Reklam
Genel

Florit Taşı Anlamı, Özellikleri ve Faydaları

Reklam

Florit taşı, geçmişi geride bırakmanıza ve dünyaya yepyeni bir sizi tanıtmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca florit, Terazi’nin büyüleyici dengesi, Oğlak burcunun sorumluluğu ve Balık’ın romantik duyarlılığı ile ilişkilidir. Nasıl olduğunu öğrenmek için keşfedin!

Florit Taşı Anlamı

Florit taşı adını, UV ışığının belirli açıları altında tutulduğunda yaydığı ve ona büyülü bir parlak görünüm veren floresan parlaklığından almıştır. Bu esrarengiz kristal, çok çeşitli farklı tonlarda ve renklerde bulunabilir ve her biri bir sonraki kadar büyüleyicidir.

Negatif enerjiyi absorbe etme ve pozitif enerjiye dönüştürme yeteneği ile bilinen florit, ruhsal veya varoluşsal tükenmişlik yaşayan herhangi bir kişi için mükemmel bir kristal arkadaştır. Sadece bu kristalle aynı ortamda olmak, titreşiminizi yükseltebilir ve doğal auranızı iyileştirebilir.

Florit taşı
florit taşı anlamı

Rengine bağlı olarak, florit taşı farklı anlamlara gelebilir. Florit kristallerinin sahip olduğu gökkuşağı tonları, vücudu ve zihni çeşitli şekillerde etkiler, örneğin;

 • Beyaz/Şeffaf florit: Berrak florit, zihinsel berraklığı ve öngörüyü uyarır. Birçok berrak kristalde olduğu gibi, bu tür florit diğer kristallerle iyi uyum sağlar ve gittiği her yerde uyum sağlar.
 • Yeşil florit: Yeşil florit taşı çeşidi kalp çakrası ile yakından ilişkilidir. Kalp ve duygu ile ilgili her şeye destek sağlayan yeşil florit, kalp kırıklığı veya kederle mücadele eden insanlar için mükemmeldir.
 • Mavi florit: Bu canlı mavi kristal boğaz çakrasını ve sesinizi temsil eder. İletişim becerilerini güçlendirmek ve dürüstlüğü, şeffaflığı ve özgünlüğü yükseltmek için kullanabilirsiniz.
 • Mor florit: renk ve anlam olarak ametist ile benzer , mor florit barışın resmidir. Taç çakraya bağlanan bu taş, ruhsal uyanışı teşvik eder ve hayatınızda koruma ve sevgiyi temsil eder.
 • Sarı florit: Altın bir ışık ışını gibi, sarı florit kristali sizi güvenle ve neşeyle desteklemek için burada. Solar pleksus çakrasına bağlı olan sarı florit, kendine güveni ve olumlu niyetleri uyarır.
 • Gökkuşağı floriti: Ruhsal olarak yükselten gökkuşağı floriti, sezgiyle daha derin bir bağlantı sağlar ve hatta psişik yetenekleri geliştirebilir. Bazı insanlar gökkuşağı floritinin sizi daha yaratıcı kıldığını söylüyor.

Florit Taşı Özellikleri

Florit, kalsiyum florürden oluşur ve şeffaf veya yarı saydam bir görünüme sahiptir. Parlaklığı ve güzelliği nedeniyle dünyanın en çok aranan ve en çok toplanabilir kristallerinden biridir. Genellikle çok canlı olan yumuşak ve camsı bir görünüme sahiptir.

Florit Taşı Faydaları

 • Doğal olarak nötralize edici etkisi nedeniyle, florit eski, durgun enerjileri süpürmeye yardımcı olabilir ve tazelik ve zihin berraklığı kazandırabilir.
 • Endişe ve kaygılardan kurtulmak için mücadele eden bizler için florit taşı çok faydalı olabilir. Güçlü temizleme enerjisi, eski düşünceleri ve kalıpları temizler, böylece netlik, huzur ve sağlıklı değişim meydana gelebilir.
 • Fiziksel açıdan bakıldığında, florit bize birçok iyileştirici fayda sağlayabilir. Enerjik temizliğin yanı sıra, florit kristali fiziksel temizlik ve detoksifikasyon yapma yeteneğini de beraberinde getirir.
 • Birçok insan, toksinleri ve zararlı virüsleri vücuttan temizleyen bir antiviral taş olarak florit kullanır. Ayrıca güçlü bir Feng Shui harmonik etkisi için stratejik olarak evin içine yerleştirilebilir.

Florit Taşı Nasıl Kullanılır?

Floritin güçlerini ve özelliklerini keşfetmek bir şeydir, ancak bunları günlük yaşamınıza nasıl uygulayacağınızı bilmek başka bir şeydir.

Florit taşı
yeşil florit taşı kolye

Neyse ki, florit kristallerini hayatınıza dahil etmenin ve çok sayıda faydasını tam olarak almanın birçok kolay ve basit yolu var.

 • Evinizde yerleştirin. Ev içinde sevgi ve minnettarlığı enerjinizi temizlemek için yatağınızın yanındaki veya çalışma masasının üzerinde sürekli bir florit kristal bırakın ve teşvik. Florit detokslayıcı olmasının yanı sıra çok güzeldir ve harika bir dekorasyon görevi görür.
 • Onunla meditasyon yapın. Birçok insan kristallerinin iyileştirici özelliklerini onlarla meditasyon yaparak emmeyiseçer. Floriti kucağınıza, ellerinize ya da dikkatli olmak için zaman harcarken vücudunuza yakın bir yere koyabilirsiniz.
 • Mücevher olarak kullanın. Floritin güçlerinin sizi etkilemesine izin vermenin bir başka basit ama eğlenceli yolu, onu mücevher olarak takmaktır. İster küpe, ister kolye veya enerji arttırıcı bir bileklik seçin, en iyi şekilde görünmenizi ve hissetmenizi sağlamak için florite güvenebilirsiniz.

Bazı insanlar sağlığı ve canlılığı artırmak için kristallerini içme suyuna koymayı sever. Floritin suda çözünür olduğunu ve ciddi iç hasarlar meydana gelebileceğinden asla içme suyuna ilave edilmemesi gerektiğini belirtmek çok önemlidir. Floritin yutulması güvenli değildir.

Florit Taşı Nasıl Temizlenir?

Akan suyun altında birkaç dakika temizlendikten sonra, tekrardan enerji toplaması için güneş ışığına maruz bırakılması önemlidir.

Ametist Taşı Anlamı, Özellikleri ve Faydaları

Hematit Taşı Nedir, Neye İyi Gelir? Hematit Taşı Faydaları Nelerdir?

Sitrin Taşı Nedir, Ne İşe Yarar?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu