksiniz – bu, karışımınıza katılan kullanıcının profil resmi içindir.
  4. Karışım özelliği hakkında ek bilgi bu ekranda bulunacaktır. Okuyun ve oynatma listesini paylaşmak istediğiniz kullanıcıya bir Blend daveti göndermek için ‘Davet Et’ düğmesine basın.
  5. Hedeflenen kullanıcıyla davet bağlantısını paylaşacağınız kişiyi (varsa) veya uygulamayı seçin.
  6. Kişi ve uygulama ‘Paylaş’ sayfasında değilse, ‘Kopyala’ düğmesine dokunun. Artık davet bağlantısını seçtiğiniz herhangi bir sosyal ağ alanına yapıştırabilirsiniz.
  7. Şimdi tek yapmanız gereken kişinin daveti kabul etmesini beklemek.

Yeni Spotify Blend Özellikleri

En sevdiğiniz sanatçının müzik zevklerini öğrenmek ilginizi çektiyse, Spotify Blend tam size göre.

Yeni bir güncelleme, resmi müzik sanatçılarıyla bir Blend oluşturduğunuzda, zevklerinizi tek bir paylaşılan çalma listesinde birleştirerek müzik zevklerini kontrol etmenize ve hatta karşılaştırmanıza olanak tanır.

Daha önce olduğu gibi, herhangi bir sanatçıyla karıştırmak için yukarıdaki adındaki bağlantıya tıklamanız yeterli, gerisini Spotify halleder.

Bu, müzik zevklerinizi ünlü müzisyenlerinkilerle birleştiren özel bir çalma listesinin keyfini çıkarabileceğiniz anlamına gelir.

Ne İçin Bekliyorsunuz? Yayın Alın!

Doğru malzemeleri “harmanlamadan” harika karışımlar yapılamaz ve Spotify’ın Blend’i müzik dünyasında bu gerçeği destekler.

Müzik insanları bir araya getiriyor ve Spotify Blend bunu her zamankinden daha kolay hale getiriyor.

Yeni 2022 güncellemeleri ve son teknoloji algoritmik zeka ile dinleyiciler, şimdiye kadar sahip oldukları hiçbir şeye benzemeyen kişiselleştirilmiş bir oynatma listesi deneyiminin keyfini çıkarabilir.

Spotify Liste İsim Önerileri

Bluetooth Kulaklık Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? | Bluetooth Kulaklık Önerisi

Podcast Nedir? En İyi Podcast Önerileri Nelerdir?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu