Reklam
Genel

Lapis Lazuli Taşı Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

Reklam

Lapis lazuli taşı, güzel bir gök mavisi taşıdır ve yoğun renkli görüntüsü ile yarı değerli bir taş olarak kabul edilir. Ayrıca bu taş, çok eski zamanlardan beri güç ve cesaret, krallık ve bilgelik, akıl ve hakikat ile ilişkilendirilmiştir.

İçindekiler

Lapis Lazuli Taşı Anlamı

Lapis taşının anlamı, Latince taş anlamına gelen “Lapis” kelimesinden ve Farsça mavi anlamına gelen Lazhward kelimesinden gelmektedir. Lapis lazuli’nin renk anlamı ise, İspanyolca ve Portekizce “Azul” dahil olmak üzere birçok dilde de kullanılmıştır.

Lapis lazuli taşı
lapis lazuli taşı anlamı

Lapis lazuli, bir kaya türü kalsit, diopsit, lazurit, pirit ve daha fazlasının birleşimidir. Bu yarı değerli taş, mistik görünümü ve zorlayıcı enerjileri nedeniyle yüzyıllar boyunca çok popüler olmuştur. İnanç şifacıları tarafından yaygın olarak kullanılır, çünkü lapis lazuli anlamının yüzyıllar boyunca daha derin bir amacı olduğunu düşündüler. Gerçeği ortaya çıkaran ve duyularınızı güçlendiren sakinleştirici etkisini kanıtladılar.

Lapis Lazuli Taşı Faydaları

 • Bağışıklık sistemini güçlendirebilir.
 • Boğazı temizler.
 • Ses problemlerine iyi gelir.
 • Uykusuzluğu düzene sokmaya yardımcı olur.
 • Tiroide iyi gelir.
 • Depresyonun ve baş dönmesinin üstesinden gelir.
 • Analiz yapma, problem çözme ve yeni fikirler yaratmak için hafızanızı harekete geçirir.
 • Duygusal çöküntüler yaşayanlar için faydalı bir araçtır, sakinleştirir ve zihni bilgi ve öz farkındalık üretmeye açar.
 • Psişik saldırılara karşı bir koruma sağlar.
 • Zihindeki olumsuzlukları temizleyebilir.
 • İş, kariyer ve yaşamda aktif olmak için vücudunuzu etkilemek için zihni güçlendirir.
Lapis lazuli taşı
lapis lazuli taşı faydaları
 • Kişinin daha bilinçli olmasına yardımcı olur ve gerçeğini kolayca ifade edebilir.
 • Asperger sendromu, otizm ve dikkat eksikliği gibi beyin bozukluklarını kontrol eden sinir sistemi için iyidir.
 • Solunum sorunlarına yardımcı olur.
 • Adet döneminde kramp, tutukluk ve bel ağrısı çeken kadınlar için iyi bir tedavi yöntemidir.
 • Kendini göstermesi gereken seçmelerde performans sergilemek isteyenler için faydalıdır.
 • İç huzurunuzu, sezginizi ve bilgeliğinizi bulmanıza yardımcı olan güçlü bir taştır.
 • İşinizi, kariyerinizi ve geçmiş kararlarınızdan emin olmanızı sağlayan hedeflerinizle hareketinizi değiştirebilir.
 • Gerçeği ortaya çıkarmak ve gerçek benliğinizi ortaya çıkarmak için içsel benliğinizi geliştirebilir.

Lapis Lazuli Taşı Nasıl Kullanılır?

Lapis lazuli, karanlık atmosfere ışık getiren altın veya kahverengimsi iç beneklere sahip, koyu mavi rengin parıldayan bir tonudur.

Astrologların tavsiyelerine göre, lapis lazuli mücevherlerini takmak için en iyi zaman, Cumartesi gecesi ay ışığı azaldıktan sonradır. Lapis lazuli güçleri içsel sezginizi derinden güçlendirebilir ve aydan yüzeyine daha fazla enerji üretebilir.

Lapis lazuli taşı
lapis lazuli taşı nasıl kullanılır

Lapis lazuli, özellikle küpe, kolye gibi vücudun üst kısımlarında takmanın faydaları, özgüveninizi güçlendirir ve size her zaman özgünlüğünüzü hatırlatır.

Vücudunuzun herhangi bir yerinde lapis lazuli taşı bulunması, terfi ve başarıyı çektiği bilinen zihninize, bedeninize ve ruhunuza bağlanan güçlü titreşimler sunar.

Evde Lapis Lazuli Taşı Nasıl Kullanılır?

Lapis lazuli’nin sadece sağlık açısından değil; ev içinde de pek çok faydası vardır. Lapis lazuli ve feng shui, güçlerin evin içine yerleştirildiğinde tam olarak nasıl emildiğini ve etkili olduğunu bilmek için kullanılır.

Lapis lazuli taşlı ev aksesuarları, koruma getirebilir ve evin içine pozitif enerji katabilir. Çevreyi sakinleştiren ve barış ve uyum üretebilen tüm aile bireylerindeki enerjiyi nötralize edebilir.

Bu taş, ev dekorları moda ve iç tasarımlarda en iyisidir. Evinizin içinde yalnız olduğunuzda, içsel değerinizi daha derinden anlamak için düşüncelerinizi ve duygularınızı yönetmenize yardımcı olabilir. Depresyondan, stresten ya da kaygıdan mustarip olan bu taş, çoğunlukla aileleri ve bağımsız ruhları ile birlikte olmayanların içindeki yaraları iyileştirme gücüne sahiptir. Feng shui’ye dayalı olarak evde lapis lazuli’nin nereye yerleştirileceği en iyi tavsiye edilen yerler, bolluk ve zenginlik için Güney’e, kariyer için Kuzey’e veya Sağlık için Doğu’ya bakan yatak odaları ve oturma odalarıdır.

Lapis Lazuli İş Yerinde Nasıl Kullanılır?

Bu taş, konsantre olmanıza ve hayatın size nasıl başarı ve kararlılık getirebileceğini düşünmenize yardımcı olmanın bir yoludur. Lapis lazuli taşı, işyerinde bulunması gereken taşlar arasında en iyisi olabilir. Zira, nerede adım atacağınıza ve ne zaman adım atmayacağınıza karar vermenizi sağlar. Hedefleri ve alması gereken yönlerle mücadele edenler için kullanılır.

Lapis lazuli’nin işyerindeki faydaları, ne hissettiğinizi ifade etmek ve her zaman korkusuz olmaktır. Yapacağınız her görevde ilhamı teşvik eder. Neyi veya nerede bir fırsatı değerlendireceğinizden emin değilseniz, bu taş ilk tercihiniz olmalı.

Lapis Lazuli Cilt İçin Nasıl Kullanılır?

Lapis lazuli kristal yüz aracı, cilt tahrişlerini yatıştırmaya yardımcı olur ve cildi dengeleyerek lekelerin ve kızarıklıkların görünümünü azaltır. Lapis lazuli’nin cilt için iyileştirici özellikleri şunlardır: iltihabı yatıştırır, lenfatik drenajı uyarır ve kan basıncını düşürür.

Lapis Lazuli İle Meditasyon Nasıl Yapılır?

Lapis lazuli, eski zamanlardan beri meditasyonların bir parçası olarak kullanılıyor. Farkındalığı, içsel gerçeği, umudu ve huzuru arttırdığı kanıtlanmıştır. Meditasyon yaparken, odaklanmak ve taşın gücünü hissetmek için sakin bir yer en iyi başlangıçtır. Küçük bir cilalı lapis taşını bile elinizde tutabilir veya yakınınızdaki herhangi bir yere koyabilirsiniz. Ham bir lapis lazuli taşı kullanabilirsiniz, ancak diğerleri vücutlarının bir yerine yerleştirdikleri için cilalı olanı kullanmayı tercih ederler.

Lapis lazuli taşı
lapis lazuli taşı meditasyon

Daha kısa veya daha uzun meditasyonlar bu taş üzerinde çalışabilir. Ancak, güçlü duygu salan anlar gibi daha yoğun meditasyonlar için, lapis lazuli meditasyonunun 2 saatten fazla yapılmaması tavsiye edilir. O gün nasıl hissettiğinize bağlı olarak, kendiniz için daha fazla zamana ihtiyacınız olup olmadığı, her zaman sizin kararınız olacaktır. Gerilimleri ve endişeleri ifade etmek için rahatlamak için derin nefesler. Olumsuz düşünceleri serbest bırakmak ve kristalden ışığı emmek için nefes almaya ve nefes vermeye devam edin. Kendiniz hakkında bilmek istediğiniz şeyler için zihninizi açacaktır. Farkında olmadığınız şeyler hakkında daha fazla düşünme ve hissetme yeteneğinizi artırır.

Lapis Lazuli Hangi Çakra?

Lapis lazuli taşı Üçüncü Göz Çakrası ile ilişkilidir. Zihin bilinciyle bağlantılı olan ve normal görüşün ötesinde algıyı sağlayan zihin gözü veya iç göz olarak bilinir. Beyinde ve burun bölgesinin üst kısmında yer alan amacı hem iç hem de dış dünyayı görmektir. Altıncı bir çakra olarak bilgi, bilgelik, sezgi, içgörü, bilgelik ve öz-bilinç tarafından iyi motive edilir. Taş, Üçüncü Göz çakranızı uyandırabildiğinde, psişik yeteneğiniz açılır ve daha fazlasını görebilirsiniz. Hayatınızı düzenlemeniz ve ne yapmak veya ne olmak istediğinize odaklanmanız gerekiyorsa, bu taşta bu Üçüncü Göz çakrası, arzu ettiğiniz şey ve zihniyetiniz konusunda size yardımcı olur.

Lapis Lazuli Taşı Nasıl Temizlenir?

Akan suyun altında lapis lazuli taşı yaklaşık 5 dakika boyunca yıkayıp temizleyebilirsiniz. Alternatif olarak, deniz suyunda veya deniz tuzuyla hazırladığınız tuzlu suda ortalama 10 dakika bekletip arındırabilirsiniz.

Selenit Taşı Hakkında Merak Edilen Her Şey

Florit Taşı Anlamı, Özellikleri ve Faydaları

Ametist Taşı Anlamı, Özellikleri ve Faydaları

Hematit Taşı Nedir, Neye İyi Gelir? Hematit Taşı Faydaları Nelerdir?

Sitrin Taşı Nedir, Ne İşe Yarar?

Hüner Çelik

16 Mayıs 1993 yılında Rize'de doğdum. 2020 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldum. Okumayı, yazmayı ve araştırmayı seven biri olarak güncel ve trend olan konuları sizinle paylaşacağım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

reklam
Başa dön tuşu