Reklam
Genel

Selenit Taşı Hakkında Merak Edilen Her Şey

Reklam

Selenit taşı, mineral alçının kristal bir çeşididir. Tırnakla kolayca çizilebilen çok yumuşak bir mineraldir ve bu nedenle çok dikkatli bakılmadıkça mücevherat için önerilmez. Selenit suya konulursa alçıtaşına geri döner.

İçindekiler

Selenit Taşı Anlamı

Selenitin yarı saydam beyaz doğası, ruhsal saflığı, ışığı ve melek alemleriyle bağlantıyı temsil eder. Tarih boyunca en kutsal kristallerden biridir.

“Selenit” adı, ay tanrıçası olan Yunan tanrıçası Selene’den türemiştir. Ayrıca Satin Spar, Maria Glass veya Desert Rose olarak da adlandırılır.

Selenit taşının ruhsal anlamı gençleşme ve ilahi dişil enerjidir. Melek alemlerini sembolize eder ve meleksel varlıklarla iletişim kurmamızı sağlar.

Selenitin eterik enerjisi bu yumuşak ve güçlü kristalin içinde saklı. Siz onun parlaklığına bakarken ve onu enerjik bedeninizde ve aurik alanınızda hareket ettirirken, ay tanrıçasının enerjisinin sizi sardığını hissetmek kolaydır.

Selenit taşının enerjisinin farkına vararak endişelerimizin ve düşüncelerimizin kaybolduğunu hissetmeye başlayabiliriz. Daha sakin ve huzurlu olmaya başlarız.

Selenit taşı
selenit taşı anlamı

Geceleri üzerimizde parlayan ay gibi Selenit, hayatın herhangi bir karanlığıyla karşılaştığımızda saf beyaz ışık sağlar.

Selenit ayrıca ruhsal yenilenmeyi temsil eder. Ay’ın her gün güneş ışığıyla şarj olduğunu biliyor muydunuz? Gerçekten de tıpkı ay gibi Selenit de enerjiyi kanalize ederek ve ihtiyacı olanlara dağıtarak çalışır.

Selenit, ilahi dişil enerjiyle doludur. Ve bu nedenle, bir kadının ay döngüsü sırasında güçlü bir müttefik olarak da hizmet eder.

Diğer kristallere kıyasla nispeten yumuşak bir taştır ve bu nedenle kadınlara (ve tabii ki erkeklere de) değerli, kutsal işlevlerini yerine getirirken bedenlerimize karşı yumuşak olmalarını hatırlatır.

Selenit Taşı Özellikleri

Selenit kristalleri en yaygın olarak tortul tortularda bulunur, ancak magmatik kayalarda da bulunabilirler. Ultraviyole ışık altında floresan ışığın benzersiz özelliğine sahiptir.

Selenit, jips (CaSO4) kaplıcalar veya tuzlu göller gibi sülfatça zengin çözeltilerden kristalleştiğinde oluşur, ancak tortullarda da bulunur.

Selenit Taşı Faydaları

Selenit kristal taşları maneviyat, maneviyat ve iç enerji ile ilişkilidir. Bu taşlar, ruhsal hedeflerinize ulaşmanıza ve yaşamdaki arzularınızı tezahür ettirmenize yardımcı olabilir. Selenit kristal taşları, sizi hayatınızı iyileştirmekten alıkoyabilecek endişe, öfke veya başka herhangi bir olumsuzluktan kurtulmak söz konusu olduğunda da size yardımcı olabilir.

Böylece Selenitler, enerjilerinizi ve duygularınızı temizlemenize yardımcı olarak auranız üzerinde bir süpürge gibi çalışabilirler. Selenit taşları, hayatınız hakkında nasıl hissettiğinizi, şu anda yaşadığınız şeyleri iyileştirmenize ve ayrıca sizi engelleyen eski olumsuz duygu veya düşüncelerin herhangi birini temizlemenize destek olabilir.

Bu kristaller, evrene gönderdiğiniz olumlu düşüncelere müdahale edebilecek tüm negatif enerjileri temizlemeye yardımcı olabilecek güçlü bir titreşime sahiptir. Netlik ve içsel güç elde etmek söz konusu olduğunda, Selenit taşları düzenli olarak kullandığınızda tüm bu konularda size yardımcı olabilir.

Selenit Taşı Nasıl Kullanılır?

Selenit taşı, enerjiyi temizlemek için ideal bir taştır. Bu yüzden herkesin mücevher kutusunda, evinde, ofisinde, iş yerinde veya kutsal köşesinde bulunması gereken bir şeydir. Ayrıca selenit taşı ne kadar büyükse o kadar iyidir.

Selenite’nin doğal iyileştirici özellikleri, iyi enerjilerin vücudunuzda sağlıklı bir şekilde akışını engelleyen tüm tıkanıklıkları giderebilir. Bu taş aynı zamanda beden, kalp, zihin, ruh ve çevre için duygusal bir temizleyici olarak çalışır.

Selenit taşları almaya karar verirseniz mekanınızı dış etkilerden korumada ve titreşim enerjilerini düşürmede işinize yarayacaktır.

Selenit ile Meditasyon

Stres, rahatsızlık ve üzgün zamanlarda Selenit ile meditasyon yaparak, ruhsal tıkanıklıklara katkıda bulunan enerjileri salmaya başlayabilir ve enerjisel bütünlüğe geri dönebiliriz.

Alnınıza bir Selenit kristali yerleştirerek koruyucu meleklerinizin enerjisinin üzerinize indiğini hissedebilirsiniz. Gücüne odaklanarak, size şarkı söyleyen bu cennetsel varlıkların rehberliğini ve korumasını duymaya başlayabilirsiniz.

Şifa İçin Selenit Kullanımı

Fiziksel iyileşme söz konusu olduğunda daha büyük Selenit parçaları da çok yardımcı olabilir. Bunun nedeni, vücudu iyileştirebilen beyaz bir ışıkla doldurmalarıdır.

Ayrıca hücreleri yeniden yapılandırabileceklerine ve yenileyebileceklerine inanılıyor. Ve Selenitin bütünsel tedavilerde iyileştirmede kullanılması gerçekten şaşırtıcı değil.

Selenitin neden bu kadar popüler olduğunu anlamak kolay. Üstün faydaları, zihin açıklığı ve daha yüksek rehberlik elde etmek için mükemmeldir.

Barışı, sakinliği ve dinginliği teşvik eder. Derin bir sakinlik yaratan huzurlu bir taştır. Selenit, kafa karışıklığınızı gidermek için çalışacak ve daha büyük resmi görmenize yardımcı olacaktır.

İçgörüsü ve barışçıl enerjisi nedeniyle hem enerji şifacıları hem de kristal toplayıcılar için en çok tavsiye edilen taşlardan biridir.

Sizi en iyi şekilde düşünmeyen insanların etrafınızı sardığını düşünüyorsanız, Selenite hem rahatlık hem de güven kaynağı olabilir.

Selenit Aksesuar Olarak Kullanımı

Aksesuar olarak kullanıldığında Selenit kristalleri vücudunuzdaki tıkanıklıkları gidermeye yardımcı olabilir.

Vücudunuzun ağrılı, gergin veya ağrılı olan kısmına yaklaşık 20 ila 30 dakika boyunca bir Selenit kristali veya koyun. Hemen bir fark hissedeceksiniz.

İşyeri ve Evde Selenit Kullanımı

Selenit kristallerini işte veya evde yanınızda bulundurmak, orada bulunan enerjiyi büyük ölçüde değiştirebilir. Seleniti evinizin berrak ve saf enerjiye sahip olmasını istediğiniz herhangi bir yerine yerleştirebilirsiniz. En popüler yerler mutfak, yatak odaları ve yaşam alanları olacaktır.

Selenit taşı
selenitin kullanımı
  • Ön kapınızın veya evinizin herhangi bir giriş yolunun yanına büyük miktarda Selenit koyarsanız, negatif enerjilerin girmesini önleyebilirsiniz.
  • Kötü ruhları ve elementleri uzak tutmak için pencere pervazınıza selenit taşları da yerleştirilebilir.
  • Yastığınızın altına veya yatağınızın yanına bir parça Selenite koyduğunuzda daha iyi uyku alışkanlıklarına sahip olursunuz.
  • Selenit, yemek yerken iyi sohbetler ve mutlu bir atmosfer yaratmak için yemek masasına bile yerleştirilebilir

Selenitin güneş ışığından çok hoşlandığını unutmayın. Bu yüzden onu evinizin yeterince ışığın olduğu bir köşeye koyduğunuzdan emin olun.

Aura Temizleme İçin Selenit

Selenitin auranızı da temizleyebileceğini biliyor muydunuz? Selenit kristallerini tüm toksinleri, olumsuzlukları, tüm endişelerinizi, ağrılarınızı ve günün streslerini emdiğini görselleştirirken vücudunuzu yukarı ve aşağı tarayın.

Bu, özellikle her gün çok sayıda insanla çevrili olduğunuzda, sahip olunması gereken iyi bir uygulamadır. Çünkü birçok insanla etkileşim kurduğunuzda, onların enerjilerini de alırsınız!

Bu enerjilerin bazıları sizinle kalır ve kendi enerjilerinizi etkiler. Auranızı temizlemek için Selenit kristalleri kullanmak, başkalarının istenmeyen enerjilerinden kurtulmanızı sağlayacaktır.

Selenit Nasıl Şarj Edilir?

Ancak Seleniti şarj etmek için güneş ışığı yerine ay ışığını kullanabilirsiniz. Bu kristalin ruhsal gücünü yeniden şarj etmek istediğimizde, güneş ışığı genellikle bu yumuşak, kırılgan taşın üstesinden gelir.

Dolunay ışığı altında hücum ettikten sonra Selenite ve aurik alanının üzerine başka taşlar ve kristaller yerleştirebiliriz. Bu, ay ışığının enerjisini diğer kristal yardımcılarımıza dağıtır.

Selenit bunu yaparken bize açık, net ve saf kalmamızı hatırlatır. Bizi üretken ve enerjik olmaya teşvik eder. Bu taş aynı zamanda bize evrene her zaman bağlı olduğumuzu hatırlatır. Potansiyelimizi veya kaderimizi hatırlatmaya ihtiyaç duyduğumuzda Selenitin enerjisini kullanabiliriz.

Selenit Taşı Hangi Çakra?

Selenit taç çakra ile yakından ilişkilidir. Gerçekten de ay tanrıçası Selene, başına hilal şeklindeki bir tacı takmayı sever.

Seleniti taç çakramız etrafında yaptığımız işe bağlayarak, zihnin kirlerini temizleyebiliriz. Dahil olmak üzere olumsuz düşünceler, olumsuz anılar, zihinsel tıkanıklıklar ve hatta uykusuzluğa karşı yardımcı olur.

Ancak bu yetenek hemen gelmezse merak etmeyin! Bu kristal taç çakranızı temizliyor, meleklerin gelip sizinle konuşması için saf ışıktan sakin bir dinginlik üretiyor.

Florit Taşı Anlamı, Özellikleri ve Faydaları

Ametist Taşı Anlamı, Özellikleri ve Faydaları

Hematit Taşı Nedir, Neye İyi Gelir? Hematit Taşı Faydaları Nelerdir?

Sitrin Taşı Nedir, Ne İşe Yarar?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu