Reklam
Sağlık

Diş Ağrısı İçin En İyi Ağrı Kesici Önerileri

Reklam

Yaşamlarımızın bazı evrelerinde hepimiz şiddetli diş ağrıları çektik. Bu durumda akıllara gelen tek şey diş ağrısı için en iyi ağrı kesici ilaç arayışına girmek oluyor. Diş ağrısı, kişinin yaşam kalitesini ciddi şekilde etkileyen bir durumdur. Pek çok farklı nedenden kaynaklanabilen diş ağrısı tedavisi için en kısa zamanda bir diş hekimine gitmeniz zorunludur. Tedavi edilmeyen diş ağrıları daha fazla soruna neden olabilir.

Diş Ağrısı Nedenleri

Diş ağrısı, diş çürümesinin en yaygın nedenidir. Nüfusun% 96’sında diş çürüğü görülür. Bu yetersiz veya kötü ağız hijyeni ile açıklanabilir. Ağza yerleşen bakteriler, tatlı ve yapışkan yiyecek artıkları ile asit oluşturarak dişin koruyucu tabakası olan mineyi zayıflatır ve çok güçlü bir yapıya sahiptir. Çürüklerin başlamasının nedeni budur.

Diş Ağrısı İçin En İyi Ağrı Kesici Önerileri
Diş Ağrısı
  • Diş minesinin aşınması
  • Diş eti hastalığı
  • Diş çürüğü ve diş apseleri
  • Yerleşik dişler (yirmi yaş dişleri)
  • Bunlardan sinüzit gibi ağız dışı hastalıklar da bahsedilebilir.

Genellikle zonklayıcıdır ve son derece rahatsız edicidir. Acı kişiyi rahatsız ederek daha yoğun ve bazen dayanılmaz hale gelir. Bu durumlarda diş ağrısı için en iyi ağrı kesici ilacı kullanmalısınız. Yani, ağrı sebebinize en uygun ağrı kesiciyi bulmalısınız. Özellikle apse gibi iltihap varsa dışarıdan görülebilen şişliklere neden olabilir.

Diş Ağrısı Tedavisi

Ağrıyan dişe hiçbir koşulda ASPIRIN veya herhangi bir ağrı kesici uygulanmamalıdır. Kimyasal yapıları nedeniyle bu ilaçlar diş etlerini ve komşu yumuşak dokuları tahriş ederek durumu daha da kötüleştirir. Bu, diş ağrısına ek olarak ek ağrıya neden olacaktır.

diş ağrısına ne iyi gelir
diş ağrısına ne iyi gelir
  • Ağrıyan diş üzerindeki ve dişler arasındaki yemek artıkları diş fırçası ve diş ipi ile temizlenmelidir. daha sonra yarım bardak suya yarım çay kaşığı tuz ilave edilerek ve bu tuzlu su ile ağzınızı iyice çalkalayarak karıştırılmalıdır.
  • Diş hekimine gitmeden önce herhangi bir ağrı kesici ilaç almamanız tavsiye edilir.
  • Yüzde iltihap nedeniyle şişlik varsa bölgeye soğuk kompres uygulanmalıdır.
  • Çok vakit kaybetmeden diş hekimine gidilmeli ve diş ağrısı için en iyi ağrısı kesici ilaçlar hakkında tavsiyeler alınmalıdır.

Dişte apse ile karşılaşırsanız, doktorunuz antibiyotik tedavisinin size uygun olduğuna karar verebilir, reçete edilen ilaçların etkili olabilmesi için öncelikle vücudunuzda belirli bir miktar birikim oluşturmalısınız. Çünkü antibiyotik almaya başladığınızda, antibiyotikler yalnızca ağrı bölgesine etki etmekle kalmaz, yalnızca yoğunluğunu da artırılır.

Diş İçin En İyi Ağrı Kesici

Ağrıyan diş üzerindeki ve dişler arasındaki yemek kalıntıları diş fırçası ve diş ipi ile temizlenmeli ve yarım bardak suya yarım çay kaşığı tuz ilave edilerek elde edilen tuzlu su ile ağız iyice çalkalanmalıdır.

Şunu bilmelisiniz ki, diş ağrısı için en iyi ağrı kesici yöntemlerinden biri kesinlikle aspirin değildir. Kimyasal yapıları nedeniyle bu ilaçlar diş etlerini ve çevresindeki yumuşak dokuları tahriş edebilir. Bu diş ağrısına ek olarak ikinci bir ağrıya neden olur.

Diş Ağrısına İyi Gelecek Şeyler

İltihap nedeniyle yüzde şişlik varsa bölgeye soğuk kompres uygulayın. Dişte çürümenin neden olduğu bir boşluk varsa, az miktarda karanfil yağına (öjenol) batırılmış pamuk yünü koyabilirsiniz. Eugenol ağrıyı azaltacaktır. Bununla birlikte, bu prosedürü uygularken, diş etlerine sızmak için fazla öjenol kullanmayın. Çünkü karanfil yağı yumuşak dokulara da zarar verir.

Ağrı Kesiciler Diğer Organlara Zarar Verir Mi?

Doğru ağrı kesici hemen uygulanmazsa ve ağrı kesiciler alındıktan sonra diş hekimi ile konsültasyon yapılmazsa miyelit diş kökünün ucundan çevresindeki diğer kemik dokularına yayılır. Sonuç olarak vücuttaki çeşitli organları da olumsuz etkiler. Diş hekimine giderken dayanılmaz ağrılar çekiyorsanız, doktorunuzun önerdiği diş ağrısı için en iyi ağrı kesici ilaçlardan alabilirsiniz.

20’lik Diş Ağrısı Nasıl Olur? Neler İyi Gelir?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu