Reklam
Güncel HayatSağlık

Taze Defne Yaprağı Nasıl Kullanılır?

Reklam

Hem güzellik hem şifa kaynağı olarak yer alan taze defne yaprağı nasıl kullanılır? sorusu bir hayli merak edilmeye devam ediyor. Hem güçlü bir bakteri hem de mantar öldürücü olarak yer alır. Hal böyle olunca hem cilt hem de beden hastalıkları tedavilerinde oldukça tercih edilir. Bunların yanı sıra evlerde yer alan sinek, böcek ya da pireleri de engellemek adına tercih edilmesi ile bilinir.

Her noktada olan faydası ile bu kadar dikkatleri çeken defne yaprağı hakkında birçok bilinmeyen de yer alıyor. Sizler için taze defne yaprağı hakkında merak edilen tüm detaylara bu yazımız içerisinde yer vereceğiz.

Akdeniz iklimine göre yetişmekte olan defne, ağaç türü olarak da kendisine has olan kokusu ile her zaman ön plandadır. Genel olarak alternatif tıp için tercih edilir. Ülke ihracatı üzerinde büyük bir yere sahip olurken yaprakların en büyük düşmanı olan böcekler bilinir.

Kullanıldığı her alana farklı bir tat vermesi ile bilinen defne yaprakları antioksidan, analjezik, antienflamatuar ve antikonvulsant özellikleri ile bilinir. Antik Yunan sınırlarında hem yaz hem de kış aylarında yeşil olarak ölümsüz iksiri olarak bilinir.

Son dönemlerin favorisi Baked Feta Pasta: Fırında Beyaz Peynirli Makarna Tarifi adlı yazı dizimize göz atabilirsiniz.

defne yaprağının faydaları
defne yaprağının faydaları

Taze Defne Yaprağının Kullanım Alanları

Defne yaprağı genel olarak hem saç bakımları hem cilt bakımları hem alternatif tıp alanlarında kullanılmaya devam ediyor. Sadece bunlar için de değil özellik ile tavuk eti ve kırmızı et kokusunu almak için yemeklerin içerisine atılan bir tane taze defne yaprağı gerçekten farklı bir lezzet sunacak olmasının yanı sıra istenmeyen kokuları da anında alacaktır.

İdrar yolu enfeksiyonu için kaynatılarak tüketilen bu yapraklar gerçekten de kişilerin kısa süre içerisinde enfeksiyonlardan kurtulmasına yardımcı olacaktır. Sadece bu özellikleri ile değil bir yandan da ödem atma konusunda bir numara yapısının olması kişilerin kilo verme ya da bedenlerinde oluşan ödemlerden kurtulmaları için oldukça etkili olacaktır.

Son zamanlarda kişilerde bir hayli meydana gelen baş ağrıları için alternatif tıp parçası olarak tercih edilir. Defne yaprağı, melisa ve fesleğen bitkilerinin kaynatılarak içilmesi aslında kısa süre içerisinde başlarda meydana gelen ağrıların geçmesinde etkili olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

reklam
Başa dön tuşu