Reklam
Sağlık

Bebekler İçin Öksürük Şurubu İsimleri

Reklam

Çeşitli nedenlerden dolayı bebeklerde öksürük görülmektedir. Bu durum sonucunda aileler bebekleri en doğru çözümü araştırırlar. Bebekler İçin Öksürük Şurubu İsimleri bulunan yazımız içerisinde, bebeklerin kullanımına uygun şuruplar yer almaktadır. Bazı zamanlarda bebekler boğaza bir cisim kaçmasından dolayı da öksürebilirler. Fakat ebeveynler öksürüğün bu sebepten olmadığına eminler ise şurup kullanarak öksürüklerini giderebilirler.

Bebeklerde soğuk algınlığı nedeni ile de öksürük meydana gelebilmektedir. Soğuk algınlığının başlangıcı olan bu belirtide bebeğin rahatlatılması için doğal şuruplar vermeniz gerekebilir. Bebeklerin kullanımına uygun olan ve az dozda vereceğimiz bu şuruplarla bebeklerin şikayetlerini sonlandırabilirsiniz.

İçindekiler

Actifed Öksürük Şurubu

Actifed öksürük şurubunu ağırlıklı olarak uzmanlar 36 aydan sonra tavsiye etmektedir. Herhangi bir doktor tavsiyesi olmadan 36 aydan küçük çocuklarda kullanmamalısınız. Sinüslerin dolması sonucunda bebeğin rahatsızlık duyma ihtimali bulunmakadır. Bu şurup bebeğin üst solunum yollarının temizlenmesine yardımcı olur.

Mukotik Öksürük Şurubu

Mukotik Öksürük Şurubu
Mukotik Öksürük Şurubu

Eğer bebeğin balgamı var ise uzmanlar Mukotik öksürük şurubu tavsiye eder. Bu şurup balgam atmasını kolaylaştırırken boğazı da yumuşatır. Yutkunmayı engelleyen ya da nefes almayı zorlaştıran öksürükler içinse uzmanlar tavsiye etmektedirler. Bronşların tamamen temizlenmesini sağlarken, bebeğin nefes almasını daha kolay bir hale getirir.

Pedifen Öksürük Şurubu

Sinüzit, farenjit, soğuk algınlığı ve diğer üst solunum yolları problemleri için tercih ettiğimiz şuruplardan birisidir. Bunun yanın da bebeklerin kullanımına uygundur ve her yaş grubundaki çocuklarda da kullanabilirsiniz. Ancak 24 aydan daha küçük bebekler için doktor tavsiyesi gereklidir.

Amoklavin Öksürük Şurubu

Bebekler İçin Öksürük Şurubu
Bebekler İçin Öksürük Şurubu

İki aydan büyük bebekler için kullanabildiğimiz bir şuruptur. 11-12 yaşına kadar olan çocuklarda da kullanabilirsiniz. Bademciklerin iltihaplanması sonucunda meydana gelen öksürüğe tedavi olarak kullanabilirsiniz. Antibiyotik etkisi bulunan bir şuruptur. Her dört saatte bir verebilirken, dozu bebeğin kilosuna göre belirlenmektedir.

Bebekte öksürüğün yanı sıra grip veya soğuk algınlığı belirtileri varsa Çocuklarda Grip ve Soğuk Algınlığı İlaçları Nelerdir? isimli yazı dizimize de bakabilirsiniz.

Zaditen Öksürük Şurubu

Zaditen öksürük şurubu tamamen doğal bir şurup olduğu için 6 aydan büyük bebeklerde kullanabilirsiniz. Alerjik öksürük, solunum güçlüğü gibi durumlar için doktorlar tavsiye etmektedir. Mevsimsel öksürüklere karşı da kullandığımız bir şuruptur. 6 aydan büyük bebeklere günde iki kere verebilirsiniz. Fakat her bebek için vereceğimiz ölçü kilosuna bağlıdır.

Organier Cough Syrup Bitkisel Şurup

Bebek ve çocukların öksürük ve üst solunum yolu enfeksiyonlarında tedaviye destek olması amacıyla kullanılan bir şuruptur. Doktor tavsiyesi ile günlük 1 ölçek kullanılmaktadır. Yine de bebeğin yaşı ve kilosuna bağlı olarak ölçüsü değişiklik gösterebilmektedir. İçeriğinde keçi boynuzu pekmezinden sodyum ve çinko desteğine uzanan bağışıklık kuvvetlendirici içerik bulunmaktadır.

organier bebek öksüürk şurubu
organier bebek öksüürk şurubu

Bebek ve çocuklarınız için öksürük giderici şurupları derlesek de bunları tavsiye niteliğinde düşünmemeniz gerekmektedir. Özellikle öksürüğün geçmemesi durumunda bebeği/ çocuğu muhakkkak bir uzmana göstermeniz önemle rica olunur. Öncesinde uzman kontrolünde verilen bir ilacın faydasını gördüğünüzde, aynı belirtiler ilerleyen dönemde devam ediyorsa yine aynı şekilde kullanılabilir.

Bebeklerde Öksürük Nasıl Geçer?

Kuru öksürük için ise boğazı nemli tutmak oldukça önemlidir. Bebeğinize bol miktarda sıvı vermeniz bebeğin rahatlamasına yol açabilmektedir.

Yine doğalgaz veya klimanın açık olduğu ortamlarda havada kuruluk söz konusu olabilmektedir. Eğer bebeğinizin bu konuda hassasiyeti varsa nemlendirici cihazlardan da faydalanabilirsiniz.

Bebeklerde normalde yastık kullanımı çok tercih edilmemektedir. Öksürük döneminde ise hafif yüksek bir yastık tercih edebilirseniz, bebeğin nefes alış verişini daha kolay hale getirebilirsiniz. Bu durum akıntının daha kolay gitmesini de sağlayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

reklam
Başa dön tuşu