Reklam
Sağlık

Cinsel Gücü Artıran Yiyecekler Nelerdir?

Reklam

Her kadının ve erkeğin zaman zaman yaşayabileceği bazı cinsel sorunlar vardır. İsteğin ve gücün az olması da bunlardan bir tanesi. Bu durumun önüne geçmek için ise cinsel gücü artıran yiyecekler tüketerek performansınızı koruyabilirsiniz.

İçindekiler

Cinsel Performansı Artıran Yiyecekler

Cinsel güç insan bünyesinde kendiliğinden bulunsa da partnerler arasında farklı olabiliyor ya da hastalıktan dolayı da meydana gelebiliyor. Ancak büyütülecek ve hastalık boyutuna getirilecek bir sorun olmadığını söyleyebiliriz. Bu problemi yediğiniz gıdalarla ve içeceklerle de gidebilmeniz mümkün.

Günümüzde internet ve televizyonlarda birçok cinsel gücü arttırıcı ilaçlar ortaya çıkmış durumda. Bu ilaçlar sağlıklı olmadığı gibi beraberinde başka sorunlar da getirebiliyor. Bu nedenle eğer illa ki ilaç kullanmak istiyorsanız mutlaka bir doktorun kontrolü ve tavsiyesi eşliğinde kullanmalısınız.

Gücün azalması bazen duygusal sebeplerle de olabilir bu yüzden ilaçlara başvurmanızı tavsiye etmiyoruz. Psikolojiniz sağlıklı hale geldiğinde sorun kendiliğinden çözülecektir.

Cinsel Gücü Artırmada Etin Rolü

Bu yazımızda cinsel gücünüzü arttırabilecek besinlerden söz edeceğiz. Bunlar için bir liste çıkarmak mümkün çünkü bu konuda yardımcı olabilecek birçok gıda mevcut. Bunların başında et geliyor.

kırmızı etin faydaları
kırmızı etin faydaları

Etin cinsel gücü artırma sebebi kan akışını hızlandıran bir yiyecek olması. Etin içinde bulunan “karnitin l-arjinin” asitleri ve çinko kan akışını hızlandıran önemli bir faktördür.

Kan akışının düzensiz olması erkeklerde ereksiyon sorunu da doğurabiliyor. Bu nedenle et önemli bir seçenek. Et tüketimini azalttıysanız yeniden gözden geçirmenizde fayda olacaktır.

Kabuklu Deniz Mahsulleri

Cinselliğe iyi gelen yiyeceklerin başında yine kabuklu deniz mahsulleri geliyor. Evet yanlış duymadınız. Kabuklu deniz ürünlerinde bulunan bazı bileşenler testosteron ve östrojeni arttırıyor.

Cinsel Gücü Artıran Yiyecekler
kabuklu deniz ürünleri

American Chemical Society tarafından yapılan bu araştırmada, bu ürünlerin cinsel güç üzerinde arttırıcı bir etki yarattığı açıklandı. Özellikle istiridyeler zengin bir çinko kaynağı olmasından dolayı kan akışını hızlandırır. Ayrıca çinko genital bölgelerde kan akışının düzenli şekilde olmasına yardımcı olan bir mineral olma özelliğine sahip.

Cinsellikte Somon Balığı Tüketimi

Somon balığı içinde barındırdığı zengin Omega -3 yağ asitleriyle bilinir. Bu balık kalp dostu olduğu gibi kan damarlarının önünde biriken plakları yok eder ve kan akışınız olması gerektiği haline döner. Böylece kaybedilen gücün önüne geçilmiş olur.

Burada dikkat edilmesi gereken husus şu ki prostat kanseri olan erkekler balık ağırlıklı beslenmemelidir.

Bol Bol Kuruyemiş Tüketin

Cinsel gücü arttıran diğer bir seçenek herkesin bildiği üzere yemişlerdir. Günlük hayatımızda da tüketmeyi çok sevdiğimiz ve birçok konuda faydalı olan kuru yemişler cinsel hayatımız açısından da bir kurtarıcı rolünde. Bilinenin aksine çikolatadan daha çok enerji ve güç veren gıdalar yemişlerdir.

kuruyemiş nelere iyi gelir
kuruyemiş nelere iyi gelir

Aralarından birkaç tanesini örnek verecek olursak kaju ve badem içinde bulunan yüksek çinko mineraliyle listenin başında gelebilir. Yemişlerin çoğu l-arjinin içerdiğinden ötürü kan dolaşımını hızlandırır ve gücün artmasını ya da kaybedilen gücün yerine gelmesini sağlar.

Ceviz, ay çekirdeği, kabak çekirdeği, fındık ve yer fıstığı da yardımcı olabilecek diğer yemişlerdendir. Bunların arasından fındık en etkili olandır çünkü aynı zamanda Omega-3 asitlerini de içermektedir.

Seks Öncesi Meyve Tüketimi

Cinsel Gücü Arttıran Yiyecekler
meyve tüketiminin önemi

Meyvelerden yardım almamak olmaz tabi ki. Meyveler arasından cinsel gücünüze katkı sağlayabilecek en iyi seçenek şüphesiz elmadır. Çünkü elma antioksidan açısından son derece zengin bir meyvedir ve cinsel hayatınıza olumlu sonuçlar getirir. İçerdiği Quercetin Flavanoidi, kan akışının genital bölgedeki düzenini sağlıyor. Ayrıca bu madde prostat riskini de azaltıyor.

Sarımsak Tüketimini Artırın

Biraz ilginç gelecek ama cinsel gücünüzün artmasını sağlayacak diğer bir besin de sarımsaktır. Sarımsağın kan basıncını düzenleyici bir etkisi vardır. Bu nedenle kolestrol ve kalp rahatsızlığı olan insanların da tercih ettiği bir gıdadır.

Cinsel Gücü Arttıran Yiyecekler
seks öncesi sarımsak tüketimi

Kokusu sizi rahatsız etse de kokusunu yok ettiğiniz takdirde cinsel hayatınız için önemli etkileri olacaktır. Antikolajen özelliği genital bölgeye kanın ulaşmasını sağlar.

Cinsel gücü artıran yiyecekler listemiz bu şekilde. Kendiniz için uygun olanları seçerek zamanlamayı iyi yaparak gücünüze güç katabilirsiniz.

Epimedyumlu Macun Nedir? Ne İşe Yarar?

Kegel Egzersizi Ne İşe Yarar? Kegel Egzersizleri Nasıl Yapılır?

Erkeklerde Erken Boşalma Tedavi Yöntemleri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu