Reklam
DüğünDüğünSaç

Dağınık Gelin Saçı Modelleri

Reklam

Dağınık gelin saçı modelleri, kişinin en özel gününde tercih edebileceği modellerden birisidir. Öncelikli olarak gelinliğe uygun model seçilmesi gerekir. Gelinin dağınık saç modelinde kullanacağı saç aksesuarı çok önemlidir. Dağınık bir modelde abartılı toka kullanılması oldukça kötü bir görüntüye yol açar.

Dağınık Gelin Saçı Modelleri Nasıl olur?

Düğüne davetli olan kişiler özellikle gelin ve damada dikkat ederler. Gelinin gelinliği hariç kullandığı saç modeli de davetlilerin dikkatini çeker. Dağınık gelin saçı modelleri, gelinin saç aksesuarına ve gelinliğin modeline göre seçilir. Tepeden veya ensede olabilecek tarzları vardır.

salaş gelin saçı modelleri 2021
salaş gelin saçı modelleri 2021

Gelin Saç Aksesuarları adlı yazı dizimize bakabilirsiniz.

Saçın tarayış şekilli ve kabartma yöntemi modele hava katar. Gelinliğin duvağında göz önüne bulundurulmalıdır. Dantelli duvak seçen gelin için abartılı toka seçilmesi yanlış olur. Önden kahküllü veya hafif dalgalı model yapılabilir.

Dağınık Gelin Saçı Modellerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Düğün günü her gelinin heyecanlı olduğu bir o kadar da stresli olduğu bir gündür. Gelin saçı gelini düğün günü memnun da edebilir ya da olumsuz da etkileyebilir.

gelin tacı modelleri
gelin tacı modelleri

Açık Gelin Saçı Modelleri adlı yazı dizimize bakabilirsiniz.

Dağınık gelin saçı modelleri için dikkat edilmesi gerekenler şunlardır;

 • Düğün mekanı açık mı yoksa kapalı mı mekanda olacağına karar verildikten sonra saç modeli seçilmelidir. Dağınık modeller çok çabuk dağılmaya müsaittir.
 • Duvağını, saç aksesuarını önceden kuaföre götürüp onlara uygun tarzda model seçilmelidir.
 • Dağınık model seçilecek ise gelinliğin sadece olması gerekir.
 • Rüzgarlı mekanda yapılan düğün için dağınık saç modeli, rüzgarın etkisi ile dağılabilir ve günü mahvedebilir.
 • Gelin kadar damatta bir o kadar önemlidir. Bundan dolayı tepeden dağınık saç modeli seçerken damadın boyu da göz önünde tutulmalıdır.
 • Dağınık gelin saç modelleri için makyaj da önemlidir. Abartılı ve parıltılı makyaj yapan gelin için öncelikli olarak dağınık topuz olabildiğince sadece tutulmalıdır.

Dağınık gelin saçı modelleri örgülü, düz veya dalgalı olarak çeşitleri mevcuttur. Gelinin tercihine bırakılarak model renklendirilebilir. Bu tarz işlemler yaptırmadan önce kuaförlerden yardım almak gelin için oldukça yararlı olur. Her şeyden önce saç modeli belirlemek riskli bir durumdur çünkü gelin saçı, kıyafeti, ayakkabısı ve makyajı birbiriyle uyumlu olmalıdır.

Dağınık Gelin Saçı Modelleri
Dağınık Gelin Saçı

Gelin Saçı İçin Ensede Topuz Modelleri adlı yazı dizimize de bakabilirsiniz.

Yüz Tipine Uygun Dağınık Gelin Saçı Modelleri

Öncelikli olarak insanın yüz tipine uygun saç modelleri seçilmelidir. Çünkü yanlış bir saç modeli seçimi insanın suratını olduğundan daha farklı gösterebilir. İlk olarak yüz tipini belirlemek gerekir uzun, kısa, yuvarlak, kare ya da kalp modeli olarak tespit edilir.

örgülü gelin saçı modelleri
örgülü gelin saçı modelleri

Yüz tiplerine uygun dağınık gelin saçı modelleri şu şekildedir;

 • Kıvırcık modeller
 • Dalgalı modeller
 • Düz modeller
 • Kabarık modeller
 • Örgülü modeller
 • Önden şekilli dağınık topuz modelleri gibi birçok model çeşidi vardır. Önemli olarak yüz tipine uygun olup olmadığıdır.

En Tarz Kısa Gelin Saçı Modelleri adlı yazı dizimize muhakkak bakmanızı öneririz.

Kıvırcık ve Dağınık Gelin Saçı Modellerinin Yapımı

İlk olarak saçlar güzelce taranır ve dalgalı fön çekilir. Kuaför tarafından fön çekilen saça şekil vermek için saç spreyleri sıkılır. Kıvırcık yapmak için olabildiğince ince olan saç maşası kullanılır. Tamamen kıvırcık olan saç için uygun tokalarla topuz yapılır ve sabitlenir.

kıvırcık salaş gelin saçı modelleri
kıvırcık salaş gelin saçı modelleri

Dalgalı ve Düz Dağınık Gelin Saçı Modellerinin Yapımı

Öncelikli olarak kuaför fön çekerek işleme başlar. Dalgalı model için kalın uçlu saç maşası kullanılarak saça şekil verilir. Topuz için tel toka ve lastik toka kullanılır bu sayede saç istenilen topuza ulaşmış olur.

dalgalı gelin saçı modeli
dalgalı gelin saçı modeli

Düz model için sadece fön çekip bırakmak yeterlidir. Geri aynı diğer topuz modelleri gibi tamamlanır. Bu tarz modellerin gelinlerin en çok tercih ettiği modeller arasındadır. Her türlü gelinliğe uyum sağlama ihtimali yüksek modellerdir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu