Reklam
SaçDüğünEğlenceGüncel Hayat

Toplu Gelin Saçı Modelleri

Reklam

Düğün tarihleri belli peki ya hazırlıklar tamam mı? Hazırlıkların en başında gelen gelinlik ve saç modeli seçiminizi kesinlikle son zamana bırakmamalısınız. Özellikle seçici ve kararsız biriyseniz kesinlikle toplu gelin saçı modelleri adlı yazı dizimize bakmalısınız. Bu sayede karar kıldığınız farklı tarzlarda toplu saçlara bakarak fikir edinebilirsiniz.

İçindekiler

En Gözde Toplu Gelin Saçı Modelleri

Düğünlerde genellikle toplu saç modelleri arasından tercih yapılır. Bunun en büyük sebebi ise gün boyu yapılan saçla olacağınız için kolay dağılmayacak bir saç modeli tercih etmiş olmalısınız.

Genellikle havalar ısındıkça düğün sezonu da başlamış demektir. Özellikle açık hava düğünlerinde güneş, sıcaklık veya rüzgarın saçlarınızı olumsuz yönde etkilemesini istemiyorsanız seçiminizi öncelikli olarak toplu gelin saçı modelleri arasından yapmalısınız.

gelin örgü topuz modeli
gelin örgü topuz modeli

Yukarıdaki gelinlik modelinde görmüş olduğunuz gibi sırt dekolteli bir gelinlik düşünüyorsanız veya hakim yaka, kayık yaka gelinlik modelleri arasından seçim yapacaksanız gözleri yormamak açısından toplu saç modelleri daha fazla işlevsel olacaktır.

Yukarıdaki fotoğrafta görmüş olduğunuz gibi mevsimi yansıtan çiçeğiniz ve gelin tacınız ile harika bir görünüm oluşturabilirsiniz. Çiçekli Gelin Saçı Modelleri adlı yazı dizimize bakarak da daha fazla fikir edinebilirsiniz.

topuz gelin saçı modeli
topuz gelin saçı modeli

Aksesuarsız gelin saçı olur mu hiç? Duvak, bir çok gelin adayı açısından tercih ediliyor. Fakat duvak tercihi yapmak istemiyorsanız kesinlikle bir gelin saçı aksesuarı düşünmenizi tavsiye ederim. Her zevke uygun bir model bulunur diye düşünüyorum.

 

örgülü topuz modeli
örgülü topuz modeli

Önemli olan gelinliğiniz ve düğünün yapıldığı mekan diyebiliriz. Zarif ince taşlar veya narin inci tercihleri… Bunların yanında tabi ki son dönemlerin favorisi olan canlı çiçeklerden oluşan gelin taçları da tercih edebilirsiniz.

Sade Toplu Gelin Saçı Modelleri

Çok abartı bir gelinlik tercih etmeyecekseniz gelinlik modelinizle uygun olacak bir saç modeliyle daha fazla beğeni kazanabilirsiniz.

en güzel gelsin saçı modelleri
en güzel gelsin saçı modelleri

Özellikle Helen tarzı ve sade gelinlik modelleri ile bu saç modellerini tercih edebilirsiniz.

sade toplu gelin saçı modelleri
sade toplu gelin saçı modelleri

Tacın arkasından topuza kadar uzanan bombeli tarz ve minik bir topuzla sade ve doğal bir görünüm tercih edebilirsiniz.

sade topuz modeli 2019 2020
sade topuz modeli 2019 2020

Sade ama farklı bir saç modeli arayanlar yukarıdaki gibi bir saç modeli düşünebilirler.

Salaş Toplu Gelin Saçı Modelleri

Salaş gelin saçı modelleri bir çok gelin adayının göz bebeği… En çok tercih edilen saç modelleri arasında salaş tarz saç modelinin olduğunu belirtmeliyiz.

salaş dağınık saç modeli
salaş dağınık saç modeli

Gerek daha doğal görünümü gerek hoş bir tarzı olması sebebiyle dikkatleri kendi üzerine çekmeyi başarabiliyor. Tabi uzun saçlarınız varsa ve fazla tutamlar çıkarmışsanız vakit geçtikçe kendini salacağı için çok hoş bir görünüm göstermeyedebilir.

Bu duruma karşı önceden tedbirli olmakta fayda vardır. Örneğin yanınızda bir maşa taşıyabilirsiniz. Uygun bir zamanda arkadaşlarının desteğiyle saç ve makyaj tazeleyebilirsiniz.

salaş saç modelleri 2019
salaş saç modelleri 2019

Örgülü Gelin Saçı Modelleri ve Salaş Topuz Modelleri adlı yazı dizilerimize bakarak fikir edinebilir, belki de hayallerinizdeki gelin saçını ilham alarak oluşturabilirsiniz.

wedding hairstyles 2019 2020
wedding hairstyles 2019 2020

Özellikle bahar dönemlerinde kır düğünleri için işlevsel bir tercih olacak baharı andıran taç modellerinden yararlanabilirsiniz. Zarif taç modelleri ile beğenileceğinize kuşku yok.

wedding hairstyles 2019
wedding hairstyles 2019

Salaş gelin saçı modelleri tercih edilirken saça basık bir görünüm yerine kabarık bir şekil vererek daha hacimli göstermek daha mantıklı seçenek gibi duruyor. Özellikle ince telli saça sahip kadınlar yukarıdaki gibi bir saç modeli düşünebilirler.

Atkuyruğu Gelin Saçı Modelleri

Düğün saçı olarak tercih edilmenin yanında özellikle nikah günü için at kuyruğu gelin saçı modelleri düşünülebiliyor.

at kuyruğu gelin saçı modeli
at kuyruğu gelin saçı modeli

Kalın maşa desteği ile iri dalgalar oluşturarak hacimli ve dolgun bir görünüm kazandırabilirsiniz. Saçlarınız katlı kesim ise yukarıdaki gibi önden tutamlar da bırakabilirsiniz.

örgülü at kuyruğu gelin saçı
örgülü at kuyruğu gelin saçı

Düğün günü toplu saç modelleri ile rahat etmek istiyor fakat aynı zamanda ensenin yukarısında toplanan gelin saçı modellerinden hoşlanmıyorsanız at kuyruğu gelin saçı modellerine de bakmanızı tavsiye ederim. Özellikle uzun saçlı kadınlar için ideal bir seçim olabilir.

gelin için at kuyruğu saç modeli
gelin için at kuyruğu saç modeli

Az öncede bahsettiğimiz gibi nikah günü için de yukarıdaki gibi bir saç modeli düşünebilirsiniz.

sade örgü gelin saçı modelleri
sade örgü gelin saçı modelleri

At kuyruğuna benzer bir model olan örgü gelin saçı modeline de yer vermek istedim. Özellikle romantik tarz bir gelinlik modeli ile ideal seçim olacaktır. Sadece düğün için de değil fotoğraf çekimlerinde de yukarıdaki gibi bir saç modeli tercih edebilirsiniz.

Ünlülerin Düğünde Tercih Ettiği Saç Modelleri

Gelelim sanatçılar camiasına… Görkemli düğünler, imzalı gelinlik tercihleri ile merak uyandıran gelinlerden bir kaçını sizler için bir araya topladık.

bensu soral gelinliği ve saç modeli
bensu soral gelinliği ve saç modeli

Taner Kuyu’nun yaptığı saç modeli ile hayranlarının beğenisini kazandı Bensu Soral’ın saç modeli. Fresh bir saç modeli gelinlik ile de gereken uyumu sağlamış.

burcu biricik düğün saçı modeli
burcu biricik düğün saçı modeli

Benim de ünlüler arasında en beğendiğim saç modellerinden biri Burcu Biricik’in gelin saçı modeli diyebilirim. Gelin saçı ve gelin çiçeğini canlı çiçeklerden tercih eden Burcu, ideal bir seçim yapmış görünüyor.

fahriye evcen düğün saç modeli
fahriye evcen düğün saç modeli

Fahriye Evcen de toplu gelin saçı modelleri arasından seçimini yapmış durumda.

neslihan atagül saç modeli
neslihan atagül saç modeli

Neslihan Atagül’ün saç modeli önden kabarık görünümü yandan dağınık bir model verilmiş tarzıyla çok hoş görünüyordu.

Yukarıda görmüş olduğunuz gibi daha bir çok ünlü favori gelinin tercihi toplu gelin saçlarından yana oldu.

Düğün İçin Yandan Toplu Saç Modelleri

Herkesten farkım belli olsun diyenlerdenseniz ve çok fazla tercih edilmeyen bir gelin saçı modeli düşünüyorsanız yandan toplu gelin saçı modellerine de bir göz atmanızı öneririm. Özellikle marjinal veya vintage gelinlik modelleri düşünenlere tavsiye edebiliriz.

yandan örgülü topuz saç modeli
yandan örgülü topuz saç modeli

Yandan toplanmış bir topuzunuzu ense kısmından zarif bir örgüyle de destekleyebilirsiniz. Bu saç modeli için saç boyu da önemli tabi. Omuzlarınızın aşağısına kadar uzanan saçlar ile yukarıdaki gibi gelin saçı düşünebilirsiniz.

yandan toplu gelin saç modelleri
yandan toplu gelin saç modelleri

Topuz tercih edebileceğiniz gibi yukarıdaki saç modelinde görmüş olduğunuz gibi açık yandan bırakılmış toplu saç modellerine bakabilirsiniz. Maşa desteğiyle saçlarınıza şekil verdirebilir, zarif ince bir taç modeli tercih edebilirsiniz.

Toplu gelin saçı modelleri adlı yazı dizimizde daha fazla görsel için galerimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu