Reklam
Düğün

Gelinlik Modelleri: Kilolu Kadınları Zayıf Gösteren Gelinlikler

Reklam

Düğün zamanı yaklaşıkça gelinlik modeline karar vermek gerçekten zordur. Özellikle kilolu kadınlar gelinlik modelleri tercihinde neye dikkat etmeliler? Hangi ayrıntılar sayesinde kusurlu bölgeleri kapatıp zarif bir görünüm elde edebilirler?

Gelin adayları, düğün gününde her şeyin kusursuz ve harika geçmesini dilerler. Zira, en mutlu gününde davetlilerin önünde ve eşinin yanında güzelliğini ve zarafetini göstermek ister. Bu harika günün en zor aşaması ise, gelinlik seçimidir. Kilolu kadınlar gelinlik seçiminde kusurlarını gizleyecek ve onları zayıf gösterecek gelinlikleri tercih ederler.

İçindekiler

Vücut Tipine Göre Gelinlik Seçimi Nasıl Olmalı?

Gelinlik seçiminde öncelikle vücut tipimizi tanıyarak ona göre tercihler yapmalıyız. Elma, armut, ters üçgen, dikdörtgen ve kum saati vücut tipleri bulunuyor. Peki, sizin vücut tipiniz bunlardan hangisi?

Elma vücut tipi büyük göğüsler, ince bacaklar, dar kalça, geniş omuzlar ve karın bölgesine sahiptir. Genellikle V yakalı ve dekolteli A kesim gelinlik modelleri tercih etmeliler. Halter, bisiklet ve hakim yaka gelinlikler ise uzak durmaları gereken modellerdir.

Armut vücut tipi ince bel, dar omuzlar, küçük göğüsler, dolgun kalça ve bacaklardan oluşur. A kesim, V yaka ve prenses gelinlik modelleri en uygunudur.

Gelinlik modelleri
Vücut tipine göre gelinlik seçimi

Ters üçgen vücut tipinin uzun bacaklar, kısa gövde, geniş omuzlar, ince kalçalar ve normal ölçüde beli bulunuyor. Prenses, A kesim ve halter yaka gelinlikler son derece idealdir.

Dikdörtgen vücut tipi düzgün ve uzun bacaklar, eşit genişlikte bel, kalça ve omuz, kıvrımsız bir bel ve küçük göğüslere sahiptir. Düz kesim gelinlikler dikdörtgen vücut tiplerine bir hayli yakışıyor.

Son olarak, kum saati vücut tipinde büyük göğüsler, ince bel, üst beden bacakla orantılı, omuz ve kalça ölçüleri eşit olan kısacası orantılı vücut tipidir. Bu vücut tipi özellikle balık gelinlik modellerini şahane bir şekilde taşıyabilir.

Kilolu Gelinler Nasıl Gelinlik Seçmeli?

“Kiloluyum, gelinlik giyemem” algısına sahipseniz, hemen ondan kurtulun. Zira, kilolu kadınlar için gelinlikler 42 bedenden 62 bedene kadar mevcut. Yani rahatlıkla bedeninize uygun büyük beden gelinlikler bulabilirsiniz.

Sizi olduğunuzdan daha kilolu gösteren ayrıntılar olarak, gelinliklerde fazla volan, fırfır, vücudu saran balık model gelinlikler ve prenses kabarık gelinliklerdir.

Gelinlik modelleri
Kilolu gelinler gelinlik seçimi nasıl olmalı

Gelinlik içerisinde zayıf göstermek, kusurlarınızı örtmek ve daha zarif görünmek için birkaç detayı bilmeniz gerekiyor. Daha açıklayıcı olması için sizler için kategorilere ayırdık. Umarım, en mutlu gününüzde günün yıldızı olursunuz!

Basenleri Zayıf Gösteren Gelinlik Modelleri

Basenleri en iyi gizleyen Prenses model gelinliklerdir. Zira, belden aşağı gelen kabarık görünümüyle kalça ve basen bölgenizi gizleyecek ve sizin zarif görünmenize yardımcı olacaktır. Uzun bir duvak da tercih edersiniz, düğününüzde tüm dikkatleri üzerinize çekmiş olursunuz.

Gelinlik modelleri
Basenleri zayıf gösteren gelinlik modelleri

Karın Bölgesini Zayıf Gösteren Gelinlik Modelleri

Kruvaze kesimli gelinlik ve V yaka gelinlik karın bölgesini zayıf göstermek isteyen hanımlar için uygun modellerdir. Bunların yanı sıra, bel oyuntusu veren A kesim ve Helen gelinlikleri de tercih edebilirsiniz.

Göğüs altından bele kadar korsaj ve drape ayrıntısı ve belden aşağı kabarık bir model gelinlik de düşünebilirsiniz.

Kilolu kadınları zayıf gösteren gelinlikler
Karın bölgesini zayıf gösteren gelinlik modelleri

İnce Belli Gözükmenizi Sağlayan Gelinlik Modelleri

Kalın bele sahipseniz, gelinlik modelinde işlemenin özellikle bel bölgesinde olmasına dikkat ediniz. Ve göğüs kısmında V detaylı olması da kusurlu olan bel bölgesinden dikkati göğüs bölgesine çekmiş olursunuz. Bunun yanında, iki parça gelinlik yerine tek parça gelinlik sizin için uygundur.

Kilolu kadınları zayıf gösteren gelinlik modeli
Beli ince gösteren gelinlik modelleri

Gelinlik Modelleri ve Gelinlik Fiyatları 20212021 Sade Tesettür Gelinlik Modelleri adlı yazı dizilerimize de göz atabilirsiniz.

Kolları İnce Gösteren Gelinlikler

Kolu kalın olan gelin adayları,  dantel veya volan ayrıntılarıyla kol kısmını kapatabilir. Uzun kollu gelinlikler tercih edebilirler veyahut çapraz ve kayık yaka model gelinlikler de son derece işe yarayacaktır. Ayrıca uzun eldivenlerle de kolları ince göstermek mümkündür.

Kilolu kadınları zayıf gösteren gelinlik modeli
Kolu ince gösteren gelinlik modeli

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu