Reklam
Genel

Kadeh Duası Ne İçin Okunur? Kadeh Duası ve Sırları

Reklam

Kadeh duası, dilek ve hacet duasıdır. Bu duayı okumak isteyenlere 7 gün boyunca okumaları önerilmektedir. Cuma sabahından başlayıp Perşembe gecesine kadar duayı bitirmek önerilen okuma tarzıdır. Ancak bir kere dua etmekle dilekler kabul olsaydı, herkes bir kere dua ederdi. O yüzden, sabırla ve içten inanarak bu duayı hayallerinize kavuşuncaya kadar okumanız gerekir.

Akarsu kenarında bu duayı 41 kere okursanız, uzak bir yerden gelmesini istediğiniz kişinin tez vakitte gelmesine neden olmuş olursunuz. Kadeh duasını kadın ve erkek okursa, muhabbetleri güzel olur. Bir kadının sürmeye bu duayı okuyup, ardından sürmeyi gözüne çekmesi durumunda, kim onu görürse aşık olur.

Kadeh duası
kadeh duası

Kadeh Duası Türkçe Okunuşu

Bismillahirrahmanirrahim,

 • Bismillahi ve billahi ve bismihi müstedrarül ahireti vel ula la gayete ve la müreda lehü mafissemavati ula errahmanü alel arşisteva.
 • Allahu azimü lalai daimünna mani Kahriüla, dairrahmani atilün birrizkıhi ma’rulun bilutfihi adilün fil hükmihi alimün fi halkihi.
 • Ramürrahmani, alimül ulemai Kadirun alama yeşaü.
 • Sübhanelmelekil hamidi zil, arşilmeidi fa’alün lima yüridü rabbül erbabı müses bilbül eshabi ve razikularzak ve halikul ahlaki mukaddiriul makduri ve kahirul makhuri dilün yevmle haşri venuşuri ila hil alihetir yevmel vakieti rahimün halimün Gafurun şekürun.
 • Velhamdü Lillihissemavati ve hüvessemiul alimu kabilüttevbi şekurun halimün.
 • El evvelü el ahırrüzzahirulbatinüddai müyrazi kulvehabbu Sahubül ataya yağfiruve ya’hu anil haifine Sübhaneke ya la ilahe illa entel kalbihi melkirrahimi.
 • Halikil arşil azimi vesrulma, budül kesiral ataya şekurun halimün Leyse kemisilhi şeyün ve hüvessemiul alimu.
 • Ve ente ala külli şey’in şehidin Yaşudihu ente ta’lemu sirri ve ala niyeti ve ma tuhafiil Kulübi ente külte ve ente askadul kailine Eduni esteci leküm la taknetu min rahmetillahi Allahümmehfazni min afatil leyli venneharii Allahu ekber Allahu ekber Allahu ekber Kabiren La ilahe illallahü rahmanen rahimen La ilahe illallahü habben.
 • La ilahe illallahu hakkan. La ilahe illallahü Muhammedün Redü nefsi ve feari ve beşri ve dini ve dünyaya ve ahii ve malii ve zürriyyeti min şerri külli zi şerrin yüzini eünizinnefsi min cemii ma rezakani rabbi minni, minellahi, bi ihsanihi ve ehibbai ve ihyani minel mü’minine vel müminati billahil aliyyil azimi ve Tekabber kitabin enkallehullahu azze ve celle ve nekale resule sellalahu aze vecelle evtekabbel burhanü azherehullahü azze ve celle bih Lilahe ilalahü ve izzetillahi ve azzemetillahi ve sultanillahi ve siatillahi ve hükmillahi ve ahvallahi ve ihsaillahi ve Kudretillahi ve enbiyaillahi ve melaeketillah ve kütibihillahi ve resulillahi ve euzubillahi min gazabillahi ve ikabillahi ve sehatillahi ve nekatillahi ve min kitabillahi kad sebeka ve min zevali ni’meti ve mucibatin heleketi vel fadihati fiddünya, vel ahireti ve euzubillahi, izimi minel, ehli vel mali velveledi ve inde muayenti melekil mevti alyhisselamu ve euzubillahil, azim min şerri külli zi şerrin ve min şerri ma ehafü ve ahzeru ve min şerri fesekatil arabi vel acemi ve min şerrilcinni vel insi veşşeytani ve min şerri iblise ve cunudi hi ve min şerrisselatini ve etbaihim ve min ya yenzilu minessemai ve ya’rucu fiha ve min şerri ma yelicü fiil’leyli vennehari vema yahluku fiha ve min şerri külli debbetin ente ahizün binasitina inne rabbi ala sıratin müştekim.
 • Allahümme inne ahteceb tü bike min şerri külli şeyin halektehu ve ahteris bike minküm ve euzubillahi aliyyil azimi minel garaki velhedmi vel fedmi velhi caretivezzeelişi vessayhati, velfetneti bessevaki ve vel cünuni ve cemil envail belai fiddüny vel ahireti ve euzü billahil azimi minhülmelaiketilmukarrebune velennebiyyu velmürselin vennebiyyu Muhammedün Abdüke ve resuluke ve nebiyyüke ve eselüke hayre Klulillahu lailahe illallahü vahdehu la şerike lehü ilahen vahiden ehaden sameden ferden vitren lem yettehiz sahibeten vela veleden.
 • Allahümme inni es’elükebiesmeikellezi La ilahe illa hüver rahmanirrahim müküssemavati vel ardi ve hüve ala külli şeyin kadir.
 • Ve haşeat lehul, esvati ve vevlet lehulkulubu ya abidi.
 • Min külli kürbetin veya sahibi fi külli şiddetin.
 • Veya ilahi ve ilahe abani İbrahime ve İsmaile ve İshaka ve Yakube vel esbata ve Musave haruna ya şahide külle res ya Allahümmesteib bihakismi kel azimi.
 • Ve bil hürmeti ibadikes salihine Ya erhamerrahimine.
 • Ve sallallahu ala seyyidina Muhammedin ve alahittayyibinettahirine.
 • Birahmetike ya Erhamerrahimin.
 • Vel hamdüllillahi rabbil, alemin amin.

Birini Kendinize Köpek Gibi Pişman Etme Duası

Çevirgel Duası Nedir? Çevirgel Duası Ne İçin Okunur?

Gelin Çıkarma Duası Nedir? Nasıl Okunur?

Hacet Dilek Duası Nasıl Yapılır? | Anında Kabul Olan Hacet Duası

İstihare Duası Nasıl Yapılır? İstihare Namazı Duası Nasıl Yapılır?

4444 Salatı Tefriciye Duası Nasıl Okunur? Ne İçin Okunur?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu