Reklam
DekorasyonGenelGüncel HayatTasarım

Kavanoz Modelleri

Reklam

Mutfağında alışılmışın dışında veya renkli objeler görmek isteyenlerin sayısı her geçen gün artıyor. Sizde dekoratif kavanoz modelleri ile mutfağınızı süsleyerek fark yaratmak istiyorsanız; bu yazı dizisine bakmadan geçmeyin.

El yapımı kavanoz
El yapımı kavanoz

Kavanozu hazır olarak satın alabilirsiniz. Fakat dilediğiniz modeli bulamadıysanız veya ‘kendim tasarlamak istiyorum’ derseniz de sade bir kavanozu kendi hayal gücünüze göre tasarlayarak rahatlıkla kullanabilirsiniz. Mutfağınızda kavanoz vb. objelerinizi görünür kılmak istiyorsanız tezgah üstü raflardan destek alarak kavanozlarınızı dizebilirsiniz.

dekoratif kavanoz çeşitleri 2018
dekoratif kavanoz çeşitleri 2018

Porselen Kavanoz Modelleri

Porselen modeller el işi kavanoz tasarlamak için tercih edilmese de, cam kavanoz ürünlerinden daha şık durduğu da bir gerçek.

porselen kavanoz
porselen kavanoz

Fotoğrafta görüldüğü gibi resim yeteneğiniz var ise düz sade bir porselen kavanozu oldukça estetik görünüme sahip bir kavanoza dönüştürebilirsiniz. Hatta kendinize bu konuda güveniyorsanız bu işi sürdürerek kendinize yeni bir iş alanı bile yaratabilirsiniz.

dekoratif porselen kavanoz modelleri
dekoratif porselen kavanoz ürünleri

Cam Kavanoz Ürünleri

dekoratif kavanoz çeşitleri
dekoratif kavanoz çeşitleri

Eğer el işi bir şeyler üretmekten keyif alıyorsanız, yeteneğiniz de varsa bu işten oldukça keyif alarak para kazanabilirsiniz. Cam bir kavanoz temin etmenin maliyeti düşükken, üzerine el emeğinizi satarak, meslek haline getirmeniz imkansız değil.

Fotoğrafta da görüldüğü gibi karton kağıdı iple tutturduktan sonra kırtasiyeden temin edeceğiniz minik harfle üzerine sizin için anlamlı olan kelimeleri yazabilirsiniz. Mutfağınızın renklerine göre de cam boyasını tercih ederek uyumlu bir seçim yapabilirsiniz. Benim naçizane görüşüm ise koyu tonlardan ziyade daha açık renkler tercih etmeniz. Hatta son zamanların modası olan pastel renklerle mutfağınızı şirin bir görünüm katabilirsiniz.

Dekoratif Kavanoz Boyama Nasıl Yapılır?

dekoratif kavanoz modelleri 2018
dekoratif kavanoz ürünleri 2018

En başta sünger uçlu fırça temin etmeniz gerekiyor. Süngeri cam kavanoza tıpkı yüzümüze fondöten sürüyormuş gibi minik dokunuşlarla süngeri kavanoza değdirip geri çekerek boyuyoruz. İki kat bu şekilde cam boyasıyla boyadıktan sonra üzerine desen olarak dekopaj yapabilirsiniz. Üzerine ise vernik attıktan sonra kavanozunuzu beklemeye bırakın. Dekopaj yapmayı bilmiyorsanız; dekopaj tekniklerine daha ayrıntılı bakmanız gerekiyor.

dekoratif kavanoz modelleri
dekoratif kavanoz ürünleri

Örgü İle Neler Yapılabilir? adlı yazı dizimiz ile yeni hobiler edinebilirsiniz.

el yapımı kavanoz çeşitleri
el yapımı kavanoz çeşitleri

Sizde yukarıdaki görselde görüldüğü gibi kavanozlar hazırlayarak, baharatlıklar oluşturabilirsiniz.

kavanoz modelleri
kavanoz 2021 modelleri
dekoratif kavanoz
dekoratif kavanoz

 

el yapımız kavanoz çeşitleri
el yapımız kavanoz çeşitleri
mumlu kavanoz
mumlu kavanoz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

reklam
Başa dön tuşu