Reklam
Güncel Hayat

Japon Yapıştırıcısı Nasıl Çıkar?

Reklam

Japon yapıştırıcısı bir yüzeye yapıştığında sorunlu olabilir. Ancak, Japon yapıştırıcısını elden, plastikten, camdan, kumaştan ve diğer yüzeylerden çıkarmanın çeşitli yöntemleri var. Japon yapıştırıcısı nasıl çıkar diye merak ediyorsanız, içeriğimizi incelemenizi tavsiye ederiz.

İçindekiler

Elden Japon Yapıştırıcısı Nasıl Çıkar?

Ele dökülen Japon yapıştırıcısını çıkarmanın iki yolu var. İlki, Japon yapıştırıcısı bulaşan elinize 2-3 damla aseton damlatın. Ardından, yavaşça ovalayarak çıkarın. Daha sonra, ellerinizi sabun ve su ile yıkayıp nemlendirin.

Japon yapıştırıcısı nasıl çıkar
Japon yapıştırıcısı nasıl çıkar elden

İkinci olarak, asetonsuz eldeki Japon yapıştırıcıyı çıkarmak için elinizi ılık suyun içinde yapıştırıcı yumuşayana kadar bekletin. Daha sonra, ovalayarak çıkarın.

Japon Yapıştırıcısı Ayakkabıdan Nasıl Çıkar?

Küçük bir kasenin içinde karbonat ile margarini karıştırıp kremsi bir kıvam elde edin. Daha sonra, elde ettiğiniz bu kremi ayakkabı, masa ya da çanta üzerine dökülen Japon yapıştırıcısını temizlemek için dökülen yüzeylere uygulayıp ince bir cisim yardımıyla kazıyın.

Camdan Japon Yapıştırıcısı Nasıl Çıkar?

Camdaki Japon yapıştırıcısını gidermek için bir miktar asetonu bir bez veya pamuğun üzerine dökün. Daha sonra, lekeli olan kısma yapıştırıcı lekesi geçene kadar ovalayarak uygulayın. Sonrasında, mikrofiber bez ile cam yüzeyini silerek işlemi tamamlayın.

Plastikten Japon Yapıştırıcısı Nasıl Çıkar?

Plastik üzerindeki Japon yapıştırıcısı kalıntılarını geçirmek için öncelikle ılık sabunlu suya temiz bir bezi batırın. Ardından, lekeli olan bölgeye bezi birkaç saat bekletip yapıştırıcının yumuşamasını sağlayın. Yapıştırıcı yumuşadıktan sonra elinizle nazikçe soyun. Eğer bu işlem işe yaramadıysa, bir pamuğa aseton damlatıp yapıştırıcının olduğunu bölgeye uygulayın. Hiç bekletmeden başka bir bezle temizleyin.

Koltuktan Japon Yapıştırıcısı Nasıl Çıkar?

Koltuğa Japon yapıştırıcısı yeni döküldü ve anında fark ettiyseniz, hemen kabasını alın. Ancak kurumuş Japon yapıştırıcısı lekesini çıkarmak için sert ve küt ağızlı bir araç yardımıyla lekeyi kazıyın. Ardından, lekenin üzerine aseton döküp yumuşaması için bekleyin. Daha sonra, kağıt havlu ile yapıştırıcıyı emdirin. Bu işlemi birkaç kere tekrarlayın ve sonrasında bölgeyi durulayın.

Elbiseden Japon Yapıştırıcısı Nasıl Çıkar?

Giysilerinize Japon yapıştırıcısı sürülmesi özellikle sinir bozucu olabilir, ancak kumaşa bağlı olarak sertleştikten sonra çıkarmak genellikle kolaydır. Yapıştırıcıyı bir kaşık veya tereyağı bıçağıyla kazımayı deneyin. Hala sertleşmiş kalıntı varsa, asetondan etkilenip etkilenmediğini görmek için kumaşın bir bölümünde kontrol edin. Nokta kontrolünüz başarılı olursa, bir pamuğa veya çubuk kullanarak yapıştırıcıya az miktarda aseton uygulayın. Bu, yapıştırıcıyı çıkarmanıza izin verecek kadar gevşetmelidir. Son olarak, biraz deterjan veya leke çıkarıcı uygulayabilir ve kalan yapıştırıcıyı çıkarmak için giysiyi yıkayabilirsiniz. Yapıştırıcıyı hassas bir kumaştan çıkarmaya çalışıyorsanız, daha fazla zarar vermemek için kuru temizlemeciye götürmeniz en iyisi olabilir.

Yağ Lekesi Nasıl Çıkar? | Basit ve Etkili Ev Yöntemleri

Saça Yapışan Sakız Nasıl Çıkar? | Hızlı ve Pratik Çözümler

Saç Boyası Lekesi Nasıl Çıkar?

Çaydanlık Kireci Nasıl Temizlenir? Çaydanlıkta Kireç Nasıl Çıkar?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu