Reklam
GenelDüğünGüncel Hayat

Transparan Gelinlik Modelleri

Reklam

2018’de yavaş yavaş boy gösteren transparan gelinlik modelleri 2019-2020 sezonlarında da ön plana çıkmayı başarıyor. Cesur ve iddialı gelinlik modeli seçmek istiyorum derseniz, bu model tam size göre!

İster vücudunuzun çoğunu gösteren transparan bir model seçin isterseniz sadece gelinliğin üst tarafı transparan olsun bu özel günde seksiliğinizle de bütün gözleri üzerinize toplayacağınıza şüphe yok.

Üstü Transparan Gelinlik Modelleri

Yabancı ülkelerde vücudun çoğunu açıkta bırakan transparan modeller tercih ediliyor. Türkiye’de ise son zamanlarda tercih edilen gelinlik modeli, gelinliğin üst tarafı transparan olan aşağısı ise normal gelinlikte olduğu gibi olan gelinlik modelleri tercih ediliyor.

bacaklari transparan gelinlik
bacaklari transparan gelinlik

Son zamanlara kadar bu modeller de Türkiye için biraz hayaldi. Hatta düğününüzde transparan bir gelinlik modeli tercihiniz olacaksa belki de davetliler arasından da hoş karşılamayacak olanlar olabilir. Hiç kimseye kulak asmadan sizin istediğiniz model olması çok önemli. Sonuçta bu da sizin en özel gününüz di mi ama?

Transparan Gelinlik Modelleri 2019-2020

Transparan derken sırt dekoltesi transparan olan gelinlik modellerini de eklememiz gerekiyor. Sezon gelinliklerine baktığımızda ise sırt dekoltesi için tercih edeceğiniz motiflerden oluşan model tercihi yapabilirsiniz.

arkasi dügmeli gelinlik modelleri
arkasi dügmeli gelinlik modelleri

Aşağıdaki gibi gelinlik modeli de tercih edebilirsiniz. Üstelik çoğu modelde kabarık olan kısmı çıkartılabiliyor. Bu sayede gelinliğinizi hem kabarık hemde düz bir şekilde kullanabilirsiniz.

transparent bridal dress
transparent bridal dress

Transparan Balık Gelinlik Modelleri

Kabarık prenses modellerde transparan detaylar oldukça az tercih ediliyor. Genel olarak balık model tercihlerinde kullanılıyor. Balık modelin tercih edilmesi vücut hatlarınızı daha ön plana çıkartacaktır.

bacak dekoltesi transparan gelinlik
bacak dekoltesi transparan gelinlik

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi kabarık modellerde az tercih ediliyor olabilir ama ‘olmayacak’ diye bir kural yok sonuçta 🙂

transparan gelinlik 2019
transparan gelinlik 2019

Balık modellerde üstü transpran detaylar tercih edilebilir. Bunun yanında eteğin genişlediği yerden başlayarak aşağılara kadar uzanan transparan modeller de tercih edilmektedir. Bacak dekoltesini sevenler için harika bir seçim olacaktır.

balik model gelinlik 2019
balik model gelinlik 2019

Balık model gelinlikler genellikle bahar ve yaz aylarında kır düğünlerinde çok fazla tercih ediliyor. Bu düğünlerde transparan detaylar ile cazibenizi ortaya koyabilirsiniz. Gelinlikte tercih edeceğiniz yaprak veya çiçek simgeleriyle de konseptinizi tamamlayabilirsiniz.

Transparan Kollu Gelinlik Modelleri

Transparan detayların bir diğer ortaya çıktığı yer ise kollar oluyor. Özellikle işlemeli, dantel detaylarıyla bezenmiş transparan modeller gelinlik mağazalarındaki vitrinleri süslüyor diyebiliriz.

gögüs ve kollari transparan gelinlik
gögüs ve kollari transparan gelinlik

Bu gelinlik modelinin hiçbir zaman modası geçmedi diyebiliriz. Ara ara modası geçse de tekrar raflardaki yerini koruyor. Vintage gelinlik modelleri arasından tercih yapmak isterseniz de bu detaylara çok sık rastlayabilirsiniz.

omuzlari transparan modeller
omuzlari transparan modeller

Bunun yanında bohem tarzda gelinlik modellerinde de transparan detaylar oldukça sık kullanılıyor. Omuzlardaki detaylar ve uçuş uçuşluğuyla Helen model gelinlikler tam açık hava düğünleri için.

kollari transparan gelinlik
kollari transparan gelinlik

Yukarıda gördüğünüz gibi bütün gelinliğin dantellerle bezeli olduğu detaylar oldukça zarif duruyor. Kollardaki transparan dantel detayları ise gelinliği tamamlar nitelikte.

Üstelik kabarık modellerden balık modellere kadar geniş bir skalada transparan kollara rastlayabilirsiniz.

Daha fazla transparan gelinlik modelleri görmek için galerimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu