Reklam
Sağlık

Epimedyumlu Macun Nedir? Ne İşe Yarar?

Reklam

Epimedyumlu macun, bir gıda takviyesidir. Çin ve Orta Asya’da “Epimedium” ismiyle yer alan bitkinin özlerinden üretilmektedir.

Hem kadın hem de erkeklerin güvenle kullandığı ve cinsel gücü artırdığı için çok talep gören bir macundur. Ülkemizde de en çok kullanılan macunlardan biridir.

İçindekiler

Epimedyumlu Macun Başarılı Bir Ürün mü?

Epimedyumlu macun hem kadınlarda hem de erkeklerde cinsel gücü artıran bir üründür. Kadın ve erkeklerde görülen cinsel problemlerin tedavisine ek bir gıda takviyesi olarak kullanılıyor.

Epimedyumlu macun
Epimedyumlu macun

Tamamen bitkilerden oluşmuş içeriği sebebiyle herhangi bir yan etkisi yoktur. Ancak fazla tüketmede kalp çarpıntısı, mide ağrısı ve özellikle baş ağrısına sebep olabiliyor.

Epimedyumlu Macun Nasıl Kullanılır?

Epimedyumlu macunu belirtilen ölçülerde ve zamanda kullanmanız gerekiyor. Zira, fazla kullanmada olumsuz yan etkilerini görebileceğinizi söylemekte yarar var.

Bu ürünü kullanmadan önce kavanoz içindeki karışımın iyice karıştırılması gerekiyor. İçeriğinde bulunan farklı bitkiler ve yağların her kullanımdan önce karıştırdığınız takdirde, homojen olarak bir dağılım yapmış olur ve bu sayede bu macundan fayda görebilirsiniz.

Epimedyumlu Macun Ne Zaman Kullanılır?

Cinsel birliktelikten bir saat önce ve sadece bir çay kaşığı olacak şekilde epimedyumlu macundan tüketilmesi tavsiye ediliyor.

Ayrıca macun yenirken özellikle su içilmesi ve iki günde bir olarak tüketilmesi ile olumlu sonuçlar alınmaktadır.

Epimedyumlu Macunu Kimler Kullanabilir?

Sağlık sorunu olmayan 18 yaş ile 65 yaş arasındaki erkek ve kadınların epimedyumlu macunu kullanmalarında sakınca yoktur.

Şeker hastaları ve tansiyon hastalarının kullanımı durumunda içeriğinde bulunan bileşenler sebebiyle sağlık sorunlarıyla karşılaşabildikleri gözlenmiştir. Ayrıca hamile veya çocuk emziren kadınların kullanması da tavsiye edilmemektedir.

Bitkisel içerikli ürünler her ne kadar doğal olsalar da kullanan kişilerin sahip oldukları rahatsızlıklar, tükettikleri ilaçlarla etkileşime geçerek çeşitli sağlık sorunlarına yol açabilir. Bu tip durumlarla karşılaşıldığında macun kullanımını anında durdurmanız gerekir.

Epimedyumun İçeriğinde Neler Bulunur?

Epimedyum macununun içerisinde epimedium bitkisinden başka doğal bitkiler de vardır. Bunlar arasında; dut pekmezi, havlıcan, demir dikeni, cüce palmiye, kırmızı ginseng, arı sütü, polen, harnup pekmezi, zencefil, ginkgo biloba ve çiçek balı sayılabilir.

Bu karışımın yapılabilmesi için özel olarak tüm bileşenlerin eklenmesi gerekiyor.

Epimedyumlu Macunun Etkisi Nedir?

Epimedyumlu macun cinsel gücü artıran afrodizyak özelliklere sahip bir karışımdır. Kullanılmasındaki amaç cinsel birlikteliklerin kadın ve erkek için mutluluk verici olabilmesidir.

Özellikle belirli bir yaştan sonra veya hastalıklar sebebiyle azalan isteksizlik durumunda faydalı olduğu bilinen bir durumdur.

Epimedyumlu macunu kullanan kişilerin macunu yedikten sonra 30 dakika içinde etkisini gördükleri bilinmektedir.

Aynı zamanda bu etki yaklaşık olarak 72 saate kadar da devam etmesi olası. Kısacası, etki süresinin kişinin yapısına göre değişiklik gösterdiğini söyleyebiliriz.

Epimedyumlu Her Macun Faydalı Mıdır?

Epimedyum içeriğe sahip olan macunların genel etkisi biliniyor. Ve ülkemizde en çok kullanılan epimedyumlu macunun markası Epimedium Force’dir.

Bu markayı kullanan kişiler memnuniyetlerini farklı platformlarda dile getirmektedirler. Kullanıcı yorumlarını inceleyerek piyasada bulunan birçok farklı markadan birini tercih ederek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Epimedyumlu Macun Nereden Alınır?

Bu macunun eczanede satışı bulunmuyor. Ancak Epimedyumlu macunu satın alabileceğiniz birçok internet sitesi ve mağaza bulunmaktadır. İnternet siparişleriniz sonucunda birkaç günde macun elinize ulaşacaktır. Sizler de hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Epimedyumlu Macun Kullanmak Yasak mı?

Epimedyumlu macunu kullanmak yasak değildir. Ayrıca satışı da yasak değildir. Bu macunu kullanmak isterseniz, gerekli satış noktalarından alabilirsiniz.

Hamilelikte Cinsellik Nasıl Olmalıdır?

Menopozda Cinsel İsteksizlik Nasıl Giderilir?

Cinsel Gücü Arttıran Yiyecekler Nelerdir?

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Ayrıca epimedyumlu macun marka marka fark etmektedir, her epimedyumlu macun denilen ürüne nasıl olsa epimedyumlu macundur diyerek almak iyi olmayacaktır, güvenilir kaynaklardan veya aktarlardan almanızı öneririm

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu