Reklam
TesettürGüncel HayatModa

Tesettürlü Kadınlar İçin Takı Önerileri

Reklam

Tesettürlü Kadınlar İçin Takı Önerileri nedir? Tesettürlü kadınlar için takı tamamlayıcı aksesuarlardır. Takılar tesettürlü kadınlar için ne demektir? Derseniz aslında takı kadınlar için kombinlerini tamamlayan ve kusursuzlaştıran küçük ama hoş detaylardır.

Tesettürlü kadınlar için takı nasıl olur? Tesettürlü kadınlar için takı zarafet ve güzelliklerini ortaca çıkaracak aynı zamanda da kıyafetlerine uygun tamamlayıcı nitelikte olan zarif, sade, şık her türlü ortam için ayrı bir uyum ve ahenk sağlayan küçük aksesuarlar şeklinde olmalıdırlar. Hem çok göze batmayacak hem de takıldığında kıyafet ve ortamla bir ahenk sağlarlar.

tesettür uzun kolye modelleri
tesettür uzun kolye modelleri

Tesettürlü Kadınlar İçin Kombin Oluşturma adlı yazı dizimize de bakabilirsiniz.

İçindekiler

Tesettürlü Kadınlar İçin Takı Önerileri Nasıl Olmalı?

Tesettürlü kadınlar için günümüz modasında takı seçeneği çok fazla geniş olmamakla birlikte sade ve şık bir hale gelebilecekleri kadarda seçenek sunuyor. Zaten tesettür denince akla zarafet, sadelik, hoş bir ahenk gelir. Tesettürlü kadınların kullanacakları takılar bu zarafeti ve sadeliği nitelikte olmalı.

Tesettürlü kadınlar günümüzde daha çok renk uyumu ve ahenk içinde olan kombin takımları tercih ediyor dolayısıyla kullanacakları takıların bu ahenk ve renk uyumuna eşlik etmeli kombinlerini bozmayacak aksine bu kombinler için tamamlayıcı nitelik taşıyacak hoş takılar olmalıdır.

Kadınlar İçin Takı Önerileri
Kadınlar İçin Takı Önerileri

Tesettürlü Kadınlar İçin Bu Hoş Takılar Nedir?

Tesettürlü kadınların zarafet ve şıklığını bozmayacak takılar tercih edilmeli peki bu zarafet ve şıklığa eşlik edecek kusursuz tamamlayıcı nitelikte takılar neler?

Birkaç örnek verelim;

  • Kemer
  • Saat
  • Gözlük
  • Bileklik
  • Fular
  • Broş
  • Zincirler

Tesettürde takı denince aklımıza ilk olarak bunlar gelmekte peki bu takıları nasıl kıyafetlerle kullanmalı hangi kıyafeti hangi takı ile buluşturup hoş bir kombine sahip olabiliriz?

Tesettür Giyimde En Çok Tercih Edilen Kombin Parçaları adlı yazı dizimize göz atabilirsiniz.

tesettür sonbahar kombini önerileri
tesettür sonbahar kombini önerileri

Tesettürde Elbise ve Kemer Şıklığı

Tesettürlü kadınlar için elbise olmazsa olmaz bir parçadır. Elbiseler oldukça sade ve zarif görünüm elde edebilen tesettürlü bayanlar bu sade ve şıklıklarını kemerlerle kusursuz bir hale getirebilirler. Uzun ve sade bir elbise içinde hayal edin kendinizi bu uzun elbisenize kemerle farklı bir hava katabilirsiniz.

tesettür kemerli elbise modelleri
tesettür kemerli elbise modelleri

Elbisenizin tarzına ve elde etmek istediğiniz görünüme göre farklı kemerler tercih edebilirsiniz. İsterseniz ince ve taşlı bir kemerle şık bir davet kombini oluşturabileceğiniz gibi isterseniz elbisenizin tarzına göre hasır kemerlerle spor bir kombin de yapabilirsiniz böylece elbiseleriniz çok daha farklı bir havaya bürünecektir tabi ki sizde.

Kadınlar İçin Vazgeçilmez Olan Takılar

Tüm kadınların olduğu gibi tesettürlü bayanlarında vazgeçilmez takılar vardır;

  • Saat
  • Bileklik
  • Gözlük
toprak tonları tesettür kombin önerileri
toprak tonları tesettür kombin önerileri

Mesela saat ve bileklikler; İster spor giyinmiş olun ister kombin tesettür takımları giymiş olun isterseniz de şık bir elbise giyinin her kıyafetiniz için ayrı tarzda ve duruşta saatler bileklikler bulmak mümkün saat bütün kıyafetlerinizin kusursuz tamamlayıcısıdır. Kıyafetlerinize göre farklı tarzda bileklikler de tercih edebilirsiniz.

Bu bileklikte elde etmek istediğiniz tarza göre değişecektir. İsterseniz gümüş ince ve zarif bir bileklikle sade ve şık bir görünüm elde edebileceğiniz gibi kalın zincir tarzı modeller kullanabilirsiniz. Gözlükler ise yüz tipinize uygun olarak ister yüzünüzde isterseniz de eşarbınızın üzerinde duracak gözlükle de görünüşünüze ayrı bir hava katabilirsiniz.

Muhteşem Tamamlayıcınız Olan Fular ve Zincirlerin Kullanımı

Eğer sade bir elbise yada bluz giymişseniz şık bir zincir takarak bu sade kıyafetinizi aynı zamanda şık bir halede getirebilirsiniz. Bluz ve etek kombinleri ise hoş bir fularla tamamlanıp muhteşem ve kusursuz bir hal alacaktır.

Tesettürde Broş Kullanımı

Tesettürde elbise ve kıyafete göre şal ve eşarp seçimleri de oldukça önemlidir. Düşünsenize bir davete katılacaksınız ya da bir akraba düğününe gideceksiniz tabi ki sade ve şık bir abiye elbise giyiyorsunuz bu elbiselerin tamamlayıcısı genellikle sade tek renk bir şal olarak önümüze çıkmakta bu sade şallar ise küçük tamamlayıcılar la kusursuzlaşır bu noktada ise şık broşlar devreye giriyor.

tesettür broş kombini
tesettür broş kombini

Şallarınıza takacağınız küçük taşlı bir broş kusursuz bir tamamlayıcı olacaktır. İşte davete gitmeye hazırsınız. Kısacası ufak bir broşla gideceğiniz davetlerin yıldızı siz olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu