Reklam
ModaDüğünGüncel Hayat

Gelin Saçı İçin Ensede Topuz Modelleri

Reklam

Özellikle kapalı yakalı, sade bir gelinlik tercih ettiyseniz bu tarz bir saç modeli ile geceyi noktalayabilirsiniz. Sade bir düğün eğlencesi ya da nikah töreni ile kapatılan düğünlerde, ensede topuz modelleri bir kurtarıcı niteliğindedir.

Tabi bazı topuz modellerinin en şık balolara ya da otel gecelerine damga vuracak nitelikte modeller olduğundan da bahsetmekte fayda vardır. 2019 yılının gelinlerinin genelinde ensede topuz modelleri tercihi hakimdir.

Bildiğiniz gibi bu sene oldukça doğallık, sadelik senesidir. Eğer topuz yaptırmayı arzu ediyor ama sade bir havada takılmak da istemiyorsanız, saçlarınıza küçük dokunuşlarla da enerji katmanız mümkündür.

Gelinlik Tipine Göre Ensede Topuz Modelleri

Dağınık topuz da yaptıracak olsanız, örgü tarzı sizi yansıtıyor olabilir. Örgülü dağınık topuz modelleri her türlü gelinliğin üzerine şık duracak minimal bir stil oluşturmanıza yardımcı olur. Kır ya da havuz başı konseptli bir düğün planınız varsa, bu topuz modelleri tam da mekanı tamamlayıcı türde olacaktır.

örgülü ense topuzu saç modeli
örgülü ense topuzu saç modeli

Saçınızı çeşitli aksesuarlarla renklendirmeyi ihmâl etmezseniz, gecenin yıldızı bir gelin olmanızın önünde hiçbir engel yok demektir. Yalnız bu modeli yaptıracaksanız, uygun kuaför seçiminize özen göstermelisiniz. Hem örgü detayı hem de topuz detayını abartısız olarak verecek kaliteli bir kuaför bulmak, biraz zor iştir.

aksesuarlı ensede gelin topuzu saç modelleri
aksesuarlı ensede gelin topuzu saç modelleri

Bir diğer model örneğimiz, maşa yapılarak hacimli dalgalar haline getirilen saçların ensede dağınık bir topuz haline getirilmesi modelidir. Çeşitli şekillerde renklendirilir, topuz dışında da hafiften hacimli bukleler bırakılırsa, tam olarak istenen şıklık katılmış olur. Bu modeli sırtı açık ya da kol askıları bulunmayan gelinlikler üzerinde güvenle kullanabilirsiniz.

Saç boyu kısa olan kadınlar için yukarıdaki gibi sade bir saç modelini tavsiye ederiz. Hem şık hem de zarif durmaktadır. Toplu Gelin Saçı Modelleri adlı yazı dizimize de bakabilirsiniz.

aksesuarlı gelin saçı modelleri
aksesuarlı gelin saçı modelleri

Tek omuzlu gelinlik tercih eden tüm gelin adayları için sıradaki modelimiz, yan dağınık topuzdur. Orta ya da daha uzun boylardaki saçlara çok yakışan bu model, açıkta kalan omza yöneltilerek yapılırsa, daha güzel bir görünüm elde edilir.

Düğünler İçin Şık Topuz Modelleri adlı yazı dizimize de bakabilirsiniz.

yandan ensede topuz saç modeli
yandan ensede topuz saç modeli

Küçük küpeler ve saç ürünleri kullanarak yan dağınık topuzunuza hareket katabilirsiniz. Bu model, yuvarlak yüzlü kadınlara daha çok gider. Yüzün biraz daha minik görünmesini sağlayabilir. Göz makyajınıza ağırlık vermeyi tercih etmeyecekseniz, yüzünüze kullandığınız allık ile görünümü düzeltebilirsiniz.

Gelin başınızı ne şekilde yapacağınıza hala karar veremediyseniz Düğün Saçı Modelleri adlı yazı dizimize bakmanızı da tavsiye ederiz.

örgülü gelin saçı modelleri
örgülü gelin saçı modelleri

Son olarak örgülü topuzlarımızdan bahsetmek istiyorum. Saçın baş kısmını örgü ile süsledikten sonra ensede dağınık bir topuz oluşturmak, gelinlerimize oldukça hoş bir hava katmaktadır. Bu saç modelini incili ya da çiçekli aksesuarlarla hareketlendirdiğinizde, abartısız ama şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Bu senenin modası veya bizler daha minik veya zarif taşlarla bezeli aksesuarları kullanmanızı öneririz. Yine de yukarıda görmüş olduğunuz gibi taşlı daha iri aksesuarlarda seçebilirsiniz. Gelin Saç Aksesuarları adlı yazı dizimize bakarak farklı alternatiflere göz atmanızı tavsiye ederiz.

bridal hair flowers
bridal hair flowers

İnci, kadını olgun gösterir aslında. Ama  bu model de zaten sizi olduğunuzdan daha iddialı, daha olgun bir görünüme sokacaktır. Bu nedenle incinin ışıltısından çekinmeden, bu modelde kullanabilirsiniz.

Topuzun da çeşit çeşit modeli var diyebiliriz. Önceki fotoğraflarda görmüş olduğunuz gibi düz topuz modellerinin yanı sıra yukarıda görmüş olduğunuz gibi burgu topuz saç modelleri arasından da seçim yapmayı düşünebilirsiniz.

ense topuzu saç modelleri
ense topuzu saç modelleri

Yukarıdaki fotoğrafta görmüş olduğunuz gibi üst kısma krepe attırarak, ensede topuz yaptırabilirsiniz. Özellikle saçlarınız katlı kesim ise yukarıda görmüş olduğunuz gibi bukle bukle maşa yaptırabilirsiniz. Ara ara saçtan tutamları çıkartmak saçlarınıza daha doğal bir görünüm kazandıracaktır.

ensede sade topuz saç
ensede sade topuz saç

Topuz, göze kolay görünen, ama bir sürü teknik gerektiren detaycı bir saç modelidir. Kuaförü hangi model seçecek olursanız olun, iyi seçiniz. Kalitesiz bir kuaför elinden çıkacak olan saçlar, size tüm düğün gecenizi berbat bir hale getirebilir.

Lüks, şatafatlı bir düğün yapıyorsanız, saçlarınıza canlılık katmayı unutmayınız. Topuzunuzu sade bırakırsanız, kendinizi boğabilirsiniz. Söylemek gerekir ki, seçeceğiniz gelinliğin saç modeliniz üzerinde oldukça ağır etkisi bulunur.

dağınık ensede topuz modelleri
dağınık ensede topuz modelleri

Gelinliğinizde göğüs dekoltesi ağır basıyorsa, saçlarınızı topuz yaptırmanızı tavsiye etmiyoruz. Topuz, daha sade, daha kapalı ya da en azından göğsü kapalı gelinliklere uygun bir modeldir.

Yukarıdaki fotoğrafta görmüş olduğunuz gibi taşlı veya incili aksesuar tercih etmek yerine yukarıda görmüş olduğunuz gibi gerçek çiçek ve yapraklardan oluşan taçlar da tercih edebilirsiniz. Özellikle kır veya kumsal düğünlerinde bu konsept oldukça uyum sağlayacaktır.

krepeli sade gelin başı modelleri
krepeli sade gelin başı modelleri

Bir de topuza ya da farklı bir saç modeline karar verirken yılın trendlerini göz önüne alarak düşünmelisiniz. Saç modeliniz, makyajınız, gelinliğiniz ve hatta seçeceğiniz mekan bile bir bütünün parçalarıdır. Her birini diğerine uygun seçmeniz, gecenizin muhteşem geçmesini sağlayan önemli bir faktördür.

Saçlarınızın çok çabuk dağılan bir yapısı varsa yanlardan bukleleri çok fazla brakmamanızı tavsiye ederiz. Düğün sonlarına doğru kendini bırakacağı için yanlardan dümdüz durabilirler. Saçlarınızın kötü görünmemesi adına ara sıra düzeltecek kuaförünüz veya arkadaşınız varsa yine de gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Duvaklı Ense Topuzu Gelin Saçı Modelleri

Duvak kimi gelinler için vazgeçilmez olarak kabul edilirken kimi gelinler ise duvak aksesuarını hiç aramamaktadır bile. Annelerimiz dönemindeki düğün fotoğraflarına baktığımız zaman duvaksız gelin göremeyiz oysa ki.

Salon düğünlerinde uzun duvak modelleri de çok fazla tercih ediliyor. Kır düğününde ise aksesuarlar tercih edilerek duvak daha fazla geri planda kalıyor.

duvaklı aksesuarlı saç modeli
duvaklı aksesuarlı saç modeli

Topuz üzerine yerleştirilen duvak saç modelleri de sıkça kullanılıyor. Duvağı ön plana çıkartmak isteyenler için yukarıdaki gibi saç modeli ideal bir seçim olacaktır. Fakat duvağın topuzun üzerine gelmesi biraz da saç modelini saklıyor diyebiliriz.

duvaklı ensede topuz saç
duvaklı ensede topuz saç

Eğer yukarıdaki gibi sade bir topuz modeli tercih edecekseniz üstten tül geçmesi de zarif ve hoş görünecektir. Duvağın nereden geçmesi gerektiğini öncelikle saç modeline karar kıldıktan sonra düşünmelisiniz.  Helen Gelinlik Modelleri arasından seçiminizi yapacaksanız yukarıdaki gibi zarif ve minik çiçeklerden oluşan zarif bir gelin saçı tercih edebilirsiniz.

Gelin Saçı Modellerinde ensede topuz modelleri arasından seçim yapmanın öncesinde çeşitli gelin başı modelleri görmek için galerimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu