Reklam
Güncel Hayat

Gıdı Neden Olur? Nasıl Gider? Gıdı En Hızlı Nasıl Erir?

Reklam

Cildiniz yaşla birlikte elastikiyetini kaybedip sarkmak yerine sıkılaşıp dolgunlaşsa harika olmaz mıydı? Ne yazık ki, bu şekilde olmuyor. Ve sarkık, gevşek cilt vücudunuzun hemen hemen her yerinde görünebilse de, genellikle en çok gözlerinizin, yanaklarınızın ve gıdı çevrenizin çevresinde fark edilir.

Gıdı, birçok kadını estetik ameliyatı düşünmeye motive eden, yaşlanmanın en yaygın belirtilerinden biridir. Yanakların ve çene hattının etrafındaki sarkık cildin gelişmesi uzun zaman alır, yüzünüzün şeklini önemli ölçüde değiştirir ve sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterir. Yine de iyi haber şu ki, gıdı kaçınılmaz değildir ve doğru tekniklerle tersine çevrilebilir.

Gıdıya Ne Sebep Olur?

“Gıdı” terimi, çoğu insanın yaşla birlikte geliştirdiği, çene çizgisinin altındaki sarkık, gevşek cildi tanımlar. Yaşlanmanın yanı sıra, bir dizi başka faktör de gıdı oluşumuna katkıda bulunabilir. Hem güneş hasarı hem de sigara, yaşlanma sürecini hızlandırarak cildin elastikiyetini ve kollajenini kaybetmesine neden olabilir. Genetik de gıdı gelişiminde rol oynayabilir; genetik yatkınlığı olanların bunları geliştirmesi daha olası olacaktır. Ayrıca sürekli olarak yüz üstü veya yan yatarak uyumanın zamanla gıdı oluşumuna neden olabileceği öne sürülmüştür.

Gıdı Olmaması İçin Ne Yapmalı?

Yaşlanma sürecinin ortak bir özelliği, çene, çene çizgisi ve boyun boyunca fazla derinin görünmesine yol açabilen cildin elastikiyetini kaybetmesidir. Yüz gençleştirme için etkili tedaviler arayan hastalar için gıdı görünümü sinir bozucu olabilir. Neyse ki, dermatoloji dünyası lazer tedavileri, cilt sıkılaştırma tedavileri, enjekte edilebilirler ve mikro iğneleme tedavileri dahil olmak üzere çeşitli invaziv olmayan kozmetik prosedürler geliştirmiştir. Size hangisinin uygun olduğuna doktorunuz karar verecektir.

gıdı
gıdı olmaması için ne yapılmalı

Bunların dışında, aşağıdakileri uygulayarak gıdı görünümüne doğal olarak katkı sağlayabilirsiniz:

  • Her gün güneş kremi uygulayarak cildinizi güneşin zararlarına karşı koruyun.
  • Sigara içmeyin.
  • Ciltteki doğal kollajen üretimini uyaran, sıkılığı artıran ve çizgileri ve kırışıklıkları azaltan klinik olarak kanıtlanmış peptidler içeren yaşlanma karşıtı cilt bakım ürünleri kullanın.
  • Sağlıklı bir yaşam tarzı ve dengeli bir diyet benimseyin.
  • Gıdı hedef almak için tasarlanmış profesyonel cilt tedavileri hakkında bir dermatologdan tavsiye alın.

Gıdı Egzersizle Erir Mi?

Yüz egzersizlerinin gıdı görünümü için yararları hakkında çelişkili tartışmalar vardır. Bazı cilt uzmanları, yüz egzersizlerinde kullanılan tekrarlanan abartılı hareketlerin, alın ve göz çevresi gibi yüzün diğer bölgelerindeki kırışıklıkları şiddetlendirebileceğini öne sürüyor. Bununla birlikte, gıdı nasıl eritilir evde diye soracak olursanız, gıdı eritme egzersizleri arasında yer alan çene egzersizini deneyebilirsiniz. Bunun için ağzınızı kapatın ve alt çenenizi dışarı doğru itin. Alt dudağınızı yukarı kaldırın. Bu pozisyonu 10-15 saniye tutun (çenenizin altında bir gerilme hissedebilmelisiniz) 15’erli üç set için tekrarlayın.

Yüz Yogasıyla Gıdı Gider Mi?

Gıdı için yüz egzersizleri, sarkmayı azaltmaya ve yaşlanmayla savaşmaya yardımcı olabilecek çeşitli faydalar sunar. Yüzünüzü yoga ile çalıştırarak yüzünüzdeki kasları kalınlaştıracaksınız . Bu, yüzünüzü kaldırabilir ve sarkan gıdıları sıkmaya başlayabilir. Ek olarak, dolaşımınızı iyileştirecek ve yüzünüze kan akışını artıracaksınız. Bu, cildinizi daha sağlıklı, daha net hale getirebilir ve size daha genç bir görünüm kazandırabilir.

Yüz yogası, gıdı görünümüyle savaşmanın ve görünümü azaltmanın harika bir yoludur. Kırışıklık ve sarkmaların önüne geçmek için bir yüz yogası rutini geliştirebilir, günlük cilt ve kişisel bakım pratiğinize ekleyebilirsiniz. Evden çıkmadan veya herhangi bir ücret ödemeden cildinizde önemli değişiklikler yapmanın harika bir yolu.

Yüz Yogası Nedir? Yüz Yogası Ne İşe Yarar?

Sigara İçmenin Zararları Nelerdir? Sigarayı Nasıl Bırakabiliriz?

Yaşlanma Karşıtı Evde Yüz Masajı Nasıl Yapılır?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu