Reklam
Sağlık

En Etkili Kas Gevşetici İlaç İsimleri

Reklam

Kas gevşetici; iskelette bulunan kas işlevini etkileyerek kas ağrılarını, hiperrefleksi ve benzeri semptomları hafifleten bir ilaçtır. Kasların hareketsizlik, ağır spor hareketleri, sabit çalışma sonucu ağrılara sebep olan kas spazmlarına uğraması sonucu bazı ilaçlara ihtiyaç duyulur. Bu anlamda kullanılan kas gevşeticiler hap, ilaç ya da ilaç şeklinde olabilir. Alerjik reaksiyon ile karşılaşmamak için ilaç muhtevası konusunda bilgi edinilmesi yerindedir. Peki, tavsiye edilen Kas Gevşetici İlaç isimleri nelerdir?

İçindekiler

Kas Gevşetici İlaçlar Nelerdir?

Kas gevşeticilerin etkisi, kullanım şekline göre değişiklik gösterebilir. Etkili bir sonuç elde etmek için kullanım talimatlarına uyulması gerekir. Aynı zamanda alerjisi olan kişilerin doktor tavsiyesiyle kullanması önemlidir.

Kas gevşetici ilaçlar;

 • Dikloron
 • Nimes
 • kabal
 • Muscoflex
 • akineton
 • bengay
 • kafur
 • deksalgin
 • muskoril
 • Majezik
 • Dolgit
 • termoflex
 • rheumon

Bu kas gevşetici ürünler ilaç, krem ya da hap olarak kullanılmaktadır. Bazı ilaçlar ise iğne olarak kişiye enjekte edilir. Kullanılacak ilacın kullanımı doktor tarafından reçete edilir. Kas gevşetici ilaçlar reçetesiz kremler olarak da kullanılır.

Kas Gevşetici İlaç İsimleri Nelerdir?
Kas Gevşetici İlaç İsimleri Nelerdir?

Dikloron İlacı Nedir? 

Reçetesiz olarak satılan kas gevşetici ilaçlar arasında en fazla tercih edilen ürünler arasındadır. Jel, tablet ve kapsül olarak kas gevşetici ilaç isimleri arasında bulunan kas gevşetici kullanım şekilleri farklıdır. Jel olarak kullanımı günde 1 kez ağrı olan kaslara uygulanır. İlaç olan ürün ise günde 1-2 şeklinde alınır. Kapsül ise 1 kez kullanılır. 30 dakika içerisinde etkisini göstermektedir.

Nimes İlacı Nedir? 

Jel olan kas gevşetici ürünün etken maddeleri; Tiyokolşikosid ve Nimesulid olarak bilinir. Eklemlerde oluşan kireçlenme, omurga ağrıları, kas spazmları, spor yaralanması gibi durumlarda kullanılır.

Cabral İlacı Nedir? 

Oral yolla alınan ilacın 400 mg içeriğinde feniramidol HCl bulunur. Kasta oluşan ağrı, gerilme, kramp ve ani durumlarda kullanılır.

Cabral Nedir? Ne İçin Kullanılır? adlı yazı dizimize bakarak, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Muscoflex İlacı Nedir? 

Etken maddesi exilorer olan ilaç günde 1-2 kez alınmalıdır. Aynı zamanda jel ürünün kullanılmasıyla daha hızlı sonuç alındığı gözlemlenmiştir. Jel uygulamasında masaj olarak uygulanması gerekir. Eski ürünü olan ampul ilaca alternatif olarak üretilmiştir. İlaç kullanımından 10 dk. sonra etkisi ortaya çıkar.

Akineton İlacı Nedir? 

Parkinson hastalığında kullanılan kas gevşetici ilaç isimleri arasında olan, antiparkinson içerikli bu ilaç tabletinde 2 mg Biperiden hidroklorür bulunur. Kas ağrılarında merkezi sinir sistemine etkisi bulunmaktadır.

Bengay İlacı Nedir? 

Kas gevşetici olarak kas problemlerini ortadan kaldıran etkili bir ilaçtır. Boyun bölgesinde meydana gelen tutulma, yetişkin, çocuk ve bebekte kullanılabilen etkili ilaçlar arasındadır.

kas gevşetici ağrı kesici önerileri
kas gevşetici ağrı kesici önerileri

Kamfolin İlacı Nedir? 

Genellikle bel bölgesi ya da boyun bölgesinde oluşan kas ağrılarında etkili olan bu ilaç uygulandıktan kısa süre sonra ağrıyı çeker. Kullanım sonrası sıcak havlu ile kompreks yapmak daha etkili sonuç almanıza yardım edecektir.

Deksalginİlacı Nedir? 

Vücutta bazen enfeksiyon nedeniyle ya da enfeksiyon ve ağrıya sebep olan hastalıklar oluşabilir. İltihabın vücuttan uzaklaştırılması adına ilaç kullanmak ağrıları azaltır. Eklem, ligament, tendom, dejeneratif gibi ağrı ve iltihap oluşturan rahatsızlıkların tedavisinde kullanılır. İltihap sebebiyle oluşan şişlik azalır ve ağrı ortadan kalkar.

Muscoril İlacı Nedir? 

Mefar ilaç tarafından üretilen ve kullanım sonrası 15 dakikada etki eden kas gevşetici ilaç isimleri arasında yer alan, tercih edilen kas gevşeticiler arasındadır. Ağrıların giderilmesi adına muscoril krem ile kullanılması tavsiye edilir.

Majezik İlacı Nedir? 

Romatizmal hastalıkların, spondilit artirit tedavilerinde tercih edilir. Tablet olarak günde 1 kez, sabah alınmalıdır. Kullanımda istisnai öneri olmadığı müddetçe aç karnına kullanılır.

Dolgit İlacı Nedir?  

Kas, eklem hastalıkları, iltihaplı romatizma gibi ağrılı hastalıkların tedavisinde önerilir. Yumuşak dokuda bulunan eklem içi sinir kılıfı, eklem etrafı ve tedon sorunlarında kullanılır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

reklam
Başa dön tuşu