Reklam
TesettürKombinler

Tesettür Giyim İçin Yaz Ayları Tüyoları

Reklam

İçinde bulunduğumuz Nisan ayının son günlerinde yaz mevsiminin yavaş yavaş yaklaştığını hepimiz hissediyoruz. Havaların daha da ısınması ile beraber Şubat ve Mart ayları kombinlerinin değişim gösterdiği aylardayız. Peki yaklaşan yaz döneminde tesettür giyim için kıyafet ve aksesuar seçimleri nasıl olmalıdır? Şal ve eşarp seçerken nelere dikkat edilmelidir? Bu gibi soruların cevabı yazımızda.

İçindekiler

Tesettür Giyim İçin Yaz Ayları Kumaş Türleri

Tesettür giyim tarzını benimsemiş ve buna yönelik araştırma yapan kadınların bileceği bir şey de her mevsimde her kumaşın giyilmesinin güç olduğudur. Kimi kumaşlar yapıları ile çok göz alıcı dursa da bulundukları mevsim için uygun olmayabilir. Her kıyafet cinsinde de olduğu gibi pamuk ve keten bazlı kumaş türleri yaz aylarında tercih edilmelidir. Hava alan ve hafif olan yapıları ile yaz aylarının sıcağıyla başa çıkabilirler ve bu özellikleri ile yaz ayları için tessettür giyim içerisinde önemli yer edinirler.

Bu kumaş tiplerinin yanında şıklığı ve yapısı ile şifon kumaşlar da tercih edilebilir. Özel davet ve yemekler için oldukça isabetli tesettür giyim ürünleri bu kumaş bazlı ürünlerden çıkmaktadır.

Tesettür Giyim İçin Yaz Aylarında Tercih Edilen Kreasyonlar

Gelişen ve gelişmekte olan moda anlayışı ile beraber tesettür giyim çeşitliliği de artmakta. Bu alanın öncüsü olan modacılar ve giyim markaları her sene için kataloglarında bazı kombinlere yer vermekteler. Tesettür giyim için yaz ayları önerileri ise giyimin normal giyime oranla daha kapalı bir yapısı olduğu için ince ve serin tutma özelliklerini barındıran kombinler üzerine. Ayrıca giyinmesinin kolay olduğu kıyafetler de bir tık öne çıkmakta.

Tesettür Giyim Tulum

Tesettür giyimde sıkça tercih edilmekte olan tulum, yaz ayları için de önerilen bir parçadır. Özellikle son birkaç yıldır tunik ile beraber yaz aylarının vazgeçilmezi konumundalar. Rahat bir parça olan ve hayatın her alanına kolayca uyum sağlayabilen tulumlar ile beraber konforlu bir yaz geçirmeniz mümkün. Ufak bir not: Kumaş seçimlerindeki kriterleri unutmayın!

Tesettür giyim
Tesettür Giyim Tulum

Tesettür Giyim Tunik

Tunikler tip olarak her mevsim için tasarlanabilmektedir. Burada belirleyici unsur keten veya pamuktan ince forumda yapılmış olmasıdır. Bu kriterleri karşılaması ile beraber yazlık tunik sıcak havalar için tercih edilen bir parça konumundadır. Hafif ve uçucu yapıları ile beraber serin tutar ve terlemeyi önler. Tunik için ifade edilen bir başka tabir ise “uçuş uçuş”.

Tesettür giyim

Yaz Ayları için Tercih Edilmesi Gereken Renkler

Yaz aylarının canlı ve ruhunu yansıtan cıvıl cıvıl tonları için genellikle pastel renkler tercih edilmelidir. Fakat moda anlayışının sürekli evrim geçirmesi ile beraber birçok farklı renk de yazın tercih edilir konuma geldi. Pastel renkler içerisinde yer almayan ve rengin yapısı ile kış için kullanılması senelerce önerilen kiremit rengi yaz için de favori renk konumuna geldi. Bu rengin dışında mavi, pembe ve yeşil tonları da tercih sıralarında üstte yer alması gereken renkler.

Tesettür giyim

Yaz ayları için her giyim türünde önerilen tek bir şey ise siyahtan kaçınılabildiği kadar kadar kaçılmalı ve beyaz – bej tonlara yönelinmelidir.

 Yaz Ayları için Şal ve Eşarp Tercihleri Nasıl Olmalı?

Şalın geldiği son nokta itibari ile her dönemde giyilen bir parça olduğu yadsınamaz bir gerçektir. İster yaz ayları olsun ister kış ayları için her koşulda ilk düşünülen parçadır. Modern ve kullanım kolaylığı sağlayan yapıları ile tesettür giyim içerisindeki bu konumu cidden oldukça hak ediyorlar. Yaz ayları için hem şal hem de eşarp tercihi yaparken renk ve kumaş yapısına dikkat edilmeli. Koyu renk seçimleri hava sıcaklığı ile doğru orantılı olarak konforu kısıtlayacaktır. Giyim ürünlerinin genelinde de olduğu gibi keten ve pamuk kumaş tercihi de faydalı olacaktır.

Tesettür Giyim Şal için Bazı Püf Noktalar

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu