Reklam
Gebelik

Bebek Bakım Ürünü Kullanmanın Faydaları

Reklam

Bebek cildi, bizimkinden farklı olarak, özellikle kozmetik, bazı kumaş türleri ve güneş ile temasta genellikle çok hassastır. Bu sebeple, bebeğinizin her zaman iyi bakılan ve korunan bir cilde sahip olması için bebek bakım ürünleri kullanmanız gerekir.

İçindekiler

Bebek Bakım Ürünlerinin Faydaları

Bebek Bakım Ürünlerinin Faydaları
Bebek Bakım Ürünlerinin Faydaları

Bebek bakım ürünleri pek çok farklı avantaj sunar. Bunlar:

  • Banyo ürünleriyle bebeğinizin cildini güvenli bir şekilde temizlersiniz: Bebek banyo ürünleri, bebeğinizin cildi için özel olarak formüle edilmiş malzemelerdir. Bu ürünler hipoalerjenik, dermatolojik ve pediatrik kontrol altında test edilmiştir. Bundan dolayı bebeğinizin cilt sağlığını teşvik eder.
  • Banyo sonrası losyonla cildi nemlendirirsiniz: Banyo sonrası losyonlar, bebeğin cildinin ve yüzünün etkili bir şekilde nemlendirilmesini sağlar. Bebeğinizin cildi çok hassas ise hassas ciltler için özel olarak üretilmiş ürünleri tercih edebilirsiniz.
  • Bebek yağları ile güvenli masaj: Bebeği rahatlatmak ve uykuya hazırlamak için çok etkili olan masaj, özel bebek yağları ile güvenli bir şekilde yapılır. Bebekler için masaj yağı, bebeğin cildi tarafından hızla emilir.
  • Pişik önleyici kremlerle cilt sağlığını korursunuz: Bebek bezi kullanımından dolayı bebeklerde pişik sorunu ortaya çıkabilir. Pişik önleyici kremi bebeğinizin bezini değiştirirken kullandığınız zaman, çocuğunuzda bu tür cilt sorunlarının olmasını önlemiş olursunuz.
  • Bebek şampuanı ile güvenli ve sağlıklı deneyim: Bebekler için özel olarak formüle edilen şampuanlar, göz yakmaz, paraben ve katkı bileşenleri içermez. Bu sayede güvenli bir kullanım deneyimini teşvik eder.

Bebek bakım ürünlerinde kaliteli bir marka arıyorsanız; dünyaca ünlü BabyBjörn markasının ürünlerine güvenebilirsiniz. Bebeğinizin bakımı için ihtiyaç duyduğunuz tüm bakım ürünlerini BabyBjörn koleksiyonunda keşfedebilirsiniz.

Yenidoğan Bakımı

Bebekler hayatlarının ilk dakikalarından itibaren bir dizi özel bakıma ihtiyaç duyarlar. Yenidoğan bebeklerin cildi ince ve hassastır. Buna ek olarak alerjilere ve tahrişlere karşı daha yatkındır. Bu yüzden banyodan alt değiştirmeye kadar kullanılan ürünlere dikkat etmek önemlidir. BabyBjörn ürünleri yenidoğandan itibaren bebekleriniz için güvenli bir kullanım sunar.

İlk birkaç ayda örneğin pamuk gibi hafif ve rahat kıyafetler tercih edin, ayrıca hipoalerjenik gliserinli kremler gibi bu yaş grubuna uygun ürünleri kullanın. İlk birkaç ayda, bebeğin cildini tahriş edebilecek parfüm veya diğer kimyasal bileşimler içeren ürünlerden de kaçınmak önemlidir.

Bebek Cilt Bakımı

Çocuğunuz yenidoğan dönemini geçmiş olsa bile, bebeğinizin hassas cilt bakımını sürdürmek çok önemlidir. Örneğin sıcaklık ve nemdeki değişiklikler gibi tahriş edici unsurlara karşı savunmasız olduğu için bebeğinizin cildi, dış dünyaya karşı bir savunma bariyeridir. Bu nedenle, alerji ve tahriş olmaması için bebeğin cildini her zaman nemli tutmak ve korumak önemlidir. Bu aşamada devreye giren ise BabyBjörn bebek bakım ürünleri olur.

Banyo Sırasında

Banyo sırasında bebeğin cildine özen göstermek için daima 36ºC civarında ılık suyu seçin. Bu, bebeğin cildini kurutmayan hoş bir sıcaklıktır. Ürünlerde ise her zaman miniklere özel ve cilt ile aynı pH değerine sahip sıvı bebek şampuanları tercih edin.

Bebek Bezi Değişimi

Bebekte kızarıklık ve diğer tahriş türlerini önlemek amacıyla çocuk bezini vaktinde değiştirmek her zaman önemlidir. Islak bez bebeğin cildiyle ne kadar uzun süre temas halinde olursa tahrişe karşı o kadar hassas olacaktır.

Bebeği nemli pamuk veya ıslak mendillerle temizleyin. Temizledikten sonra, tekrar bezle temas edene kadar cildin birkaç dakika nefes almasına izin verin. İşlemden sonra bebek cilt bakım ürünleri kullanın ve yeni bezini takın. Bebeğinizin cildinde pişik olmaması adına bez değiştirme sırasında özel cilt bakım losyonları ve pişik önleyici kremler kullanmak önem arz eder. Bu tarz ürünleri BabyBjörn markası koleksiyonunda bulabilirsiniz.

Güneşle Temas Halinde

Altı aya kadar bebekler güneş kremi kullanamazlar. Bu nedenle, bazı önlemler almak son derece önemlidir. Bunun için bebeğinizi doğrudan güneşle temasından koruyan giysi ve aksesuarlar kullanın. Her zaman UV ışınlarının görülme sıklığının düşük olduğu zamanlarda, yani sabah 7’den 10’a kadar veya akşam 4’ten sonra bebeğinizi dışarı çıkarabilirsiniz.

Bebek Hidrasyonu

Bebeğin cildini her daim sağlıklı ve nemli tutmak için bu aşamaya özel nemlendirici kremler kullanabilirsiniz. Böylece cilt her zaman sağlıklı ve korunmuş olacaktır.

Alerjiler ve Tahrişler

Gördüğümüz gibi, sıcaklık değişimleri ve belirli maddeler veya kumaşlarla temas gibi bebekte alerjiye ve tahrişe neden olabilecek bazı doğal faktörler vardır. Bu nedenle, her zaman farkında olun ve örneğin bebek şampuanı gibi yalnızca yaş grubuna uygun kozmetik ürünleri kullanın. Bebeğin cildinde kızarıklık veya alerji olması durumunda bir uzmana başvurunuz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu