Reklam
GenelGüncel Hayat

1 Günde Birini Kendinize Köpek Gibi Pişman Etme Duası

Reklam

Köpek gibi pişman etme olayını bir çok kişi hayatında en az bir defa deneyimlemiştir. Hayatımıza girmiş ve çıkmış insanlar bazen bizde derin yaralar bırakabilir. Böyle bir durumda da haliyle hayatımıza devam etmekte zorlanabiliyoruz. Peki birini kendinize köpek gibi pişman etme için ve huzur bulmak için nasıl bir dua etmelisiniz?

Eski Sevgiliyi Köpek Gibi Pişman Etme Duası 

Eski sevgiliyi köpek gibi pişman etme, dilekleri gerçekleştirme ve iç huzuru sağlama için dileklerinizi içten bir şekilde evrene veya Tanrı’ya gönderebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken ne istediğinizi kalbinizden dilemek ve dile getirmek. Dualarınızı daha da güçlendirmek için Kur’an’dan ayetler okuyabilirsiniz. Örneğin Mubin duası adıyla bilinen dua sıkıntıları gidermek ve dilekler için okunabilir: 

Subhane’l-munafisi an külli madyun. Allah’a hamd olsun. Subhane’l-muhallisi an külli maskun. Sunhane’l-alimi bi külli meknun. Subhane men cealae hazainehu bayne’l-kafi ve’n-nun. Fe iza kada emren fe innema toplam lehi kün feyekun. Fa subhanellezi bi edihi mekulutu kuli shayin ve ileyihi turceun. 

Türkçesi: “Ey her türlü borçtan kurtaran! Seni tenzih ederim. Ey her türlü hüzünden kurtaran! Seni tenzih ederim. Ey her hapisten kurtaran! Seni tenzih ederim! Ey her gizliyi bilen! Seni tenzih ederim. Ey bütün hazinelerini Kâf(Kef harfi) ve Nun arasında var eden! Seni tenzih ederim. O bir işi diledi mi ona “ol!” der, o da oluverir. Her şeyin iç yüzünü bilen ve her şeyin melekutunu elinde tutan, gücü her şeye yeten Allah’ı tenzih ederim. Her şey Ona dönecektir. 

Eski Sevgiliyi Pişman Etmek İçin

Eski sevgiliyi pişman etmek için şunları yapabilirsiniz:

  • Onu unuttuğunuzun ve yeni bir başlangıç yaptığınızın altını çizmek için saçlarınızda, giyiminizde ve hayatınızda değişiklikler yapabilirsiniz
  • Ortamınızda değişiklikler yapabilirsiniz. Yeni insanlar tanışıp yeni bir çevreye dahil olabilirsiniz.
  • Onu unuttuğunuzu belli edin. Bunun için onu aramayı, sosyal medyadan takip etmeyi, mesaj atmayı ve çevrenize onu sormayı bırakın. Böylece onu hayatınızdan çıkardığınızı daha net bir şekilde belli etmiş olursunuz.
  • Kendinize güvenin. Onsuz mutsuz olmadığınızı ve ona ihtiyacınız olmadığını kendinize sık sık hatırlatın ve dışarıya bunu yansıtın. Üzgünmüşsünüz ve dağılmışsınız gibi bir imaj vermeyin.
köpek gibi pişman etmek mümkün mü
köpek gibi pişman etmek mümkün mü

Çevirgel Duası Nedir? Çevirgel Duası Ne İçin Okunur? adlı yazı dizimize de bakabilirsiniz.

İnsanların Yaptıklarından Pişman Olması İçin Dua 

İnsanların yaptıklarından pişman olması için ve dileklerinizi daha da kuvvetlendirmek için Rızık Duası da okuyabilirsiniz: 

Allâhumme enzil aleynâ devleten min devletike, ve kudreten min kudretike. Ve niğmeten min niğmetike. Ve rızken min rızkike ve mâlen min mâlike ve hazineten min hazinetike ve sırren min sırrıke ve sitren min sitrike ve bereketen min bereketike. 

Türkçesi: Allah’ım, devletinden bize devlet, kudretinden bize kudret, nimetlerinden bize nimet, rızkından bize rızık, malından bize mal, hazinelerinden bize hazine, sırrından bize sır, perdenden bize perde ve bereketinden bize bereket ver Allah’ım. 

Eski Sevgili Nasıl Unutulur? 

Öncelikle bilmemiz gereken ilk şey bu hayat bizim hayatımız. Herkes gider biz kalırız. Bu yüzden hayatınıza sonradan dahil olan insanlar için kendinizi üzmeyin. Kin ve nefret sadece size zarar verir. Sizin olmayanı, yanınızda kalmak istemeyeni, size kötü davrananı bırakın gitsin… 

Eski sevgilinizle yaşadıklarınız artık size sadece acı veriyorsa eski sevgiliyi unutmak için; 

  • Onu düşünmeyi bırakın ve kendi hayatınıza odaklanın 
  • Baktığınızda sizi üzen anılarınız varsa (fotoğraf, mesaj, eşya) kurtulun onlardan, onlar sadece birer yük 
  • Kendinizin değerli olduğunu anlayın. Hayatınızda olmak istemeyen kişiler sizi kaybetmiştir siz onları değil! 
  • Yaşadıklarınız hakkında değerlendirmede bulunun. Eğer hatalarınız olduğunu düşünüyorsanız kendinizden özür dileyin ve bir daha bu hataları yapmamaya özen gösterin 
  • Kendinizi sevin. Hak etmeyen insanlarla bu sevgiyi paylaşmayın 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu