Reklam
TesettürModa

Tesettürlü Kadınlar İçin Ayakkabı Seçimi

Reklam

Tesettür, günümüzde şıklıkla harmanlanarak varlığını devam ettirir. Bu yüzden ayakkabıdan çantaya kadar her konuda bir uyum ve şıklık aranır. Bu yüzden ayakkabı seçimine de oldukça önem verilir. Bu konu ile alakalı olarak Tesettürlü Kadınlar İçin Ayakkabı seçimi nasıl olmalıdır?, tesettürlü kadınlar ayakkabı seçerken nelere dikkat etmelidir, tesettürlü kadınların ayakkabı seçiminde baz alması gereken noktalar nelerdir, tesettürlü kadınlar ayakkabı seçimini neye göre yapmalıdır?, gibi konular merak edilir.

rahat tesettür kombini ayakkabısı
rahat tesettür kombini ayakkabısı

Tesettürlü Kadınlar İçin Ayakkabı Seçimi Nedir?

Ayakkabı seçimi konusu, tesettürlü kadınlar için ve tesettürü tercih etmeyen kadınlar için birçok ortak yön içerir. Burada Tesettürlü kadınlar için ayakkabı seçimi konusunda farklı olan kısım, bu seçimin yapılırken baz alınacağı unsurlardır. Tesettürlü bayanlar genellikle ayakkabı çanta uyumuna veya ayakkabı şal uyumuna dikkat edecekleri için bir farklılık ortaya çıkar.

stiletto tesettür kombin
stiletto tesettür kombin

 

tesettür kışlık kombin önerileri
tesettür kışlık kombin önerileri

Tesettürlü Kadınlar İçin Ayakkabı Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Ayakkabı seçiminin nasıl olması gerektiği konusu, tesettürlü kadınlar için daha da dikkat edilen bir konudur. Çünkü hem kıyafetlerle uyum sağlanması hem ayakkabıda dahi tesettürün sağlanması hem de rahatlık durumuna aynı anda bakılması ve dikkat edilmesi gerekir. Tesettürlü kadınların ayakkabı seçimi bu üç kritere göre olmalıdır.

şık tesettür kombin önerileri
şık tesettür kombin önerileri

Tesettürlü Kadınlar Ayakkabı Seçerken Nelere Dikkat Etmelidir?

Tesettürlü kadınların ayakkabı seçerken dikkat etmesi gereken birçok nokta olmakla birlikte, bunlar başlıca şu şekilde ifade edilebilir;

tesettür kombin ayakabısı
tesettür kombin ayakabısı

 

tesettür ofis stili kombini
tesettür ofis stili kombini
  1. Tesettür konusunda kişinin ayakkabı da dahi uygun olmaya dikkat etmesi gerekir. Bu durum, kişinin tesettür algısına veya tesettür yorumuna göre değişim gösterir. Bu yüzden her tesettürlü kadının tercih edeceği ayakkabı farklı olabilir.
  2. Seçilecek olan ayakkabının ortopedik olması, kişinin ayak numarasına uygun olması ve rahat hissettirmesi gerekir. Ayak numarasından daha büyük veya daha küçük ayakkabılar tercih edilmemelidir.
  3. Seçilecek olan ayakkabının, giyilecek olan kıyafetin renk tonlarını kaldırabilecek bir renkte olması ve uyumlu durması gerekir. Beyaz veya siyah renk her kıyafet ile uyum sağlayabilecekken mavi, kırmızı gibi iddialı tonları daha uyumlu renklerle kullanmak gerekir.
  4. Seçilecek olan ayakkabının, giyilecek olan kıyafet tarzına da uyması gerekir. Mesela şık bir kıyafet altına spor ayakkabı giymek olmayacağı gibi, spor kıyafetlerin altına da topuklu ayakkabı tercih edilmemelidir.
tarz rahat kombin önerileri
tarz rahat kombin önerileri

Başlıca dikkat edilmesi gereken durumlar bu şekilde olmakla birlikte, tesettürlü kadınlar için ayakkabı seçimi konusunda dikkat edilmesi gereken durumlar daha da artırılabilir.

Tesettürlü Kadınların Ayakkabı Seçiminde Baz Alması Gerekenler Nelerdir?

Tesettürlü kadınların ayakkabı seçiminde baz alması gereken durumlar şu şekilde ifade edilebilir;

  1. Giyilecek olan kıyafet türü (şık ve sade veya spor ve rahat gibi) baz alınmalıdır.
  2. Tercih edilen renkler baz alınarak bu renklere uygun kombin yapılabilir.
  3. Kişinin rahatlığı baz alınmalıdır.
  4. Beğeni ve estetik duruş dikkate alınmalıdır.
  5. Tesettürlü kadınlar ayakkabı seçerken genellikle ayakkabı çanta uyumu ile veya ayakkabı şal (tercihe göre eşarp da olabilir) uyumu ile şıklık düzeyini artırırlar. Bu yüzden çanta veya şal desenleri veya şıklık durumu baz alınır denilebilir.

Bu durumlar göz önünde bulundurularak tarzınıza ve rahatlığınıza en uygun ayakkabı seçimi yapılabilir.

tesettür babet kombini
tesettür babet kombini

Tesettürlü Kadınlar Ayakkabı Seçimini Neye Göre Yapmalıdır?

Tesettürlü kadınlar ayakkabı seçerken bilmelidir ki, tesettürü tercih etmeyen kadınların giyebileceği birçok ayakkabı türü ve modeli tesettürlü kadınlar tarafından da tercih edilebilir. Bu yüzden ayakkabı seçimi konusunda beğeniye göre ve uyuma göre seçim yapılmalıdır. Tesettür tercihi ve anlayışı da ayakkabı seçimini etkiler.

tesettür bot kombinleri
tesettür bot kombinleri

Kimi kadınlar ayaklarının gözükmesini istemediği için tamamen kapalı ayakkabılar tercih ederken, kimi kadınların tesettür anlayış ve yorumuna göre bu durumda daha esnek davranılabilir. Bu durumlar belirlendikten sonra ayakkabı seçimi, giyilecek olan kıyafetlere, kıyafet renklerine, çantaya, şal veya eşarba göre yapılabilir.

İlk olarak kişi tesettür anlayışını ayakkabı seçimi konusunda da belirlemeli daha sonra da bu anlayışa göre ayakkabı seçmelidir. Tesettürlü kadınlar için ayakkabı seçimi bu ölçütlere göre yapılabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu